Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Liz Cheney obiecuje, że nie pozwoli Trumpowi ponownie zbliżyć się do biura owalnego po usunięciu go z kierownictwa Partii Republikańskiej

Blaise Cheney zostaje usunięta ze stanowiska przywódcy Partii Republikańskiej w Izbie Reprezentantów.

Partia usunęła Cheney ze stanowiska przewodniczącej konwencji głosami za sprzeciwianie się kłamstwom wyborczym Donalda Trumpa.

Propozycję usunięcia przedstawiciela Wyoming złożyła Virginia Fox przy wsparciu republikańskiego przywódcy Kevina McCarthy’ego.

„Jeśli chcesz przywódców, którzy mogą wzmocnić i rozpowszechniać jego destrukcyjne kłamstwa, nie jestem twoją osobą, masz wielu innych do wyboru. To będzie ich dziedzictwo” – powiedziała pani Cheney, przemawiając podczas zamkniętego spotkania z Republikanami.

„Nie możemy pozwolić, aby były prezydent wciągnął nas z powrotem i uczynił nas współwinnymi jego wysiłków na rzecz demontażu naszej demokracji. Na tej drodze leży nasze zniszczenie i być może nasz kraj” – dodała.

Istnieją doniesienia, że ​​kiedy pani Cheney zaczęła głośno mówić i krytykować byłego prezydenta, została wygwizdana przez niektórych członków. Jednak później otrzymała brawa za swoje przywództwo.

Pani Cheney modliła się podczas spotkania konferencyjnego: „Drogi Boże, napełnij nas umiłowaniem wolności i szacunkiem dla wszystkich Twoich talentów. Pomóż nam zrozumieć powagę tej chwili. Pomóż nam pamiętać, że demokracje mogą nagle się rozpaść i upaść. Kiedy to zrobią, znikną na zawsze ”.

W rozmowie z dziennikarzami po spotkaniu dodała, że ​​nie czuje się zdradzona dzisiejszym głosowaniem i będzie nadal walczyć, aby uniemożliwić Trumpowi powrót do Białego Domu.

„Nie możemy przyjąć wielkiego kłamstwa i przyjąć konstytucji… Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby były prezydent nigdy więcej nie pojawił się w Gabinecie Owalnym”.

Odkąd Cheney został zwolniony przez głosowanie, nie ma oficjalnego zapisu tego, jak głosowali poszczególni członkowie, chociaż wielu przeszło na Twittera lub rozmawiało z reporterami po spotkaniu. Szacuje się, że trzy czwarte z nich głosowało przeciw.

„Dzisiejsze głosowanie pokazuje, że Republikanie są zjednoczeni w jednym celu: przywróceniu Izby Reprezentantów” – powiedział przedstawiciel Lance Gooden z Teksasu, jeden z pierwszych, którzy publicznie wezwali do usunięcia Cheneya.

READ  Wycieczka wideo po amerykańskiej atomowej łodzi podwodnej — marynarze manewrują peryskopem za pomocą kontrolera XBOX

Mike Kelly, przedstawiciel XVI obwodu w Pensylwanii, uzasadnił swój głos na Twitterze: „Jako przedstawicielka z Wyoming Liz Cheney może głosować, jak chce i odpowiadać na swoich wyborców. Zadaniem przewodniczącego konferencji jest reprezentowanie całej naszej konferencji , czego jej konsekwentnie nie udało się zrobić ”.

Jednym z najbardziej zagorzałych zwolenników Cheneya, który również nie chce ugiąć się przed „wielkim kłamstwem” promowanym przez Trumpa w sprawie wyborów w 2020 roku, jest przedstawiciel Illinois Adam Kinzinger.

„W pełni popieram Liz. To, co się dzisiaj stało, było smutne. Liz popełniła jedyny grzech, będąc konsekwentną i mówiąc prawdę, a prawda jest taka, że ​​wybory nie zostały skradzione” – powiedział.

Komentując wezwania przywódcy Kevina McCarthy’ego do jedności, kongresman powiedział: „Popatrz, jestem za samotnością. Wszyscy jestem za samotnością i prawdą, wiesz. Prawda nie może współistnieć z kłamstwami. Prawda nie może współistnieć z fałszem, czego nie możesz. łączcie się. „„ Myślę, że tak powiedziała Liz. „

„Stoję obok Liz. Jestem z niej dumny”.

Przedstawiciel Kolorado Ken Buck powiedział: „Myślę, że Liz Cheney została dzisiaj odwołana, ponieważ mówiła o swojej opinii i zaprzeczyła narracji przedstawionej przez byłego prezydenta”.

To wykluczenie pozostawia panią Cheney jako postać patriotyczną, która ma ogromną platformę do wyrażenia swojej opinii o sile osoby, która wybrała państwo zamiast partii.

Zaraz po jej zwolnieniu kongresmenka z Wyoming odbyła ekskluzywny wywiad z Savannah Guthrie z NBC News.

Głosowanie w sprawie zastąpienia Cheneya na stanowisku przewodniczącego konferencji odbędzie się w piątek. Jedynym kandydatem jest nowojorska aktorka Elise Stefanic.

Pani Stefanick, która mieszka w północnej części stanu Nowy Jork, podobno stara się uspokoić każdego członka partii, który może mieć zastrzeżenia co do jej bardziej umiarkowanego wyniku głosowania.

Pani Stefanek wystosowała list do swoich współpracowników w sprawie wizji ujednolicenia konwencji republikańskiej i odzyskania większości w 2022 roku.

READ  Odcięty ludzki penis został znaleziony na parkingu stacji benzynowej w Alabamie

Obiecuje zdyscyplinowane i jednolite przesłanie kierownictwa partii. „Codzienne przekazywanie informacji o przestępstwach”; I „pozwolić wszystkim naszym członkom zabłysnąć”.