Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

LOT POLSKI: Boeing 737 MAX ma nowe malowanie

LOT POLSKI: Boeing 737 MAX ma nowe malowanie

Boeing 737 Max 8 o rejestracji SP-LVL odbył dziś (15 marca) swój pierwszy lot po otrzymaniu nowego specjalnego malowania. Samolot nosi barwy Polskich Linii Lotniczych LOT i Biura Podróży ITAKA, które promuje klub przyjaciół ITAKI, w tym park rozrywki ENERGYLANDIA.

Warto dodać, że pierwsze samoloty 737 MAX zakupione od Blue Air otrzymały barwy LOT-u.

Specjalny lakier, który zdobi Boeinga 737 MAX o numerze rejestracyjnym SP-LVL, przedstawia klub przyjaciół ITAKI obsługiwany w lokalnej firmowej ENERGYLANDII zlokalizowanej w Zatorze w powiecie małopolskim.

Źródło obrazu: Piotr Bożek / AviationSource

ENERGYLANDIA to największy park rozrywki w Polsce, oferujący 123 atrakcje zlokalizowane na 70 hektarach, przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. To drugi B737 MAX, po SP-LVD „Independence”, który otrzymał specjalne kolory.

Obecnie żadna ze stron nowego malowania (LOT, ITAKA, ENERGYLANDIA) oficjalnie nie ogłosiła tej współpracy i nie odpowiedziała jeszcze na zapytanie w sprawie nowych kolorów dla B737 MAX.

Klub Przyjaciół ITAKA


Program Klubów Przyjaciół ITAKI oparty jest na aktywnościach ruchowych i plastycznych dzieci. Poza wakacyjną rozrywką ma również wymiar edukacyjny.

To także specjalnie dobrane hotele, pokoje rodzinne i mnóstwo atrakcji na wakacje z dziećmi, gdzie zespół animatorów ITAKI wykonuje animacje w języku polskim. Atrakcje te oferowane są zazwyczaj w szczycie sezonu letniego od 15 czerwca do 15 września.

Źródło obrazu: Piotr Bożek / AviationSource

X Blueair 737 Maks


B737 MAX 8 o numerach seryjnych MSN 43331/LN 8138 (dawniej YR-MXE), który otrzymał polską rejestrację SP-LVL, został wyprodukowany w połowie 2021 roku i pierwszy lot techniczny odbył 21 października ubiegłego roku, a następnie został dostarczony do Blue Emisja 17 grudnia 2021 r.

Następnie ALC zatrzymał samolot w Pradze w Czechach, po tym jak został zatrzymany przez rumuńskiego przewoźnika. Jest tam przechowywany od 14 września do 21 listopada 2022 r.

Źródło obrazu: Piotr Bożek / AviationSource

Nowy nabytek LOT-u zabiera na pokład 189 pasażerów, o trzech więcej niż obecny 186-miejscowy B737 MAX przewoźnika.

READ  Poznaj Elizabeth Debicki, która teraz gra Lady Di w The Crown: To jak powrót do pokoju z… [Diana] 30 lat temu." kultura

Niespodzianką było przejęcie przez narodowego przewoźnika sześciu samolotów, które wcześniej trafiły do ​​borykającej się z problemami finansowymi rumuńskiej firmy Blue Air.

LOT nabył nowy samolot w ramach leasingu operacyjnego od Air Lease Corporation, zwiększając portfolio amerykańskiej firmy do 12 samolotów we flocie LOT-u. Ostatnia maszyna zakupiona od rumuńskiej linii lotniczej dotarła do Warszawy 17 stycznia br.

Flota Polskich Linii Lotniczych LOT


Obecnie we flocie LOT-u znajdują się 74 samoloty, w tym 17 Boeingów 737, 11 B737 MAX 8 i 6 B737-800NG.

O ITace


ITAKA powstała w 1989 roku i od 2009 roku jest niekwestionowanym liderem w branży turystycznej. Kolejne sezony ugruntowały pozycję ITAKI jako lidera rynku. Sukces nie przyszedł nagle.

Jest efektem wieloletniej pracy oraz stopniowego i przemyślanego rozwoju firmy. ITAKA zrodziła się z pasji, która pozwoliła traktować firmę nie tylko jako źródło dochodu, ale jako wehikuł do realizacji marzeń i ambicji.

W trakcie swojej działalności ITAKA prowadziła działania w zakresie rozwoju turystyki zagranicznej: autorskie programy wycieczek oraz tworzenie nowych kierunków wakacyjnych obsługiwanych przez loty czarterowe. ITAKA oferuje pakiety wakacyjne w blisko 100 lokalizacjach na całym świecie.

O ENERGYLANDII


ENERGYLANDIA Jest to największy park rozrywki w Polsce, oferujący 123 atrakcje zlokalizowane na obszarze 70 hektarów, odpowiednie dla wszystkich grup wiekowych, w tym dzieci, młodzieży i dorosłych.

Park położony jest w polskim mieście Zator, na granicy dwóch największych bloków południowej Polski: Śląska i Małopolski; Mniej niż pół auta z Katowic czy Krakowa.

Choć Energylandia istnieje dopiero od 9 lat, jej liczne atrakcje, najwyższy poziom usług i komfort gości spełniają najwyższe standardy. Co roku odwiedzają nas tysiące turystów spragnionych rozrywki na najwyższym poziomie.

Co bardzo ważne, w cenie jednego biletu wstępu do Energylandii klienci otrzymują praktycznie nieograniczony dostęp do wszystkich przejazdów i atrakcji.

READ  Thriller wciągnął pod 3 tytuły, które ukrywają prawdę na antenie