Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Łukasz Fabiański Ekskluzywnie: Bramkarz West Ham jest przekonany, że Hammers unikną degradacji w Premier League |  wiadomości piłkarskie

Łukasz Fabiański Ekskluzywnie: Bramkarz West Ham jest przekonany, że Hammers unikną degradacji w Premier League | wiadomości piłkarskie

Kiedy bramkarzowi West Hamu Łukaszowi Fabiańskiemu powiedziano, że jest drugim najstarszym zawodnikiem, który pojawił się w Premier League w tym sezonie, 38-latek entuzjastycznie przerwał pytanie, zanim je zakończył.

„Więc kto jest starszy?! Kto jest starszy ode mnie?” śmieje się w ekskluzywnym wywiadzie Sky Sports.

Ale udzielenie mu odpowiedzi od razu wydaje się zbyt łatwe, więc zaczyna się gra w zgadywanie.

Mówi: „Niech pomyślę”. Fabiański otrzymuje pierwszą wskazówkę – jest zapolowym.

„Czy to (James) Milner?” odpowiedział. Świetne przypuszczenie Fabiańskiego, ale pomocnik Liverpoolu jest od niego młodszy o osiem miesięcy, więc testy trwają.

Powiedział, że jest Brazylijczykiem, Fabiański wciąż jest zdezorientowany. On mówi: „Och, nie wiem”.

Wtedy powiedział, że gra dla Chelsea, Fabiański bez wahania odpowiedział poprawnie: „Ach, Thiago Silva!”

38-letni obrońca jest prawie siedem miesięcy starszy od Fabiańskiego, który zaledwie dwa tygodnie temu skończył 38 lat.

Po zakończeniu testów nadszedł czas, aby zakończyć pierwotne pytanie: Jak ważne było doświadczenie Fabiańskiego w walce West Ham o utrzymanie?

Mówi: „Mając tak ogromne doświadczenie w angielskiej piłce nożnej, zwłaszcza w Premier League, i będąc w trudnych chwilach także z West Hamem i Swansea (spadł z nimi w 2018 roku), myślę, że to doświadczenie naprawdę pomaga mi radzić sobie z obecną sytuację w dobry sposób.

„Kiedy prowadzimy jakąś rozmowę na temat sytuacji lub gdy słyszę rozmowy niektórych graczy, postaram się trochę wkroczyć i po prostu podzielić się moim doświadczeniem”.

Sobotnia porażka 4: 3 z Crystal Palace, a następnie remis 2: 2 w poniedziałek wieczorem pomiędzy Leicester i Evertonem, pozostawiły West Ham zaledwie cztery punkty przewagi nad strefą spadkową z pięcioma meczami przed końcem.

Młoty, które mają 34 punkty, potrzebują tylko jednego punktu, aby osiągnąć średnią liczbę punktów (35) wymaganą do utrzymania się w ostatnich 10 sezonach angielskiej Premier League, podczas gdy w ciągu ostatnich sześciu sezonów żadna drużyna nie spadła z Premier Liga. Liga z 36 punktami.

Nic dziwnego, że Fabiański milczy na temat ich sytuacji.

„Zawsze wiedzieliśmy, że będzie to wymagało więcej niż teraz” – mówi. „Nigdy nie myślimy, że jesteśmy bezpieczni, wiemy, że musimy zdobyć więcej punktów, ale wszystko jest nadal w naszych rękach.

READ  Lady Lions wita 3 członków sztabu szkoleniowego

„Mamy mniej więcej kontrolę nad sytuacją, więc wszystko zależy od nas. Nie musimy tak naprawdę patrzeć na inne zespoły, więc myślę, że to oczywiście świetne; to najlepsze miejsce, w którym możesz być, jeśli chodzi o to, jak chcesz zapanować nad sytuacją i to będzie zależało od Ciebie.” dla nas”.

Prognoza Opta na sezon podziela optymizm Fabiańskiego – daje West Hamowi zaledwie 0,8 procent szans na spadek. Czy więc młoty są zbyt dobre, aby upaść?

