Man City 1:0 Man United: niesamowita piłka Caroline Weir wygrywa Manchester Derby na World Series of Poker | wiadomości piłkarskie

Caroline Weir strzeliła znakomitą zwycięską bramkę, dając Manchesterowi City zwycięstwo 1:0 nad Manchesterem United w derbach Premier League kobiet.

Weir, jako rezerwowy w drugiej połowie, spojrzał na bramkarza United Mary Herbs z odległości 25 metrów w 81. minucie, aby w końcu nagrodzić dominację City w derbach.

Kontynuowała również swój imponujący rekord przeciwko United, gdzie strzeliła gole we wszystkich trzech meczach u siebie z rywalami City.

City stworzyłoby większe szanse, ponieważ Lauren Hemp przegapiła świetną okazję z bliskiej odległości i wyrzuciła Jess Park ze stolarki.

Zwycięstwo plasuje City na piątym miejscu, osiem punktów za liderem Arsenalem i dwa punkty za czwartą drużyną United.

ostrogi Awansował powyżej United na trzecie miejsce, wygrywając 2:0 na dole tabeli Birmingham. Dwa gole w drugiej połowie Ash Neville i Rhea Percival strzelili Birmingham, który ma tylko cztery punkty w 15 meczach.

Z drugiej strony Kylie Greene poprowadziła trylogię BRighton i Hove Albion Zburzyć Reading 4-1, wracając na zwycięskie drogi po kolejnych porażkach w lidze.

Miasto Leicester On również znalazł się wśród zwycięzców, wygrywając 3-0 Zespół West Ham United Po golach Natashy Flint, Ashley Plumptree i Freyi Gregory.

Poprzednio, Everton Niefortunny sezon trwał, gdy przegrali u siebie 2:0 Aston Villa. Emily Jelnick i Ramona Petzelberger skazały Merseyside na czwartą z rzędu porażkę i pozostawiły je drugie od końca tabeli z 11 punktami w 13 meczach.

Trener miejski Taylor: Zasłużyliśmy na zwycięstwo | Praca w klasie jazu

Menedżer Manchesteru City, Gareth Taylor, powiedział BBC Sport:

„To było dla nas bardzo ważne, aby wygrać dzisiaj, aby odzyskać siły [to the top three]. Mamy tu dziś wielkie wsparcie.

„Zasłużyliśmy na to, graliśmy naprawdę dobrą piłkę nożną od bramkarza aż do najwyższej półki, potrzebowaliśmy tylko tego momentu jakości, który zapewnia Caroline.

READ  Jak EJ Obiena złamał COVID-19, aby zdobyć medal w lekkiej atletyce historycznej

„Wiesz, że Caroline to potrafi, to świetne aktorstwo.

„Przestrzenie się otwierały, czy możemy umieścić je na boisku w odpowiednich miejscach, może to nawet nie była okazja, ale sposób, w jaki zakończyła mecz, był najwyższym remisem”.

Prezydent United Skinner: Porażka przeniesie nas na wyższy poziom

Menedżer Manchesteru United, Mark Skinner, powiedział BBC Sport:

„Nie byliśmy tak agresywni, jak musieliśmy być. Szukamy naszego zespołu, który będzie grał z taką agresywnością, jaką znamy”.

„Manchester City to dobrze wyszkolony zespół, więc zostawiasz jedno miejsce, oni je otwierają. Kiedy toczymy fizyczną bitwę, jeden na jednego, musimy być lepsi w jej wygrywaniu.

„Czasami trzeba ewoluować w kierunku myślenia w tych grach. Zamierzamy to zrobić, ale mamy dużo pracy do wykonania”.

„Powiedziałem im, żeby czuli się tak, jak ty się czujesz po tym meczu, ponieważ to właśnie poczuje każdy fan – to paliwo, które sprawia, że ​​przenosisz się na wyższy poziom.

Smith: Co za wspaniały cel!

Były napastnik Anglii Sue Smith w Sky Sports News:

„W tak zaciętym meczu, jak ten, potrzebujesz tylko odrobiny jakości, a dokładnie to wyprodukowała Caroline Weir.

„Spoglądasz w górę i widzisz, gdzie są Earps. Ona jest trochę poza zasięgiem i zalana, i udaje jej się wejść w odległy kąt.

„To bardzo imponująca technika od wysokiej klasy zawodnika i jest to cel, który zasługuje na wygranie meczu.”

Co wtedy?

Superliga Kobiet rozpocznie teraz weekend w przerwie międzynarodowej. Następnie City i United spotkają się ponownie w piątej rundzie FA Cup 27 lutego, a United mają przewagę u siebie w tym meczu.