Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Łukaszenka określa sankcje wobec Polski i Litwy jako samookaleczenie

Łukaszenka określa sankcje wobec Polski i Litwy jako samookaleczenie

Białoruskie przejście graniczne w Berestowicach (Bobrowniki po polskiej stronie)

Mińsk, 23 lutego (BELTA) – Przeciętna taktyka niektórych sąsiednich krajów w sferze gospodarczej, presja sankcji gospodarczych nic nie da. Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko udzielił wywiadu chińskim środkom masowego przekazu, ujawnił Belda.

Aleksander Łukaszenko powiedział: „Zaczynają płatać figle w sektorze gospodarczym. Zamknęli granice dla ruchu ciężarówek. Strzelili sobie w stopę. Naprawdę niewiele podróżujemy po Europie Zachodniej. jechać z terytorium Unii Europejskiej przez Polskę do Chin, Kazachstanu i innych miejsc..Opłacało im się.Ich kierowcy jeździli do Chin,Kazachstanu i Rosji.Teraz nie będą.Jeśli zamkniemy granice tysiące ludzi zostanie bez pracy.To są sztuczki ekonomiczne.

Innym przykładem jest decyzja Litwy o zamknięciu możliwości wysyłania białoruskich towarów w litewskich portach. – Tam też znajduje się nasza posiadłość. Litwa zamknęła porty dla naszych ładunków. Co teraz? Stracili miliony dolarów. Znajdujemy inne porty i wysyłamy nasze produkty. Finansowo miniony rok był dla nas lepszy niż lata poprzednie. Dlatego te sankcje i naciski gospodarcze nic nie dadzą” – powiedział Aleksander Łukaszenko.

READ  Papież Franciszek składa hołd uniwersytetowi w Polsce za edukację katolicką w VI wieku | Krajowy Rejestr Katolicki