Lisa Carrington zdobywa kolejny tytuł na K1 na 500m podczas regat Pucharu Świata w Polsce

Lisa Carrington wygrała tytuły mistrza Kuala Lumpur na 500 m z rzędu podczas spotkań Pucharu Świata (zdjęcie w pliku).

Aaron Gilons/Photosport

Pięciokrotna złota medalistka olimpijska Lisa Carrington zdobyła kolejny tytuł na K1 na 500m podczas ostatnich regat Pucharu Świata w Poznaniu.

Tydzień po wygraniu wyścigu K1 na 500m w Czechach, mistrzyni kiwi w niedzielę wywalczyła sobie tytuł kobiet w Polsce, zdobywając złoty medal w czasie 1 minuty 48,36 sekundy.

O 1,01 sekundy wyprzedziła Polkę Annę Polauską, która zdobyła srebrny medal.

1 news

Wielki olimpijczyk wygrał kolejny emocjonujący wyścig z mistrzem świata, decydując o swoich trzech najlepszych seriach.

Czas Carrington nie jest tak prosty jak jej 1:47,41 tydzień temu, prawie cztery sekundy szybciej niż wtedy, gdy zdobyła złoto olimpijskie w Tokio w zeszłym roku.

Carrington po raz kolejny nie stanęła na swoim ulubionym K1 200m w ostatnim dniu poznańskich Regat, a krótsza impreza programu olimpijskiego w Paryżu została odwołana w 2024 roku.

Carrington rozpoczął swój dzień od zdobycia srebra ze swoimi koleżankami z Nowej Zelandii, Alicią Hoskin, Olivią Brett i Tarą Vaughan na 500 metrach K4.

Pięciokrotna złota medalistka olimpijska Lisa Carrington ponownie zwyciężyła w Polsce (zdjęcie pliku).

Nowozelandczycy zajęli drugie miejsce za Polską o 1,82 sekundy i 1,03 sekundy za drugą polską załogą, która zajęła trzecie miejsce.

W swoim trzecim finale tego dnia Carrington i Hoskin zdobyli brąz o 0,18 s na K2500 m, przez polski duet Martina Klatt i Sandra Ostrowska.

READ  Harmonogram matematyki dywizji średniej, 6 października Tablica wyników

Zawody Pucharu Świata były pierwszymi regatami Carrington od czasu ubiegłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio, ale rozgrzała się zwycięstwem nad obrończynią tytułu Amy Fisher w ekscytującej serii wyścigów w pierwszej trójce na jeziorze Karapiro pod koniec zeszłego miesiąca.

Drużyna Carrington i Nowa Zelandia przygotowują się do sierpniowych Mistrzostw Świata w Kanadzie. Zwycięstwo Carringtona nad Fisherem zamknęło samotne miejsce Nowej Zelandii w K1 500m kobiet na Mistrzostwach Świata.