Liga Narodów 2022-23: „Znowu stanę się graczem, którym byłem”

Po raz pierwszy opublikowano 9 czerwca 2022 o 10:49 czasu indyjskiego

Belgia pokonała Polskę 6:1 w środowym meczu Ligi Narodów UEFA. Tymczasem Eden Hazard poprzysiągł, że stanie się zabójczą siłą, do której wcześniej dążył w tym dominującym zwycięstwie.

Źródło obrazu: Getty

Była to jednostronna dominacja Belgii w meczu grupy 4 Ligi Narodów UEFA (UNL) 2022-23 z Polską. W środowy wieczór, który odbył się na stadionie Roy-Beaudouin w Brukseli, gospodarze wygrali sześcioma golami, co dało gościom żenującą porażkę 1:6. Tak się składa, że ​​jest to drugi mecz fazy grupowej dla dwójki, w którym zwycięstwo prowadzi Czerwone Diabły na drugie miejsce, podczas gdy Orły siedzą poniżej, na trzecim. Porażka była znakiem ostrzegawczym dla tego ostatniego, zwłaszcza dla Roberta Lewandowskiego, który przechodzi trudną fazę dotyczącą przyszłości swojego klubu z Bayernem Monachium, gdy planuje przenieść się do Barcelony. Jednocześnie ten sukces zainspirował belgijski Eden Hazard.

Jeśli chodzi o mecz, to Polska otworzyła postępowanie w 28. minucie przez Lewandowskiego, a Axel Witsel wyrównał w 42.. Podczas gdy wyniki były zablokowane w pierwszej połowie, w kolejnej pięć bramek z rzędu zdobył Belg z Kevinem De. Bruyne (59), Leandro Trossard (73 i 80), Leander Dendoncker (83) i Ikuma Luis Obenda (90+3) trafili, by zagłuszyć gości.

Po zwycięstwie Hazard powiedział RTL Sport: „Wrócę do bycia graczem, którym byłem. Znowu stanę się graczem, którym byłem, łącząc mecze i minuty. W drużynie nie było więcej chęci niż zmierzenie się z Holandią , wynik jest zupełnie inny”.