Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Liz Truss ostrzega przed masowym bankructwem, jeśli firmy pozostaną w zawieszeniu z powodu rachunków za energię |  Les Truss

Liz Truss ostrzega przed masowym bankructwem, jeśli firmy pozostaną w zawieszeniu z powodu rachunków za energię | Les Truss

Liz Truss czeka w tym tygodniu kłujący polityczny i ekonomiczny chrzest z ostrzeżeniami o masowym bankructwie w całej gospodarce – nawet gdy nowy premier przygotowuje się do przewodzenia narodowi w niedzielny wieczór minutą ciszy na cześć dziedzictwa królowej.

Przed pogrzebem królowej w Opactwie Westminsterskim w poniedziałek i jej Został pochowany w kaplicy św. Jerzego w zamku WindsorTruss pojawi się na schodach nr 10 w niedzielny wieczór o godzinie 20:00 w ramach ostatniego narodowego „momentu refleksji” nad życiem i dziedzictwem króla.

Downing Street ma nadzieję, że ludzie będą uczestniczyć w ich domach i u ich progów w całej Wielkiej Brytanii. Marynarze, żołnierze i załogi lotnicze z sił zbrojnych stacjonujących za granicą również przestaną, w tym na statkach i bazach, w tym, co według urzędników rządowych może stać się wydarzeniem globalnym.

Ale jak kończy się okres żałoby narodowej po pogrzebie, kiedy Truss leci do Nowego Jorku Udział w Zgromadzeniu Ogólnym ONZA ponieważ parlamentarzyści wrócą do Westminsteru w środę lub czwartek, przejście do normalnej polityki będzie zaskakujące i potencjalnie bolesne dla premiera, który sprawował urząd tylko dwa dni przed śmiercią królowej.

W sobotni wieczór czołowe brytyjskie organizacje handlowe ponownie naciskały na ministrów, aby „dokładnie wyjaśnili” pomoc, jaką rząd zapewni im w rachunkach za energię, i ostrzec przed tragicznymi konsekwencjami, jeśli nadal nie będą niepewni co do średniego poziomu wsparcia . termin.

Nowy sekretarz ds. biznesu, Jacob Rees-Mogg, wyda w środę oświadczenie wspierające biznes Minibudżet nowego kanclerza Kwasi Quarting w piątek.

Dyrektor Generalny Brytyjskich Izb Handlowych, Siobhan Haviland, powiedział, że poprzednie oświadczenie Truss Firmy skorzystają na ograniczaniu rachunków Podobnie jak w przypadku użytkowników lokalnych, przez sześć miesięcy – ogłoszonych na godziny przed ogłoszeniem śmierci królowej 10 dni wcześniej – było to mile widziane.

Nalegała jednak, że teraz pilnie potrzeba więcej szczegółów, jeśli wiele firm nie ograniczy swojej działalności, a nawet nie zamknie niektórych z powodu niemożności planowania z wyprzedzeniem.

READ  15 francuskich ochotników opuszcza jaskinię po 40 dniach bez światła dziennego lub godzin | Francja

„Ta czapka byłaby dobra dla biznesu” – powiedział Haviland. Ale teraz musimy wiedzieć dwie rzeczy: po pierwsze, jak duży jest to? Potem bardzo szybko musimy przejść do tego, co wydarzy się sześć miesięcy później”.

Powiedziała, że ​​wiele firm odnotowało wzrost kosztów energii o 300% lub więcej w porównaniu z ubiegłym rokiem, dodając do listy problemów, które skłoniły wiele osób do kwestionowania swojej przyszłości.

Liz Truss opuszcza Westminster Hall po spotkaniu Izby Gmin i Lordów w poniedziałek, aby złożyć kondolencje. Zdjęcie: Marcus Schreiber/The Associated Press

„Wiele firm mówi mi, że to jest gorsze niż Covid. Rosnące surowce, rosnące koszty, w tym robocizna, 10% inflacja i ceny energii teraz. Nie wiedzą, dokąd się udać. W maju 23% naszych firm powiedziało, że tak muszą zmniejszyć produkcję lub zaprzestać handlu. Od tego czasu znacznie wzrośnie. Rząd musi to robić dalej”.