To jest limitowana wersja tej historii, więc niestety ta zawartość nie jest dostępna.

Odblokuj pełną wersję

– Myślę, że w pewnym momencie my też przyłapaliśmy się na takim myśleniu – przyznaje Fabiański. Wiemy, że mamy dobrą grupę graczy, ale trzeba to pokazywać w każdym meczu.

„Myślę, że czasami zbyt długo czekamy, żeby to sobie uświadomić.

„Myślę, że wyraźnie widać zmianę w występach i wynikach po ostatniej przerwie reprezentacyjnej.

„Ostatni wynik przeciwko Palace nie był najlepszy i być może występ był trochę. Ale wcześniej każdy mecz po przerwie reprezentacyjnej był naprawdę dobry. Myślę, że możemy tak kontynuować do końca sezonu.”

Zapytany, czy jest przekonany, że pokonają spadek, odpowiedział: „Tak, absolutnie. Potrzebujemy wiary, musimy być pewni siebie”.

Ten poziom pozytywności będzie potrzebny w następnych trzech meczach ligowych West Ham, z których wszystkie będą przeciwko drużynom z górnej połowy, zaczynając od wyczerpującej podróży do liderów Manchesteru City w środę na żywo. Sky Sports.

To nie jest mecz, którego Irons chcieliby od swoich rywali spadkowych, ponieważ West Ham odwiedza drużynę City, która przeszła 18 meczów niepokonanych i strzeliła 133 gole we wszystkich rozgrywkach – najwięcej w głównych ligach europejskich.

Pięćdziesiąt bramek zdobytych przez Erlinga Haalanda, który otworzył bramkę City przeciwko West Hamowi w weekend otwarcia sezonu Premier League. Ale jego pierwsze dwa gole w angielskim futbolu nie strzelił Fabiańskiemu po kontuzji w 29. minucie.

Zapytany, czy jego dzień z Haalandem był rozczarowujący, Fabiański zażartował: „Nie wiem!”.


zdjęcie:
Fabiański zmierzył się z Erlingiem Haalandem w pierwszym meczu sezonu Premier League West Ham, zanim doznał kontuzji

„Nie, ale to oczywiście duże wyzwanie. Sposób, w jaki dostał się do tej ligi, a następnie pokazał swoją osobowość na boisku i liczby, które dał swojej drużynie, był niesamowity.

READ  Wojna na Ukrainie na żywo: sojusznik Putina Łukaszenko mówi, że ostrzegł Prigożyna, aby „strzegł się” przed zagrożeniami dla jego życia

– Jest wyjątkowy. Ma prawie wszystko, czego oczekuje się od napastnika. Oczywiście zdobywa wiele bramek, ale ciężko pracuje też dla drużyny.

„Oddaje świetne strzały, dobrze operuje piłką, jest silny, potrafi strzelać, uderza głową i wykonuje rzuty karne.

„Myślę, że jedyne, czego nie robi, to wykonywanie rzutów wolnych! Ale poza tym robi prawie wszystko na boisku”.

Fabiański wie co nieco o czołowym napastniku, który grał z Robertem Lewandowskim w reprezentacji Polski. Jak napastnik Barcelony wypada w porównaniu z Haalandem?


zdjęcie:
Haaland (z lewej) i Robert Lewandowski (z prawej) to według Fabiańskiego „dwa różne typy napastników”

„Myślę, że to dwa różne typy napastników” – mówi. „Lewis ma wyczucie bramki w polu karnym. Zawsze jest we właściwym miejscu we właściwym czasie.

„Myślę, że Haaland różni się nieco pod względem fizycznym, ale obaj są świetnymi napastnikami.

„Mają w sobie to coś, co sprawia, że ​​wiedzą, że są dobrzy. Nigdy nie zadają sobie pytań przed bramką, a kiedy jest szansa na zdobycie bramki, odsetek bramek jest naprawdę wysoki – to czyni dobrych napastników wyjątkowymi”.

