Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Lloyds Banking Group inwestuje 10 milionów funtów w firmę Yote zajmującą się cyfrową tożsamością

  • Inwestycja zostanie wykorzystana na rozwój innowacyjnej technologii chroniącej tożsamość i dane osobowe klientów w Internecie

  • Lloyds Banking Group wesprze Yoti w opracowaniu nowej propozycji tożsamości cyfrowej wielokrotnego użytku, która pomoże zwalczać rosnące ryzyko oszustw związanych z tożsamością.

LondynI 9 marca 2023 r /PRNewswire/ — Lloyds Banking Group zainwestowała 10 mln GBP w firmę Yoti zajmującą się tożsamością cyfrową. Jest to inwestycja, która wspiera rozwój innowacyjnych technologii zapewniających ludziom bezpieczeństwo w Internecie, przeciwdziałających rosnącemu ryzyku oszustw związanych z tożsamością i zapewniających ludziom większą kontrolę nad ich danymi osobowymi.

Lloyds Banking Group inwestuje 10 milionów funtów w firmę Yote zajmującą się cyfrową tożsamością

Yoti oferuje szereg rozwiązań w zakresie tożsamości cyfrowej, które ułatwiają ludziom i firmom ochronę w Internecie. Obejmuje to bezpłatną aplikację Digital ID, która zapewnia osobom fizycznym bezpieczny i natychmiastowy sposób potwierdzania swojej tożsamości za pomocą telefonu, bez konieczności okazywania dokumentów tożsamości lub udostępniania nadmiernej ilości danych osobowych. Identyfikatory cyfrowe to zatwierdzona przez rząd Wielkiej Brytanii forma identyfikacji umożliwiająca uzyskanie prawa do pracy, prawa do zatrudnienia i sprawdzania rejestrów karnych. Cyfrowy identyfikator Yote jest również akceptowany jako dowód wieku w kinach w Wielkiej Brytanii oraz przy sprzedaży biletów loteryjnych, napojów energetycznych i tytoniu. Firmy z różnych branż — od usług finansowych i handlu detalicznego po gry i e-commerce — już dostrzegają korzyści płynące z usług identyfikacji cyfrowej.

Inwestycja Lloyds Banking Group wesprze Yoti w opracowaniu nowej propozycji tożsamości cyfrowej wielokrotnego użytku, która uzupełnia istniejące rozwiązania Yoti. Ma zostać uruchomiony jeszcze w tym roku i zapewni użytkownikom bardziej prywatny, bezpieczny i wygodny sposób potwierdzania tożsamości.

Kirsty RutterDyrektor inwestycyjny FinTech w Lloyds Banking Group powiedział: „Cieszymy się, że możemy wspierać Yoti i ich doświadczony i pełen pasji zespół w ich pracy nad zwiększeniem ochrony ludzi w Internecie poprzez rozwój i rozwój rozwiązań w zakresie tożsamości cyfrowej.

READ  Ambasador RP będzie głównym mówcą podczas seminarium Frank Church 2023 | komunikacja społeczna

„Wiemy, jak ważni są fintechy i partnerzy technologiczni w zapewnianiu lepszych wyników naszym klientom, a ta inwestycja stanowi kolejny krok naprzód w naszych planach wzmocnienia ekosystemu finansowego Wielkiej Brytanii i jest ważną częścią tego, jak możemy pomóc Brytania Rozkwitać”.

Grobowce RobinaDyrektor generalny Yoti powiedział: „Cieszę się, że mogę ogłosić znaczącą inwestycję Lloyds Banking Group w Yoti. Połączenie ich wiedzy specjalistycznej w zakresie usług finansowych i naszych rozwiązań w zakresie tożsamości cyfrowej zapewni bezpieczeństwo większej liczbie firm, osób i społeczności. Ułatwimy to i zapewnimy większe bezpieczeństwo osobom fizycznym aby udowodnić swoją tożsamość i umożliwić firmom zdobycie większego zaufania do tożsamości swoich klientów.

Inwestycja w Yoti to druga inwestycja Lloyds Banking Group w 2023 r., po udanej rundzie inwestycji w 2022 r. Inwestycje te są kierowane przez niedawno utworzony zespół Fintech Investment grupy, który koncentruje się na identyfikowaniu i badaniu możliwości inwestycyjnych fintech w Seed to Series B .

Uwagi do redaktorów:

Dzięki identyfikatorowi cyfrowemu wielokrotnego użytku osoby fizyczne muszą tylko raz zweryfikować swoją tożsamość, a następnie udostępnić zweryfikowane dane w ciągu kilku sekund, bez konieczności okazywania dokumentów tożsamości za każdym razem. Osoby fizyczne mogą udostępniać tylko te dane, których potrzebują i nic więcej – dając im większą kontrolę nad swoimi danymi osobowymi. Dzięki wstępnie zweryfikowanym osobom organizacje mogą mieć większe zaufanie do osób, z którymi prowadzą interesy.

O Grupie Bankowej Lloyds

Lloyds Banking Group jest największym dostawcą komercyjnych i komercyjnych usług finansowych w Wielkiej Brytanii, obsługującym około 26 milionów klientów i obecnym w prawie każdej społeczności. Nasza główna działalność obejmuje bankowość detaliczną, usługi komercyjne, ubezpieczenia ogólne i usługi długoterminowego oszczędzania świadczone za pośrednictwem znanych marek, w tym Lloyds Bank, HalifaxBank Szkocjaszkockie wdowy.

Naszym celem jest pomoc Brytania Zakrętas. zostaliśmy obsłużeni Brytania Poprzez nasze produkty i usługi od ponad 320 lat, w każdej społeczności i milionach rodzin. Nasz sukces przeplata się z dobrobytem Wielkiej Brytanii i naszym celem jest pomóc Brytania Rozwijaj się, działając jako odpowiedzialna, zrównoważona i inkluzywna grupa.

READ  Polska otwiera nową morską drogę wodną, ​​aby zmniejszyć zależność od Rosji

O Yote

Yoti to firma zajmująca się technologią cyfrowej tożsamości, która sprawia, że ​​potwierdzanie tożsamości jest bezpieczniejsze, weryfikując tożsamość i zaufane dane uwierzytelniające zarówno online, jak i osobiście. Obecnie oferują rozwiązania weryfikacyjne na całym świecie, które obejmują weryfikację tożsamości, weryfikację wieku, elektroniczny podpis na dokumentach, zarządzanie dostępem, uwierzytelnianie i wiodącą metodę szacowania wieku twarzy. Ponad 13 milionów osób na całym świecie pobrało bezpłatną aplikację Yoti Digital ID. Jest dostępny w języku angielskim, hiszpańskim, francuskim, niemieckim, portugalskim i polskim. Yoti posiada certyfikat ISO/IEC 27001:2013 w zakresie usług weryfikacji tożsamości, certyfikat ISAE 3000 (SOC 2) typu 2 w zakresie technicznych i organizacyjnych procesów bezpieczeństwa. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę internetową www.yoti.com.

[email protected]

logo – https://mma.prnewswire.com/media/2019115/Yoti_Lloyds.jpg

Cision

Cision

Zobacz oryginalną zawartość multimedialną do pobrania:https://www.prnewswire.com/news-releases/lloyds-banking-group-invests-10-million-in-digital-identity-company-yoti-301766333.html

Źródłem jest Yoti