Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Lynette – New Indian Express

Lynette – New Indian Express

Ekspresowa usługa wiadomości

Chennai: Po tym, jak w październiku 2014 roku Polska pokonała świeżo upieczonych mistrzów świata Niemcy, wiadomość zaczęła się rozprzestrzeniać. Zwycięstwo Polski – pierwsze w historii zwycięstwo nad sąsiadami – było tak miłym szokiem, że rząd zdecydował, że następny dzień będzie świętem narodowym (następny dzień okazał się niedzielą).

Prawie osiem lat później piłka nożna nadal jest królem sportu w Polsce. Tej dominacji przeciwstawia się 21-letnia Iga Świątek. Po zdobyciu trzech tytułów w czterech turniejach i ustanowieniu przy tym tak wielu rekordów, łatwo zrozumieć, dlaczego nawet w kraju, który odniósł pewne sukcesy w tenisie – Agnieszka Radwiska (dawniej numer 2 na świecie i finał Wimbledonu w 2012 roku) i Jerzy Janowicz ( światowy numer 14. wcześniej dotarł do półfinału Wimbledonu w 2013 roku) – Świątek postawił tenisowy przód i środek.

Wystarczy posłuchać Magdy Lynet, która po przejściu Radwańskiej na emeryturę przez kilka lat była numerem 1 w Polsce. „Tenis kwitnie w Polsce” w tej chwili mówi Lynette, trzecia drużyna na trwających Chennai Open. „Byliśmy nr 2, a teraz nr 1 na świecie i 10 najlepszych mężczyzn (Hubert Hurkacz).

Magda Linnett, 93 miejsce na świecie w tenisie (plik | AFP)

Teraz kwitnie. Myślę, że zaczęła to Aga (Agnieszka), a teraz z Igą jest totalnie zdumiony. Mam nadzieję, że to coś naprawdę miłego. Idzie świetnie i mam nadzieję, że więcej chłopców i dziewcząt gra w tenisa.

„Kiedy Iga zaczynała, dużo ćwiczyliśmy. Teraz jest oczywiście w innej galaktyce. (śmiech) Ale tak, jesteśmy przyjaźni”. Późno Lynette wysyła wiele listów gratulacyjnych do swojego rodaka, który jest od niej o dziewięć lat młodszy. „(Czy ona utrzymuje kontakt?) Po każdej wygranej wysyłałem jej wiadomość z gratulacjami… czyli prawie co tydzień (śmiech). Można to nazwać utrzymywaniem kontaktu, tak (śmiech).”

Wzrost Świątka postawił także na sport kobiecy w Polsce. Linnet, która doszła do trzeciej rundy wszystkich czterech turniejów, była bardzo intymna z pytaniem, jak sławny Świątek jest porównywany do Roberta Lewandowskiego, napastnika reprezentacji Barcelony w La Liga. „Myślę, że z Igą to po prostu niesamowite, jak to się zmienia i wspaniale to widzieć” – powiedziała.

READ  Zapowiedź Walii World Cup 2022 - prognozy, mecze, skład, gwiazda

„Nie chodziło tylko o Libię (Lewandowski), chodziło bardziej o ogólną ideę piłki nożnej, siatkówki, piłki ręcznej, snowboardu… zawsze było dla mężczyzn. Teraz mamy dużo rozgłosu, jak kobiety i to jest naprawdę fajnie. Na dużą skalę. Być tak blisko Roberta, myślę, że to pierwsze i to jest świetne ”.

Ale szybko przypisuje sobie zasługi Radwańskiej, bo trudno być pierwszą, która coś zrobi. „Agha jako pierwsza zrobiła to, co zrobiła, i znalazła sposób… Aga była pomocna i zrobiła coś niesamowitego”.

Gdy rozmowa przenosi się na karierę Linette, ujawnia, że ​​już planuje karierę po tenisie. Ma nadzieję zostać bizneswoman i przedsiębiorcą.

„Staram się być”, powiedziała. „Jestem już po trzydziestce, więc tenis nie przetrwa dużo później w moim życiu. Staram się znaleźć nowe rzeczy. Jestem kobietą, jestem z Polski, więc próbuję… jestem poza Polską przez długi czas, więc mam duże doświadczenie i dużo To jest umiejętność inna niż te, które mają ludzie, gdy dorastają. Myślę, że mam bardzo cenne aktywa i staram się używam ich i mam nadzieję, że zbuduję coś, kiedy skończę z tenisem, wciąż coś się dzieje”.

Jednym z pomysłów, które podałeś, jest promowanie kobiet w sporcie. „Mam na myśli dwie rzeczy, interesuję się większą liczbą dziedzin, próbuję zdobyć doświadczenie w innej dziedzinie i mam nadzieję dowiedzieć się, jak możemy lepiej promować kobiety w sporcie”.

Tu i teraz zadaniem trzeciego rozstawionego jest zmierzenie się w czwartek z nierozstawioną Oksaną Selekhmetewą o miejsce w ćwierćfinale.