Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

LKQ Europe inwestuje w centrum innowacji i usług w Polsce, aby wzmocnić swoją strategię cyfrową i innowacyjną

Juke, Szwajcaria – Nowe centrum innowacji i usług w Katowicach przygotuje cyfrową agendę LKQ dla przyszłego rynku.

LKQ Europe otwiera nowe centrum innowacji i usług w Katowicach w połowie 2021 roku. Nowe centrum w Polsce będzie katalizatorem strategii innowacyjności i cyfryzacji firmy. Centrum umożliwia firmie LKU Europe dostarczanie klientom innowacyjnych produktów i rozwiązań cyfrowych, jednocześnie zwiększając konkurencyjność kosztową i efektywność procesów. Nasz zespół cyfrowy w Polsce wkrótce zacznie tworzyć innowacyjne centrum cyfrowe do opracowywania ogólnoeuropejskich rozwiązań zapewniających klientom wyrafinowane doświadczenia. Członkowie zespołu LKQ z całej Europy będą kierować cyfrowym programem firmy oraz stymulować cyfryzację i innowacje. Będą miały ogromny wpływ na drogę do przyszłego rynku postrynkowego.

Centrum Innowacji i Usług LKQ w Katowicach

Centrum Innowacji i Usług LKQ w Katowicach

Od tego roku działania cyfrowe, informatyczne i zarządcze będą prowadzone również przez ekspertów LKQ w Katowicach. W perspektywie średnioterminowej zakład będzie zatrudniał około 200-250 pracowników. Rekrutacja rozpoczęła się w kwietniu 2021 roku.

Utworzenie centrum innowacji i usług w Katowicach wzmocni strategię innowacji i cyfryzacji LKQ Europe. Miasto Katowice oferuje doskonałą infrastrukturę i międzynarodowy talent. Cieszę się, że LKU będzie częścią historii sukcesu Katowic. Poszukujemy wysoko wykwalifikowanych osób, które będą wspierać naszych klientów w całej Europie zarówno dziś, jak iw przyszłości, zapewniając im międzynarodowe środowisko pracy i wyjątkowe doświadczenie biznesowe ”- powiedział Arnt France, dyrektor generalny LKQ Europe.

„Cieszymy się, że LKQ wybrał Katowice na swoje nowe centrum innowacji i usług, a nasze miasto pozyskało kolejnego silnego partnera korporacyjnego, który jest zaangażowany w inwestowanie w naszym mieście i społeczności. Wybór firmy potwierdził naszą silną pozycję jako centrum nowoczesnych usług biznesowych. Decyzja ta była motywowana rosnącym rynkiem biurowym i łatwym dojazdem do miasta drogą lotniczą, drogową i kolejową, a obecność kolejnej popularnej marki w Katowicach wzmocni pozycję miasta na inwestycyjnej mapie Europy – powiedział Prezydent Katowic Markin Krupa.

READ  Zapowiedź Fitness Authority Poland Pro Muscle Show 2023

Katowice – miasto z przemysłową przeszłością do cyfrowej przyszłości – oferują bardzo atrakcyjne środowisko pracy dla cyfrowych tubylców i wysoko wykwalifikowanych pracowników. Centrum Innowacji i Usług LKQ zlokalizowane jest w katowickiej dzielnicy miasta, tętniącej życiem lokalizacji, która wspiera dynamiczny rozwój i wyniki biznesowe LKQ jako lidera na rynku innowacyjnych i innowacyjnych technologii. Zakład w Katowicach jest uzupełnieniem LKQ, które z powodzeniem prowadzi działalność w Bangalore w Indiach. Dzięki Katowicom i Bangalore LKU może rozwijać technologie przyszłości dla bardziej innowacyjnych usług dla swoich klientów.

O LKQ Europe
LKQ Europe, spółka zależna LKQ Corporation, ma siedzibę główną w Europie z siedzibą w Juke w Szwajcarii i zajmuje się dystrybucją części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i pojazdów przemysłowych w Europie. Obecnie posiada sieć około 26 000 osób, 1000 oddziałów i dochody w wysokości około 5,5 miliarda USD do 2020 roku. Organizacja oferuje 100 000 niezależnych warsztatów w ponad 20 krajach Europy.

Do tej grupy należą części samochodowe Euro, Force, zespół RHIAG, Elite, Auto Kelly i zespół STAHLGRUBER, a także ekspert ds. Recyklingu Adraco. LKU ma również mniejszościowe udziały w grupie smółki.

Komunikacja medialna w Europie
Dr. Christian Lesmeister
Dyrektor ds. Komunikacji
LKQ Europe GmbH
Droga przeciwna 10
6300 Juk
D +41 41 884 84 41
M +41 79 728 65 84
E [email protected]

Komunikacja medialna po polsku
Anna Sebenko
Menadżer marketingu
Ul. Magussinskiko24
31-752 Kraków, Polska
D +48 12 683 88 20 w. 820
M +48 600 065 361
[email protected]