World

Liz Cheney kpi z Trumpa za dziwaczną zniewagę: „Kocham republikańskich prezydentów, którzy wygrywają reelekcję” | Donald Trump

Jedna z mniej godnych kontrowersji wybuchła w niedzielę w polityce amerykańskiej, gdy Liz Cheney z Wyoming odpowiedziała na dziwaczną zniewagę ze strony Donald Trump.

„Uwielbiam republikańskich prezydentów, którzy wygrali reelekcję” – powiedział Cheney. ćwierkanie, z portretem George’a W. Busha.

Bush pokonał Johna Kerry’ego o reelekcję w 2004 roku. Dick Cheney, ojciec Cheneya, był wiceprezydentem Busha.

Tweet Liz Cheney był odpowiedzią na zdjęcie, które Trump opublikował w czwartek. Pod nagłówkiem „ICYMI: Must-See Photo” podążaj za Trumpem Komitet Działań Politycznych Prześlij przerobione zdjęcie, które dzieli Cheneya i Busha.

Trump pokazał zdjęcie na wiecu w Gruzji w sobotę, ale sam nie był w stanie go zamieścić na Twitterze, ponieważ pozostaje wykluczony z podium za podżeganie do śmiertelnego ataku na Kapitol USA 6 stycznia.

Trump miał wtedy 14 dni od scedowania Gabinetu Owalnego na Joe Bidena, który odmówił mu drugiej kadencji, odnosząc przekonujące zwycięstwo wyborcze. Trump nie przyznał się do porażki.

Na wiecu w pobliżu Białego Domu 6 stycznia Trump powtórzył kłamstwa o rzekomym oszustwie wyborczym i powiedział swoim zwolennikom, aby „walczyli jak diabli”, aby obalić wynik. Pięć osób zostało zabitych w okolicach następującej inwazji Kongresu. ponad 650 został oskarżony.

Cheney był jedną z 10 osób Republikanie Aby zagłosować za oskarżeniem Trumpa w związku z atakiem – jego drugim i wyjątkowym wśród prezydentów – ale ponieważ tylko siedmiu republikańskich senatorów zostało przekonanych do głosowania za skazaniem, Trump ma swobodę ubiegania się o reelekcję.

tylko jedna głowa – Grover Cleveland, XIX-wieczny Demokrata Znowu wygrał Biały Dom po przegraniu swojej kandydatury na reelekcję.

Jednak Trump nadal jest siłą dominującą w Partii Republikańskiej rajdyPowtarza swoje kłamstwa o fałszerstwach wyborczych, przekazywaniu poparcia i atakowaniu wrogów wewnątrz i na zewnątrz partii oraz jego prezydentury Rosnąca skrzynia wojenna kampanii.

Fałszywe zdjęcie senator Liz Cheney z twarzą byłego prezydenta George’a W. Busha pojawiło się w sobotę na ogromnym wagonie podczas wiecu sponsorowanego przez Save America w Perry w stanie Georgia. Zdjęcie: Ilya Novell / EPA

Do zdjęcia z rozłamu Bush-Cheney dołączono link do darowizn.

Odpowiedź Cheneya chwalony Na Twitterze Megan McCain, kolejnej córki republikańskiego establishmentu zaatakowanego przez Trumpa, w jej przypadku zmarłego senatora Arizony i kandydata na prezydenta Johna McCaina.

Wraz z Adamem Kinzingerem z Illinois, Cheney jest jednym z dwóch republikańskich członków Komisji Selekcyjnej Izby Reprezentantów, którzy badają atak z 6 stycznia.

Zostało to ogłoszone w czwartek Wezwanie Do osób bliskich Trumpowi, w tym byłego szefa sztabu Marka Meadowsa, jego zastępcy Dana Scavino i byłego stratega Białego Domu Steve’a Bannona.

Cheney, twardogłowy konserwatysta, jest jednym z anty-Trumpowych Republikanów, którzy przyciągnęli głównych przeciwników. Wcześniej w tym miesiącu ona odpowiedział Poparcie Trumpa dla adwokat z Wyoming, Harriet Hageman, z kolejnym wymownym tweetem.

Napisała: „To jest ścieżka dźwiękowa dla ciebie”. “przynieś to.”

CBS miało wyemitować 60-minutowy wywiad z Cheneyem w niedzielę wieczorem.

READ  Wiadomości z UE: Bruksela przygotowuje się do weta przeciwko nowym obowiązkowym limitom imigracyjnym | świat | Aktualności