Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Mama Derry’ego, która zginęła potrącona przez samochód Gardy, ma nadzieję na „sprawiedliwość”

Mama Derry’ego, która zginęła potrącona przez samochód Gardy, ma nadzieję na „sprawiedliwość”

21-letnia Rebecca Brown zmarła po powrocie z nocnego wyjścia w Buncrana we wczesnych godzinach rannych 21 maja.

Komisja Rzecznika Praw Obywatelskich Garda Siochana (GSOC) początkowo wszczęła dochodzenie na podstawie sekcji 95 ustawy Garda Siochana z 2005 r., co oznacza, że ​​dochodzenie miało na celu zbadanie, czy działania Gardy stanowiły naruszenie porządku.

Po zapoznaniu się z dowodami dochodzenie zostało zmienione i zbada, czy działania miały charakter przestępczy.

Matka Browna, Rachel Lynn Smith, powiedziała, że ​​rodzina jest zadowolona, ​​że ​​śledztwo jest prowadzone „bardzo poważnie” przez GSOC.

„Chcemy wiedzieć, co stało się w noc śmierci Rebeki” – dodała.

„Bardzo tęsknimy za naszą córką i możemy mieć tylko nadzieję, że sprawiedliwości stanie się zadość”.

Ktoś, kto był tak pasjonatem swojej pracy, Rebecca Brown, została opowiedziana zborowi na jej pogrzebie.

Adwokat rodziny, Connor Moylan z Madden i Finucane, powiedział: „Rodzina pani Brown od samego początku miała obawy związane z tragedią i chce, aby okoliczności zostały dokładnie zbadane.

„Będziemy nadal ściśle współpracować z rodziną, aby zapewnić pełne i właściwe dochodzenie”.

Pani Brown pochodziła z Galiagh w Derry i pracowała jako fryzjerka.

Na jej pogrzebie w kościele św. Józefa ksiądz Michael McCaughey wyrecytował wiersz napisany przez ciotkę Browna i matkę chrzestną Karinę Smith.

„Większość aniołów świeci w niebie z aureolą wokół głowy, ale Rebeka zamiast tego będzie świecić jasną gwiazdą” – czytamy w liście.

Bo za życia była promykiem światła, najszczęśliwszą i najmilszą duszą, kochaną przez wszystkich, których spotykała.Śpiewanie i śmiech były jej jedynym celem.

Życie i dusza imprezy, tak radosna każdego dnia.Uśmiech na jej twarzy na zawsze, będzie jej brakować we wszystkim.

„Gwiazdy będą świecić tylko przy niej, ona jest gwiazdą na niebie. Jej światło zaświeci we wszystkich naszych sercach iz każdą wypłakaną łzą, lśniąca gwiazda piękna”.

READ  Ukraina twierdzi, że siły białoruskie przekroczyły granicę po tym, jak Łukaszenko zaprzeczył planom przyłączenia się do wojny Putina

„Rebecca, naprawdę byłaś najlepsza. Nasze złamane serca są pełne wspomnień o tobie i za to jesteśmy naprawdę szczęściarzami.

„Nie przestawaj świecić na nas światłem, ponieważ będziemy tęsknić za tym wyjątkowym światłem, a świadomość, że twoja twarz będzie malować nasze umysły każdej nocy”.