Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Macquarie Asset Management zgodziło się na przejęcie polskiej firmy deweloperskiej w branży logistycznej

Macquarie Asset Management, w imieniu swojego Europejskiego Funduszu Nieruchomości Logistycznych, zgodził się nabyć nowoczesne obiekty magazynowe i logistyczne budowane obecnie pod Warszawą od Logistic Property Investment, należącej do Grupy Żabka i zarządzanej przez Fundusz Nieruchomości Żabka.

60 000 m²2 Obiekt będzie jednym z najbardziej zaawansowanych technicznie centrów dystrybucyjnych w Europie, gdy zostanie ukończony jeszcze w tym roku, zasilany przez potrójną generację i energię słoneczną oraz wyposażony w najnowszą technologię autonomicznej dostawy. Obiekt jest strategicznie zlokalizowany w centrum logistycznym Radzymin przy autostradzie S8, głównej bramie do centralnej i północno-wschodniej Polski. Jest w 100 procentach wynajęty największemu w Polsce operatorowi sklepu spożywczego Żabka i będzie obsługiwał ponad 3500 sklepów z 8200 sklepów znajdujących się w magazynie.

Christian Goebel, Co-Head of Core/Core-Plus Real Estate Strategy w Macquarie Asset Management, powiedział: „Rosnący standard życia w Polsce i dogodna lokalizacja w Europie Środkowej wspierają silny popyt logistyczny ze strony lokalnych i międzynarodowych firm. Cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą obecność w logistyce nieruchomości na tym ważnym rynku i współpracować z Żabką jako wysokiej jakości, długoterminowy najemca. „

Andrzej Potyra, szef Funduszu Nieruchomości w Żabce, powiedział: „Jesteśmy dumni, że możemy rozwijać ten projekt razem z 7R, który ma być najbardziej zaawansowanym technologicznie w sieci dystrybucji Żabki. Transakcja finansowania typu forward jest przykładem najlepszej współpracy pomiędzy inwestorem, najemcą i deweloperem. W Macquarie znaleźliśmy bardzo doświadczonego menedżera, który posunął ten projekt do przodu i nie możemy się doczekać dalszej współpracy jako najemca. „

Obiekt otrzymuje ocenę „doskonałą” w ramach programu certyfikacji zrównoważonego budownictwa BREEAM. Oczekuje się, że dachowe panele słoneczne i instalacja biogazowa na miejscu zmniejszą koszty energii, a nowoczesne systemy chłodzenia, zamrażania i recyklingu wody pomogą zapewnić efektywne gospodarowanie zasobami. Po zakończeniu projekt będzie neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla we wszystkich swoich działaniach.

READ  Jak euro podzieliło Europę?

Macquarie Asset Management i jej specjalistyczne platformy inwestują w europejski sektor nieruchomości logistycznych od 15 lat w Danii, Finlandii, Francji, Holandii, Norwegii, Polsce, Słowacji, Szwecji i Wielkiej Brytanii.

O Żabce

Żabka Polska Sp. z oo jest właścicielem największej sieci małych supermarketów w Polsce, która pod marką Żabka posiada ponad 8200 sklepów prowadzonych przez 7000 franczyzobiorców. Około 15,5 mln polskich klientów mieszka niecałe 500 metrów od najbliższego sklepu w Żabce.

jako część pliku Strategia odpowiedzialnościŻabka podjęła zobowiązania w obszarach dobrego żywienia, usług ułatwiających zrównoważone życie, rozwoju przedsiębiorczości, zróżnicowanej i integracyjnej kultury organizacyjnej, ładu korporacyjnego i dekarbonizacji oraz gospodarki o obiegu zamkniętym.

/Ogólne wydanie. Ten materiał z oryginalnych organizacji może mieć charakter punktowy i jest zredagowany dla jasności, stylu i długości. Wyrażone opinie i opinie są opiniami autora(ów). Zobacz w całości tutaj.