Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Linfield ostrzegł kibiców polskiej drużyny Pogoni Szczecin, aby trzymali się z daleka od Windsor Park

Linfield ostrzegł kibiców polskiej drużyny Pogoni Szczecin, aby trzymali się z daleka od Windsor Park

UEFA zakazała polskiemu klubowi gościnia kibiców poza własnym stadionem na trzy mecze z powodu zakłóceń kibiców i szkód po zeszłorocznym pojedynku w Danii z Brondby.

UEFA zwróciła się do Pogoni Szczecin o skontaktowanie się z Brøndbym w ciągu 30 dni w celu naprawienia szkód wyrządzonych przez jego kibiców, w tym połamanych krzeseł, płotów, siatek i wyposażenia stoisk.

Zaplanowany mecz otwarcia Premier League pomiędzy Linfield i Cliftonville odbędzie się we wtorek, 22 sierpnia.

Kibice na wyjeździe będą mogli wziąć udział w rewanżowym meczu w przyszłym tygodniu, kiedy podopieczni Davida Healy’ego przybędą do Szczecina, ale zakaz na stadionie Windsor Park spowodował dla The Blues ból głowy związany z bezpieczeństwem.

Bilety na mecz można kupić online, a ta ulica umożliwiła kibicom Pogoni Szczecin zakup własnych biletów przed udaniem się na stadion.

Linfield powiedział jednak, że „zorganizuje anulowanie biletów” i „wyda odpowiednie zwroty pieniędzy”.

Posunięcie to zostało skrytykowane przez część polskich kibiców w mediach społecznościowych.

The Blues poinformowali: „Zgodnie z orzeczeniem UEFA, Linfield FC nie postawił żadnego warunku przydziału biletów na mecze w grupie wyjazdowej drugiej rundy Ligi Konferencyjnej UEFA w czwartkowy wieczór, na mecz u siebie z Bojo Szczecin .

„Stało się jasne, że wielu kibiców gości zakupiło bilety na sekcje u siebie w Windsor Park i aby zastosować się do decyzji UEFA o niesprzedawania biletów na mecz na ten mecz fanom z zagranicy, Linfield FC planuje anulować bilety zakupione przez wyjazd kibiców i zwrot pieniędzy.Okazja.

„Bilety na odwołany mecz nie zostaną uruchomione przy bramkach obrotowych, w związku z czym kibice gości nie powinni szukać dostępu na ten mecz, ponieważ kibice gości z anulowanymi biletami lub biletami na inne mecze nie będą mogli wejść na stadion, zgodnie z przepisami UEFA Przepis obejmuje „Ten mecz”.

Jeden z zdenerwowanych kibiców skomentował na Twitterze: „OK – kibice Pogoni mają zakaz rozgrywania tego meczu, ale co z Polakami? Wielu z nich mieszka na stałe w Wielkiej Brytanii i ma dostęp do stadionu. UEFA nie zakazała wszystkim Polakom. Jak Czy zastanawiałeś się nad problemem anulowania biletów zakupionych przez wielu Polaków?

Zamiast tego pierwszy mecz w Premier League trenera nowego Cliftonville, Jima Magiltona, rozegra z Glenavonem

Linfield omówił tę kwestię z Bojunem Szczecin i PSNI, a klub zgadza się, że musi przestrzegać dyrektyw UEFA.

READ  Mistrzostwa Świata Polska Piłka ręczna | Sporty

Były kapitan drużyny Linfield, Michael Gault, powiedział: „To niefortunne, że prawdziwi kibice cierpią, gdy niewielka mniejszość zachowuje się niewłaściwie, ale zasady są zasadami, a klub został ukarany”.

W zeszłym sezonie Bojón Szczecin wyeliminował islandzki zespół KR (4-2), po czym w drugiej rundzie przegrał z Brøndby (1-5).

Będzie to drugi raz, gdy The Blues zmierzą się z polskim przeciwnikiem po porażce 1:0 z Legią Warszawa w Lidze Mistrzów w 2020 roku.

Pogoń Szczecin w zeszłym sezonie zajęła czwarte miejsce w Ekstraklasie.

Tymczasem we wtorek 22 sierpnia w Windsor Park w lidze irlandzkiej Premier League odbędzie się weekendowe starcie Linfield z Cliftonville Jima Magiltona.

Pierwotnie długo oczekiwany mecz miał odbyć się o godzinie 17:30 w sobotę 5 sierpnia, a BBC NI miało transmitować mecz na żywo.

Jednak biorąc pod uwagę, że zespół Healy’ego zmierzył się z Pogo Szczecin w Polsce zaledwie dwa dni przed derbami Belfastu, The Blues chcieli przełożyć spotkanie na niedzielę 6 sierpnia.

Jednak Cliftonville nie chciało rozegrać meczu w proponowanym terminie.

Obydwa kluby z Belfastu osiągnęły kompromis, a starcie League One zostało przełożone o 17 dni. Liga Piłkarska Irlandii Północnej potwierdziła, że ​​mecz zostanie rozegrany 22 sierpnia o godzinie 19:45, na „prośbę Linfielda”.

Kampania drużyny Reds Sports Direct w Premier League rozpoczyna się w sobotę 12 sierpnia przeciwko Glenavon na stadionie Solitude, a Linfield tego samego dnia uda się do Dungannon Swifts.