Emma McClarkin, dyrektor naczelna British Beer and Pub Association, powiedziała: „Bary i browary nie będą mogły czekać całymi dniami, nie mówiąc już o miesiącach, na jasność rachunków za energię. Firmy podejmują teraz decyzje, czy będą w stanie aby osiągnąć ten cel przez zimę”. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że skutki kryzysu energetycznego mogą być gorsze niż pandemia pod względem trwałych wyłączeń.

„Pilnie potrzebujemy pełnej jasności ze strony rządu, czy ta przykrywka pomoże pubom i fabrykom wyjść z kryzysu, który narasta od miesięcy. Wzywamy Kanclerza do poważnego przemyślenia natychmiastowych zapewnień, których może udzielić tysiącom właścicieli firm, którzy są obecnie w desperacji”.

Oczekuje się, że w piątek Kwarteng zaprezentuje ogromny pakiet zawierający szczegóły dotyczące limitu cen energii i 30 miliardów funtów w obniżkach podatków – w tym odwrócenie kwietniowego skoku w ubezpieczeniach społecznych – zgodnie z obietnicą podczas wyborów przywódców konserwatystów.

Posłowie torysów są już zaniepokojeni piątkowym wydarzeniem, które ma również obejmować Anulowanie limitu bonusów bankierskichbędzie stanowić „otwarty cel dla Partii Pracy” w pierwszych tygodniach Truss jako premiera.

READ  Gdy gniew narasta, protestujący gromadzą się przed domem izraelskiego premiera Netanjahu

Partia Keira Starmera jest zdeterminowana, aby podkreślić kontrast między tym, co będzie przedstawiać jako torysowskie obniżki podatków dla bogatych, a swoją polityką płacenia za zamrożenie pułapu energetycznego dla tych, którzy najbardziej tego potrzebują, poprzez opodatkowanie nadmiernych zysków firm energetycznych. A obniżka o 13 miliardów funtów rocznie na ubezpieczenie społeczne pomaga bogatszym rodzinom bardziej niż biednym rodzinom.

Ekonomiści twierdzą, że głównym wyzwaniem Truss będzie zapobieganie utracie zaufania międzynarodowych rynków finansowych, gdy nękana nękana brytyjska gospodarka wejdzie w najgorszy okres od lat 70., kiedy to szokujące ceny ropy zepchnęły Skarb Państwa w ramiona Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

W sytuacji, gdy inflacja osiąga poziom niespotykany od 30 lat, a funt szterling spada do najniższego poziomu od 37 lat, istnieje możliwość, że hazard w obniżkach podatków i deregulacji w mieście może wystraszyć rynki i sprawić, że Skarb Państwa będzie zmagał się z falą biznesu. Zamknięcie i miliony rodzin w ubóstwie energetycznym.

Prognozy dotyczące gospodarki pokazują teraz, że skurczy się ona w drugiej połowie tego roku i przez cały przyszły rok, chociaż zakres tego skurczu jest niejasny po tym, jak 150 miliardów funtów zostało wpompowanych w gospodarkę poprzez nowy rządowy limit cen energii wynoszący 2500 funtów.

Ponura perspektywa nie powinna zniechęcić Banku Anglii do podniesienia w tym tygodniu kluczowej stopy procentowej z 1,75%.

Tymczasem żałobnicy zostaną dziś poinformowani, aby nie dołączali do listy oczekujących, aby leżeć w stanie, gdy zbliża się do pełnej pojemności. Dziesiątki tysięcy ludzi wystąpiło przed trumną królowej w Westminster Hall od środy wieczorem, a kłamstwo w stanie ma zakończyć się o 6.30 rano w poniedziałek przed pogrzebem.

Wejście na listę oczekujących powinno być zamknięte na godziny przed planowanym czasem, aby jak najwięcej osób znajdujących się na liście oczekujących mogło wyrazić swój szacunek.

READ  Tajna inwazja Rosji na mistrzostwa świata w Katarze z dużymi umowami technologicznymi i ekscytującymi występami