Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Lyrid Meteor i Pink Supermoon Shower – jak i kiedy można je zobaczyć w tym miesiącu

Obserwatorzy gwiazd w Lancashire przez kilka następnych miesięcy będą mogli podziwiać ekscytujące sceny, które rozświetlą nocne niebo.

W przyszłym tygodniu będziemy mogli obejrzeć niesamowity deszcz meteorytów Lyrid – jeden z najlepszych astronomicznych pokazów roku.

Odbywająca się co roku w kwietniu niebiańska parada jest uważana za jeden z najlepszych deszczów meteorytów w roku, w którym w zenicie osiąga do 20 lub więcej gwiazd na godzinę.

Meteory są aktywne każdego roku od 16 do 25 kwietnia, a ich szczyt przypada na czwartek 22 kwietnia.

W międzyczasie w ciągu najbliższych dwóch miesięcy pojawią się kolejne gigantyczne księżyce, z różowym księżycem i różowym księżycem świecącym na niebie.

Dwie pełni księżyca w kwietniu i maju pojawią się na horyzoncie, ponieważ księżyc znajduje się w swoim najbliższym punkcie Ziemi na swojej orbicie.

Gigantyczny różowy księżyc osiągnie zenit we wtorek 27 kwietnia o 4.31 rano.

Giant Flower Moon będzie największy i najjaśniejszy w środę 26 maja o godzinie 12.13.

Kiedy jest deszcz meteorytów Lyrid?

Deszcz meteorytów Lyridów

Lyrids będzie drugim meteorytem w 2021 roku.

Meteory są aktywne każdego roku od 16 do 25 kwietnia, a ich szczyt przypada na czwartek 22 kwietnia.

Każdy, kto chce być świadkiem tego gwiazdorskiego programu, musi skierować wzrok na niebo w nocy 22 kwietnia do rana 23 kwietnia.

Oczekuje się, że największa ilość deszczu spadnie na niebo na krótko przed świtem.

W tym czasie obserwatorzy nieba powinni być w stanie wykryć średnio od 15 do 20 jasnych gwiazd na godzinę. Ale w niektórych latach ludzie widzieli do 100 godzin.

Brytyjczycy, którzy mają nadzieję na błyszczące przedstawienie, wyjdą w najciemniejsze godziny, aby zwiększyć swoje szanse na zobaczenie spadających gwiazd, ponieważ najlepszy czas na zobaczenie Lyrids jest między północą a świtem.

READ  Magazyn HVP — Jak rozwiązania produktowe mogą pomóc zwiększyć przestrzeń w łazience

Jak zobaczyć deszcz meteorytów Lyrid

Podobnie jak większość innych rojów meteorytów, zaawansowane technologicznie kamery i teleskopy nie będą potrzebne do identyfikacji meteorytów, chociaż nadal będą poprawiać widoczność.

Zapaleni miłośnicy gwiazd powinni rozważyć użycie śpiwora lub rozkładanego fotela, aby cieszyć się wygodnym prysznicem na zewnątrz – pamiętaj tylko, aby się rozgrzać i pozwolić oczom przystosować się do ciemności przez co najmniej 20 minut.

Zalecane są lokalizacje jak najdalej od wszelkich sztucznych przeszkadzających świateł, aby wyraźnie widzieć spadające gwiazdy.

Kiedy gdzieś się osiedlisz, spójrz w górę i zajmij jak najwięcej nieba, a zaczną się pojawiać migające gwiazdy.

Pamiętaj, że meteory często pojawiają się z przerwami.

Co to jest Supermoon?

Opublikuj zdjęcie dzięki uprzejmości konta SarahGeorgina na Twitterze przedstawiającego różowy superksiężyc nad Burton w Trent. Pomimo swojej nazwy nie ma faktycznej zmiany koloru powierzchni księżyca - to sygnał od rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej do wczesnego kwitnienia dzikiego kwiatu, który zaczyna pojawiać się w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie wczesną wiosną. Wizerunek Autonomii Palestyńskiej. Data premiery: wtorek 7 kwietnia 2020. Zobacz historię PA SCIENCE Supermoon. Podpis do zdjęcia musi brzmieć: Sarah Jones / PA Wire Uwaga dla redaktorów: To opublikowane zdjęcie może być wykorzystywane wyłącznie do celów reportażu redakcyjnego w celu współczesnego zilustrowania wydarzeń, obiektów lub osób na zdjęciu lub faktów wymienionych w podpisie. Ponowne wykorzystanie obrazu może wymagać dodatkowej zgody właściciela praw autorskich.
Różowy gigantyczny księżyc

Odległość między Księżycem a Ziemią jest różna, ponieważ Ziemia nie znajduje się w środku orbity Księżyca, a orbita Księżyca nie jest okręgiem (jest to elipsa).

