Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Losowo: czy Sony może przewrócić SEGA i Nintendo? Klasyczny raport BBC bada

Zdjęcie: Push Square

Jeśli nie masz subskrypcji archiwa BBC na mnie youtubeZalecamy to zrobić. Nadawca udostępnia wiele klasycznych relacji informacyjnych, wiele z nich związanych z komputerami domowymi. To naprawdę niesamowite, że popularne współczesne technologie, takie jak poczta elektroniczna i Internet, są prezentowane jako pionierskie w tych starych reportażach telewizyjnych.

Ten klip zainteresuje zatem szczególnie fanów PlayStation. Pochodzi z 8 sierpnia 1995 (27 lat temu!), kiedy PS1 był zaledwie miesiąc od premiery w Wielkiej Brytanii. Dziennikarz – mówiąc o Sony w klasycznym stylu lat 90. – zastanawia się, czy urządzenie za 299 funtów może obniżyć dominację Nintendo i SEGA, mimo że ówcześni giganci cierpieli z powodu gwałtownego spadku sprzedaży.

Jeden z krytyków jest szczególnie świadomy: zwraca uwagę, że Sony chce kontrolować nie tylko rozrywkę, którą lubisz, ale także urządzenia, z których korzystasz. To oczywiście często znajdowało się w podręczniku organizacji i chociaż nie do końca udało się osiągnąć swój cel, z pewnością odegrało ważną rolę w popularyzacji płyt CD, DVD, Blu-ray i wielu innych formatów multimedialnych.

PS1 stanie się jednym z najlepiej sprzedających się systemów wszechczasów, przewyższając tylko jego następcę, PS2, który do dziś utrzymuje rekord całkowitej sprzedaży konsol domowych. Wtedy hazard Sony się opłacił. Zaskakujące jest jednak spojrzenie wstecz do czasów, gdy PlayStation nie był Nazwisko i zapasy.

READ  Microsoft kończy nową kompatybilność wsteczną