Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Łukasz Fabiański opuszcza boisko we łzach, gdy bramkarz gra swój ostatni mecz dla Polski

Łukasz Fabiański opuszcza boisko we łzach, gdy bramkarz West Hamu po raz ostatni występuje w reprezentacji Polski przeciwko San Marino i otrzymuje gardę honorową.

  • Łukasz Fabiański był wzruszony, gdy zakończył swoją międzynarodową karierę
  • Fabiański zagrał swój ostatni mecz dla Polski w wygranym 5:0 meczu z San Marino
  • 36-latek otrzymał gwardię honorową, ponieważ został zastąpiony w zaplanowanej wcześniej zmianie


Łukasz Fabiański rozpłakał się, kiedy w sobotni wieczór w końcu wywarł wpływ na Polskę.

36-latek zakończył swoją międzynarodową karierę, która rozpoczęła się w 2006 roku i obejmowała 57 występów w swoim kraju.

Bramkarz West Hamu Fabianski rozpoczął zwycięstwo Polski 5:0 nad San Marino i otrzymał gardę honorową od zawodników obu drużyn, gdy został zmieniony w 58. minucie w zaplanowanej wcześniej zmianie na Stadionie Narodowym

Łukasz Fabiański żegnając się z Polską opuścił boisko we łzach

Kiedy opuścił boisko, aby zastąpić go Radosławem Majiciem, Fabiański przyjął odznakę Polski, a także został przytulony przez swoich kolegów z drużyny, w tym Roberta Lewandowskiego.

Po ogłoszeniu w sierpniu swojej międzynarodowej emerytury, Polska skorzystała z okazji, by pożegnać Fabiańskiego w tych eliminacjach do Mistrzostw Świata.

Fabiański został włączony do kadry Polski na pięć dużych turniejów międzynarodowych, choć często był zawodnikiem rezerwowym. Wyróżniał się jednak na Euro 2016.

Fabiański został nagrodzony gardą honorową przez zawodników obu drużyn, kiedy opuszczał boisko

Fabiański został nagrodzony gardą honorową przez zawodników obu drużyn, kiedy opuszczał boisko

Zgodnie z przewidywaniami, Polacy pewnie pokonali San Marino. Do bramki trafili Karol Wiederski, Tomas Kidziora, Adam Buxa i Krzysztof Piątek, a samobójczego gola strzelił Christian Broli.

Mimo zakończenia międzynarodowej kariery Fabiański zamierza jeszcze przez jakiś czas grać na poziomie klubowym i rozpoczął wszystkie siedem meczów w Premier League West Ham w tym sezonie.

W marcu podpisał nowy kontrakt z West Ham, który obowiązuje do końca czerwca 2022 roku.

Reklamy