Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Lojaliści Trumpa łączą siły z lekarzami walczącymi z odwrotnym ekstremizmem podczas trasy „Zdrowie i wolność” | Donald Trump

starsi lojaliści do Donald Trump, który dużo naciska na kłamstwa o oszustwach wyborczych, dołączył do konserwatywnych lekarzy zachwalających niesprawdzone metody leczenia Covid i sceptycyzmu dotyczącego szczepionek oraz podobnie myślących ewangelickich pastorów w serii wydarzeń w Stanach Zjednoczonych tego lata.

Konserwatywna trasa „ReAwaken America” — z udziałem byłego generała Michael Flynn I główni darczyńcy lojalni wobec Donalda Trumpa – zorganizowali imprezy na Florydzie, w Michigan i innych stanach.

Podkreśla, w jaki sposób sojusznicy Trumpa, lekarze przeciw szczepionkom i konserwatywni zwolennicy wzmacniają bezpodstawne twierdzenia, które szkodzą zdrowiu publicznemu i demokracji w kraju z potencjalnie dalekosiężnymi skutkami, twierdzą eksperci epidemiologii i wyborów.

Trasa odbywa się wraz ze wzrostem liczby przypadków COVID-19 i gdy Republikanie naciskają na uchwalenie przepisów stanowych, które ograniczają prawo do głosowania. Podczas gdy trasa promowała wiodącą rolę Flynna, Tulsy, osobowość medialna z Oklahomy i chrześcijański przedsiębiorca Clay Clark odegrał kluczową rolę w organizowaniu spotkań – zwanych również konferencjami Health and Freedom – wykorzystując swój podcast i program radiowy ThriveTime i relacjonując wiadomości Charisma.

Wydarzenia ReAwaken obejmowały rozmowy sceptyków szczepionkowych, takich jak Simone Gold, która została oskarżona o udział w zamieszkach na Kapitolu i kierowanie Frontline Physicians of America, prawicową grupą, która zwróciła uwagę na promowanie wątpliwych metod leczenia Covid-19, takich jak: iwermektyna i hydroksychlorochina.

Stella Emmanuel, lekarz z Houston i członek Gold Group, która przemawiała na wiecu Michigan Rewaquin 20 sierpnia, zyskała rozgłos w zeszłym roku dzięki swoim publicznym wypowiedziom na wiecu w Waszyngtonie w pobliżu Sądu Najwyższego, sugerującym, że problemy zdrowotne Ameryki są powiązane z DNA obcych i nasienie od demonów.

Innym lekarzem wymienionym jako mówca na wiecach jest Scott Jensen, były senator stanu i faworyt Fox News, który kandyduje na gubernatora Minnesoty. W zeszłym roku Jensen był kandydatem do tytułu „Głupca Roku” Politifact za bezpodstawne twierdzenie, że lekarze przeliczyli przypadki Covida dla własnych korzyści finansowych.

READ  Pożary, fale upałów i susze: kryzys klimatyczny stoi nam przed oczami, ale dlaczego nie możemy w to uwierzyć? | Wiadomości klimatyczne

Co więcej, konserwatywna trasa koncertowa przyniosła nową publiczność bogatym darczyńcom Trumpa, takim jak Mike Lindell, dyrektor generalny MyPillow, który fałszywie stwierdził, że Trump zostanie przywrócony na stanowisko prezydenta do 13 sierpnia, oraz Patrick Byrne, były prezes Overstock, który został ufundowany. z milionami dolarów w „przeglądzie” Fałszywa w największym hrabstwie Arizony, która wywołała pożar międzypartyjny za brak zasług.

Spotkania ReAwaken, z których każde, jak się wydaje, przyciągnęły setki lub więcej publiczności, odbyły się w tym roku w Oklahomie i Kalifornii, a kolejne zaplanowano w Kolorado i Teksasie w nadchodzących miesiącach. Materiały promocyjne wskazują, że uczestnicy muszą zapłacić 250 USD za wstęp ogólny lub 500 USD za bilety VIP, przy czym kapelani kwalifikują się do biletów za pół ceny.

Prawnicy zajmujący się prawami wyborczymi i epidemiolodzy są zaniepokojeni ilością dezinformacji związanych z wyborami i pandemią, jaką wydaje się rozprzestrzeniać trasa ReAwaken Tour.

Clay Clark, główna postać na trasie Rewaken America. Zdjęcie: Mike Simmons/The Associated Press

„Wielu Amerykanów uważa, że ​​wybory w 2020 roku zostały skradzione, pomimo wielu nieudanych spraw sądowych, w których zarzuca się to, i opowiadają o ustaleniach wyników” – powiedział Jerry Hebert, który spędził ponad dwie dekady jako starszy prawnik w Departamencie Sprawiedliwości zajmowanie się prawami głosu.