Brama Haalanda przeciwko West Ham w sierpniu okazała się początkiem trudnego sezonu w kraju dla drużyny Davida Moyesa.


zdjęcie:
Oglądaj mecz Manchester City vs West Ham na żywo w Sky Sports Premier League w środę od 19:00; Początek o godzinie 20:00

Wydawszy 179 milionów funtów na dziewięć transferów w lecie po tym, jak Premier League skończyła siedem meczów z rzędu, trudno było oczekiwać, że Hammers znajdą się w tak niepewnej sytuacji.

„Ten sezon był trochę trudny”, przyznaje Fabiański. Latem dokonaliśmy wielu zmian. Sprowadziliśmy wielu graczy z różnych lig, więc gra w Premier League jest dla nich nowym doświadczeniem i zawsze wymaga czasu.

„Mam nadzieję, że tego rodzaju sezon może być sezonem przejściowym dla grupy i dzięki temu doświadczeniu będziemy mogli zakończyć ten sezon po raz pierwszy w mocny sposób, pozostać na nogach, a następnie z tym doświadczeniem będziemy mogli rozpocząć kolejna faza”.

READ  Mistrzostwa Świata Polska Piłka ręczna | Sport narodowy

Pozostaje prawdziwa nadzieja, że ​​ten sezon pozostanie sukcesem, ponieważ West Ham chce zdobyć chwałę w Lidze Europy, aby wygrać swoje pierwsze duże trofeum od 43 lat, jednocześnie unikając degradacji.

– Byłoby wspaniale – mówi Fabiański. Jeśli tak się stanie, to będzie to prawdopodobnie jeden z najlepszych sezonów w historii tego klubu piłkarskiego, ponieważ po pierwsze znów będziemy drużyną Premier League i jednocześnie zdobędziemy tytuł po raz pierwszy od 1980 roku. .

„Zdobycie trofeum w Europie byłoby szaleństwem, a potem daje ci kolejny rok w Europie. Możesz to nazwać w pewnym sensie latami chwały, więc to będzie bardzo wyjątkowe, to na pewno”.

Ale to, czy Fabiański będzie miał szansę zagrać w potencjalnym finale Ligi Europy, pozostaje wątpliwe, ponieważ Alphonse Areola jest uważany za pierwszego wyboru w rozgrywkach, podczas gdy pole position jest numerem jeden Moyesa w Premier League.

„To zabawne, bo nigdy nie wyjaśniono mi, że tak będzie” – mówi Fabiański. „Zaczęło się tak jak w zeszłym sezonie i trwa nadal.

„Myślę, że oboje bardzo dobrze rozumiemy sytuację, więc po prostu się wspieramy.

„Mamy świetne relacje. Jednocześnie rywalizujemy ze sobą, ale myślę, że to naprawdę w dobry sposób, w zdrowy sposób i naprawdę pomaga nam stworzyć więź, taką jak szacunek wobec siebie inne, ale też bardzo ujmujące”.

Fabiański przed Areolą w tabeli Premier League, były bramkarz Arsenalu i Swansea ma w środę swój historyczny występ na stadionie Etihad.

Fabiański na wieść, że będzie to jego 400. występ w karierze w angielskim klubie, przeżywa prawdziwy szok.

– Och! Cóż, nie wiedziałem o tym! On mówi.

Zapytany o swoją reakcję, powiedział: „Tak, to jest fajne!” To jest jego zaskoczenie, potem brakuje mu słów. „Errrr”, jąka się, uśmiechając się, „Tak, to jest fajne! Nie wiem, co jeszcze powiedzieć?!”.

Kiedy sugeruje, że popisuje się swoją niesamowitą długowiecznością na szczycie gry, żartobliwie odpowiada: „Tak, mówisz tylko, że jestem stary!”

Cóż, w końcu jest drugim najstarszym zawodnikiem w Premier League w tym sezonie.

Oglądaj mecz Manchester City – West Ham na żywo Premier League Sky Sports I Główne wydarzenie Sky Sports w środy od 19:00; Start jest o 20:00.