World

Lindsey Graham uzyskała pozytywny wynik testu na Covid-19 i wykazywała „objawy grypopodobne” pomimo szczepienia.

“Właśnie zostałem poinformowany przez mojego lekarza domowego, że wynik testu na COVID19 był pozytywny nawet po szczepieniu. Zacząłem mieć objawy grypopodobne w sobotę wieczorem i poszedłem do lekarza dziś rano ” On tweetował.
Graham napisał w śledzącym tweecie„Czuję się jak mam infekcję zatok i w tej chwili mam łagodne objawy. 10 dni będę na kwarantannie. czuję się teraz. Moje objawy byłyby znacznie gorsze”.

Według tych, którzy z nim rozmawiali, Graham, zanim otrzymał wyniki, był w Senacie w poniedziałek rano. Nosił wtedy maskę.

Demokratyczny senator z Wirginii Zachodniej Joe Manchin gościł małą grupę senatorów na pokładzie swojego pojazdu przez weekend – a Graham był obecny, jak podaje źródło zaznajomione z sytuacją.

Biuro Manchina odmówiło komentarza na temat uczestników na jego łodzi.

„Senator Manchin został w pełni zaszczepiony i postępuje zgodnie z wytycznymi CDC dotyczącymi osób narażonych na COVID” – powiedziała w oświadczeniu CNN rzeczniczka Manchin Sam Runyon.

Wiadomość o diagnozie Covida Grahama pojawia się w niespokojnym okresie legislacyjnym w Senacie, gdy prawodawcy ścigają się, by spróbować Aby przekazać ponadpartyjną ustawę o infrastrukturze Na wąskim marginesie błędu i na kilka dni przed rozpoczęciem sierpniowej przerwy w Izbie – chociaż kierownictwo Senatu może odwołać lub odłożyć, gdy rozpocznie się przerwa.
Infekcje penetrujące są nadal rzadkie, a ponad 99,99% osób w pełni zaszczepionych przeciwko Covid-19 nie miało przełomowego zdarzenia, które doprowadziło do hospitalizacji lub śmierci, Według danych amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom.

Ogłoszenie Grahama pojawiło się w trakcie rozpowszechniania się wersji Delta Covid-19, co skłoniło do zalecenia nowych wytycznych dotyczących bezpieczeństwa.

Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) ostatnio zmieniło swoje zalecenia dotyczące masek, ponieważ stało się bardziej zaniepokojone wariantem delta i wezwało zaszczepione osoby w niektórych obszarach kraju do wznowienia noszenia masek w miejscach publicznych.

READ  G20 zwiększa presję na maruderów w globalnych umowach dotyczących podatku od osób prawnych

Amerykańska Izba Reprezentantów ponownie autoryzowała maskę w zeszłym tygodniu. Zgodnie z listem otrzymanym przez CNN, lekarz prowadzący Kongres doradził również przywódcom Senatu, że zaleca się noszenie masek w pomieszczeniach, gdy obecne są inne osoby. CNN widziała, jak prawie wszyscy senatorowie Demokratów ponownie noszą maski.

Zapytany w zeszłym tygodniu, czy planuje nosić maskę wśród nowych wytycznych Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom, przywódca mniejszości w Senacie Mitch McConnell nie odpowiedział, gdy chodził po podłodze.

Biały Dom życzył Grahamowi „szybkiego powrotu do zdrowia” po otrzymaniu wiadomości o jego diagnozie.

„Mamy nadzieję, że senator Graham szybko wyzdrowieje i będzie miał łagodne objawy, wiedząc, że życzymy mu najlepszego zdrowia w tym czasie” – powiedziała sekretarz prasowy Białego Domu Jen Psaki na poniedziałkowym briefingu.

Psaki podkreślił również, że „każdy dostępny dowód wskazuje, że urazy penetrujące są rzadkie i umiarkowane”, powołując się na „zbiór danych”.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe wydarzenia w poniedziałek.

Nikki Carvajal z CNN, Annie Grayer, Deidre MacPhillips i Kate Sullivan przyczyniły się do powstania tego raportu.

About the author

Halsey Pearson

"Zapalony komunikator. Specjalista od internetu. Czytelnik przez całe życie. Ekstremalny fanatyk telewizyjny. Muzykolik."

Add Comment

Click here to post a comment