Hebert dodał: „Ludzie odmówili noszenia masek i zaszczepienia się z powodu kampanii dezinformacyjnych Covid. Kłamstwa i kampanie dezinformacyjne mogą zabić naszych rodaków i naszą demokrację, a ta trasa ReAwaken America wydaje się mieć na celu podkreślenie tych problemów. „

Podobnie eksperci Covid twierdzą, że trasa ReAwaken America pogłębia dezinformację medyczną.

„Wydarzenia te są wyraźnym przypomnieniem tego, jak Trump został wybrany w 2016 r. i pozostaje popularny do dziś, a wielu z nich walczy teraz o przejęcie ścieżki kampanii o urząd obieralny na wszystkich szczeblach rządu” – powiedział Erwin Redliner, który kieruje dywizją Pandemic Resource na Uniwersytecie Columbia. inicjatywa odzyskiwania.

READ  Premier Australii Albanese spotkał się z Xi Jinpingiem podczas długo oczekiwanej wizyty w Chinach

„Jestem naprawdę zawstydzony faktem, że są lekarze całkowicie zaangażowani w to szaleństwo”.

Flynn, który został ułaskawiony przez Trumpa pod koniec zeszłego roku po tym, jak dwukrotnie przyznał się do okłamywania FBI w sprawie swoich kontaktów z rosyjskim ambasadorem w federalnym śledztwie w sprawie ingerencji Kremla w wybory w 2016 roku, stał się podstawą spiskowych wieców w tym roku, w tym jednego w Teksasie w maju był wspierany przez zwolenników QAnon, którzy fałszywie twierdzili, że Trump ponownie zostanie prezydentem w tym roku.

Inni lojaliści Trumpa pojawili się na wydarzeniach ReAwaken, w tym Roger Stone, wieloletni doradca Trumpa, który został również ułaskawiony przez Trumpa po tym, jak został skazany za okłamywanie Kongresu i inne przestępstwa w ramach federalnego śledztwa w sprawie rosyjskiej ingerencji w wybory w 2016 roku, oraz Charliego Kirka który prowadzi lojalną młodzieżową grupę For Trump, Turning Point USA.

Anne Nelson, autorka The Shadow Network, książki o prawicowej radzie ds. polityki krajowej, która obejmuje kilku głównych ewangelików, powiedziała, że ​​trasa Clarka po ReAwaken miała wcześniejsze echa „religijnych przedsiębiorców politycznych”, ale powiedziała, że ​​Clark „zaktualizował swoje technologie poprzez wiecach”. Platformy religijne i medialne promujące pełnomocników Trumpa, takich jak Michael Flynn i sprzedawców dezinformacji medycznych, takich jak Simon Gold, aby nabrać rozpędu radykalnej prawicy do połowy przyszłego roku i 2024 r.

Spotkania ReAwaken łączyły się z kolejnymi motywami konserwatywnych i pro-Trumpowych lekarzy, by szerzyć pandemię i dezinformację o wyborach.

Na przykład Gold’s Doctors America Front Line, która została utworzona z pomocą Tea Party Patriots na początku zeszłego roku, złożyła w lipcu tego roku propozycję skierowaną do Departamentu Zdrowia o wstrzymanie szczepień. Ruch zawierał pewne szeroko obalane twierdzenia dotyczące Covid-19.

Wątpliwe twierdzenia obejmowały, że dane CDC ujawniają, że szczepionki Pfizer i Moderna oraz jednorazowa szczepionka Johnson & Johnson są „nieskuteczne w leczeniu lub zapobieganiu” Covid-19, a pandemia nie jest stanem zagrożenia zdrowia publicznego.

READ  USA rozpoczynają masowe wydalanie haitańskich imigrantów z Teksasu | Wiadomości z USA

Co więcej, Gold Group ogłosiło w maju, że rozpoczyna „nieocenzurowaną wycieczkę po prawdzie” dla National rekreacyjnego pojazdu, początkowo skupiając się na kilku stanach, w tym Arizonie, Teksasie i Florydzie.

Krytycy postrzegają trasę RV jako kolejny sposób na rozpowszechnianie dezinformacji przez Gould, jak w jej komentarzach w Waszyngtonie na wiecu na dzień przed atakiem na Kapitol, kiedy nazwała zatwierdzone przez FDA szczepionki „eksperymentalnym środkiem biologicznym o mylącej nazwie” i wezwała ludzi unikać „Forsowania”.

Mówiąc szerzej, Redliner jest przerażony obfitością dezinformacji w basenach ReAwaken America i na podobne sposoby. „Coraz bardziej rażące promowanie ignorancji antynaukowej i dziwaczny ekstremizm polityczny jest niepokojący” – powiedział.