Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Magic: The Gathering Arena pojawi się na Steamie w tym miesiącu

Magic: The Gathering Arena pojawi się na Steamie w tym miesiącu

Magic: The Gathering Arena została wydana w 2019 roku jako (lepsza) cyfrowa adaptacja istniejącej od dziesięcioleci fizycznej gry karcianej. W naszej recenzji uznaliśmy to za sukces ze względu na możliwość udostępnienia nowicjuszom możliwości niestukania i jazdy na rowerze oraz przyjęcia animacji ataków w stylu HearthStone.

Wcześniej było to dostępne tylko do pobrania z ich strony internetowej, ale teraz Wizards twierdzi, że trafi na Steam 23 maja.

Z którego strona SteamaWygląda na to, że nie otrzyma żadnych szczególnych funkcji dla swojej wersji Steam. Pozostaje kolekcjonerską grą karcianą, która zawiera samouczek, 15 talii do odblokowania, różne tryby gry, w tym Draft i Brawl, elementy kosmetyczne, koszulki na karty i zwierzaki, które można zdobyć dzięki codziennym nagrodom.

Oczywiście obejmuje również sklep w grze, w którym można wydawać prawdziwe pieniądze na wszystkie powyższe i nie tylko. Arena często otrzymuje nowe talie kart MtG, zanim zostaną one wydane w formie fizycznej, a nowe talie są często ogłaszane z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Twórca talii powrócił do Innistrad na początku tego roku i otrzyma crossovery z Assassin’s Creed i Final Fantasy w 2024 roku.

Chociaż wydana już darmowa gra, która pojawi się na Steamie, może nie być najbardziej ekscytującą wiadomością, ma jedną wyraźną zaletę: musi to oznaczać, że w Arenę można grać na Steam Deck. Jest za wcześnie, aby stwierdzić, czy zostanie przyznany status weryfikacji, ale Arena jest już dostępna jako ekran dotykowy na iOS i Androida, co jest dobrym znakiem, że jej interfejs użytkownika i sterowanie można dostosować do przenośnego formatu Steam Deck.

Nie grałem w Arenę ani w żadną inną grę Magic: The Gathering, ale prawdopodobnie spróbuję. Znajduje się na naszej liście najlepszych cyfrowych gier planszowych na PC i na naszej siostrzanej stronie Dicebreaker Spraw, aby najnowsze kolekcje wyglądały ciekawie.

READ  Ubisoft nieproporcjonalnie podnosi płace w wielu zespołach programistycznych