Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Malta prowadzi przegląd zielonej listy, ponieważ Portugalia naraża się na ryzyko

MWygląda na to, że Alta dołączy do „zielonej listy” w dzisiejszym przeglądzie systemu sygnalizacji świetlnej, co oznacza, że ​​Brytyjczycy mogą nie być poddawani kwarantannie po powrocie z wakacji.

Śródziemnomorski cel podróży jest jednym z niewielu miejsc, które mają zostać potwierdzone jako „bezpieczne” do podróżowania. Uważa się również, że Kajmany, Grenada, Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Finlandia i niektóre wyspy karaibskie również mogą dołączyć do Zielonej Listy – jednak większość z nich jest obecnie niedostępna dla Brytyjczyków. Jest też nadzieja dla niektórych greckich wysp, w tym Zante, Mykonos i Santorini.

Wielka Brytania jest obecnie klasyfikowana przez rząd na Malcie jako „bursztynowa”, co oznacza, że ​​wszyscy przybysze muszą mieć dowód negatywnego wyniku testu PCR na Covid-19 w ciągu 72 godzin od wylotu.

Premier Boris Johnson ostrzegł, że dzisiejsza decyzja będzie „ostrożna” i nie zawaha się „w razie potrzeby przenieść kraje z zielonej listy na bursztynowe lub czerwone”, aby chronić mieszkańców tego kraju.

Zadając śmiertelny cios brytyjskim turystom, Portugalia Jest to zgodne z wolnością od ograniczeń, ponieważ naukowcy z Joint Biosecurity Center (JBC) są zaniepokojeni rosnącymi wskaźnikami infekcji i pojawianiem się wariantów. Może to skutkować przeklasyfikowaniem go na bursztynowy lub przeniesieniem na „listę obserwacyjną” po ogłoszeniu.

Wolne wskaźniki szczepień i ryzyko rozprzestrzenienia wariantów mogą również odegrać rolę w zapobieganiu klasyfikowaniu innych głównych europejskich miejsc docelowych jako zielonych. Oczekuje się, że kontynentalna Hiszpania, Grecja, Włochy i Francja pozostaną bursztynowe, a ministrowie twierdzą, że są od sześciu do ośmiu tygodni za Wielką Brytanią.

Przewiń w dół, aby uzyskać więcej informacji na temat tej i innych najświeższych wiadomości podróżniczych.

READ  Wojna z Ukrainą: Niemcy „nie sprzeciwiają się” rosyjskiemu embargo na ropę – UE rozważa podjęcie ostatnich sankcji | wiadomości ze świata