Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Maltańska spółka przejmuje udziały polskiego sprzedawcy Apple

Maltańska spółka przejmuje udziały polskiego sprzedawcy Apple

iSpot, największy detalista Apple w Polsce należący do Maltese 1923 Investments plc, sfinalizował przejęcie 100% udziałów w Cortland, kolejnym znanym polskim detaliście Apple z siecią 16 sklepów w całym kraju i zatrudniającym 180 pracowników.

Oczekuje się, że połączona firma wygeneruje ponad 250 milionów euro przychodów w 2023 roku. Będzie dysponować siecią 47 premium detalistów i punktów serwisowych Apple w najlepszych lokalizacjach w największych polskich miastach z zespołem 600 osób.

iSpot obsługuje obecnie 31 różnych resellerów Apple w całej Polsce, dostarczając rozwiązania integracyjne Apple, pomoc techniczną i szkolenia klientom korporacyjnym, osobom fizycznym, władzom lokalnym, szkołom i uniwersytetom.

Sklepy Cortland zostaną przemianowane na iSpot w ciągu 12 miesięcy.

Jeszcze w tym roku firma otworzy Apple Premium Partner Stores, nową inicjatywę detaliczną Apple mającą na celu rozwój hipermarketów we współpracy z franczyzobiorcami.

Przejęcie Cortland jest zgodne ze strategią 1923 Investments polegającą na osiąganiu wzrostu poprzez przejęcia, co pozwala firmie poszerzać portfolio i rozwijać się w sektorach, w których może skutecznie i trwale poprawić poziom najmu i zwiększyć obecność na rynku.

„Zarówno iSpot, jak i Cortland odnotowują silny wzrost sprzedaży, a to ekscytująca okazja do maksymalizacji naszego potencjału biznesowego” — powiedział Keith Busuttil, dyrektor generalny 1923 Investments.

„Razem iSpot i Cortland wprowadzą niezrównane portfolio produktów Apple i innych firm, wspierane przez obszerną inwentaryzację i wsparcie marketingowe. Rozmiar i zakres nowej działalności zapewni możliwości dalszego wzrostu, szczególnie w sektorze edukacyjnym i w B2B Firma stanie się także Autoryzowanym Serwisem nr 1 w Polsce.

Niezależne dziennikarstwo kosztuje. Czasy wsparcia Malty Cena kawy.

Wesprzyj nas

READ  Barrow potwierdza wstąpienie byłej międzynarodówki polskiej młodzieży