Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Madagaskar: Minister pływa 12 godzin dla bezpieczeństwa po katastrofie helikoptera | Madagaskar

Minister Madagaskaru był jednym z ocalałych, którzy płynęli około 12 godzin, aby dotrzeć do brzegu po tym, jak ich helikopter rozbił się u północno-wschodniego wybrzeża wyspy.

Policja i władze portowe poinformowały, że po poniedziałkowym wypadku trwają poszukiwania dwóch innych pasażerów i nie jest od razu jasne, dlaczego.

Szef Urzędu Portu Jean-Edmond Randrianantina powiedział, że Serge Guelleh, minister stanu ds. policji, i koledzy z policji wylądowali osobno we wtorek rano w nadmorskim mieście Mahambo, podobno po wyskoczeniu z samolotu.

Na filmie krążącym w mediach społecznościowych 57-latek leżący na leżaku wyglądał na wyczerpanego, wciąż ubrany w mundur kamuflażowy.

„Mój czas na śmierć jeszcze nie dojrzał” — mówi generał, dodając, że jest mu zimno, ale nie jest ranny.

Helikopter leciał z nim i innymi, aby w poniedziałek rano zbadać miejsce wraku statku u północno-wschodniego wybrzeża.

Co najmniej 39 osób zginęło w tej katastrofie, powiedział we wtorek szef policji Zavisambatra Ravoavi, co stanowi wzrost w porównaniu z poprzednią liczbą po tym, jak ratownicy odzyskali 18 kolejnych ciał.

Ravoavi powiedział wcześniej AFP, że Gilly użyła jednego z siedzeń helikoptera jako urządzenia unoszącego się na wodzie.

„Zawsze miał dużo wytrzymałości w tym sporcie i jako minister utrzymuje ten rytm, tak jak 30-latek” – powiedział.

„Ma nerwy ze stali”.

Geely został ministrem w sierpniu po przebudowie gabinetu po trzech dekadach służby w policji.