Moment, w którym księżyc znajduje się bliżej Ziemi, nazywany jest perygeum księżyca i jeśli zbiega się z pełnią księżyca, otrzymujesz gigantyczny księżyc

Kiedy księżyc jest daleko, nazywane jest księżycowym apogeum. Księżyc w pełni w tym momencie nazywany jest mikromonem.

Skąd różowy księżyc i różowy księżyc wzięły swoją nazwę?

według Muzea Królewskie w GreenwichRdzenni Amerykanie nazywają kwietniowy księżyc w pełni różowym księżycem po rodzaju dzikiego kwiatu, który kwitnie wcześnie. W innych kulturach księżyc ten nazywany jest rybim księżycem, księżycem jaja i kiełkującym księżycem traw.

Podczas gdy majowy kwiat księżycowy bierze swoją nazwę od kwitnących wiosennych kwiatów, inne nazwy to księżyc mleczny, księżyc zając i księżyc sadzący kukurydzę, zgodnie z raportami. Bristol na żywo.

Powodem, dla którego widzimy superksiężyc, nie jest fakt, że księżyc fizycznie rośnie. Orbita Księżyca wokół Ziemi nie jest idealnym okręgiem, ale elipsą.

READ  Udział powierzchni elastycznych w portfelu nieruchomości korporacyjnych do 10-12% z 5-8% przed COVID: Colliers

Oznacza to, że w niektórych punktach znajduje się w swoim najbliższym punkcie na Ziemi (księżycowy perygeum), a innym razem w najdalszym punkcie (księżycowy perygeum).

Jeśli pełnia księżyca zbiega się z perygeum, otrzymujesz gigantyczny księżyc.

Wydarzenia księżycowe w 2021 roku

 • 27 KWIETNIA (4.31 rano) Pink Moon (Superman)
 • 26 maja (12.13) Moonflower (Giant Moon)
 • 24 czerwca (19.39) Strawberry Moon
 • 24 lipca (03:36) Back Moon
 • 22 sierpnia (1.01 po południu)
 • 22 września (12.54 rano) Cała kukurydza / Harvest Moon
 • 20 października (15:56) Hunter Moon
 • 19 listopada (8.57 rano) Beaver Moon
 • 19 grudnia (4.35 rano) Cold Moon

Biuro spełniło długoterminowe oczekiwania

Oczywiście na szczegółowe prognozy jest za wcześnie, ale tak mówi Met Office o pogodzie od poniedziałku 26 kwietnia do poniedziałku 10 maja.

Zaufanie pozostaje jednak niskie w tym okresie, jednak mieszane i powoli ewoluujące wzorce pogodowe, typowe dla wiosny, od końca kwietnia do maja.

Ogólnie rzecz biorąc, dobra, sucha pogoda będzie prawdopodobnie bardziej powszechna, zwłaszcza pod koniec kwietnia, a sygnał ten zaniknie w maju, chociaż jest prawdopodobne, że we wszystkich regionach wystąpią deszcze, a czasem dłuższe okresy. Temperatury są prawdopodobnie zbliżone do średniej, a czasami pojawiają się cieplejsze okresy.

Pobierz aplikację LancsLive bezpłatnie pod adresem iPhone jest tutaj I Android jest tutaj.

Możesz zapisać się na bezpłatne codzienne aktualizacje z Prospekt LancsLive jest tutaj.

Aby kontynuować aktualizację, wykonaj LancsLive na Facebooku I LiveLancs na Twitterze.

Czy masz dla nas jakieś wieści? Skontaktuj się z naszym biurem informacyjnym pod adresem [email protected].