Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Liga Mistrzów UEFA: UEFA i rząd Wielkiej Brytanii rozmawiają o przeniesieniu ostatniego miejsca do Londynu | wiadomości piłkarskie

W poniedziałek UEFA przeprowadzi rozmowy z rządem Wielkiej Brytanii na temat przeniesienia finału Ligi Mistrzów ze Stambułu do Londynu.

Wembley byłoby najbardziej prawdopodobnym miejscem na finał, gdyby mecz pomiędzy Chelsea a Manchesterem City został przeniesiony do Anglii.

Decyzja spodziewana jest we wtorek, czy mecz zostanie rozegrany na stadionie Ataturk w Stambule, jak pierwotnie planowano, czy w innym miejscu.

Ograniczenia dotyczące podróży zagranicznych mają zostać złagodzone 17 maja, ale Turcja została dodana do listy krajów „ czerwonych ” rządu Wielkiej Brytanii w tym tygodniu, ponieważ liczba przypadków Covid-19 rośnie w kraju eurazjatyckim.

obrazek:
Rząd prowadzi rozmowy z UEFA na temat przeprowadzenia finału Ligi Mistrzów UEFA na Wembley

Obywatele Wielkiej Brytanii powracający z krajów „czerwonej listy” są zobowiązani do poddania hotelu zatwierdzonej przez rząd kwarantannie przez 10 dni.

Minister transportu Grant Shaps poprosił kibiców, aby nie podróżowali do Turcji i potwierdził, że Związek Piłki Nożnej skontaktował się z UEFA w sprawie możliwego przeniesienia meczu do Wielkiej Brytanii w świetle trwających ograniczeń związanych z wirusem Corona.

„Obawiam się, że będziemy musieli umieścić Turcję na czerwonej liście. Będzie to miało wiele konsekwencji. Przede wszystkim oznacza to, że w odniesieniu do Ligi Mistrzów kibice nie powinni jechać do Turcji” – powiedział na rządowej konferencji prasowej. w piątek.0:54

Minister transportu Grant Shaps powiedział, że kibice nie powinni podróżować do Turcji po tym, jak została ona dodana do brytyjskiej Czerwonej listy w celu podróży i że jesteśmy „ otwarci na organizację meczu finałowego ” Ligi Mistrzów UEFA.

– FA dyskutuje o tym z UEFA. Jesteśmy bardzo otwarci na organizację finału, ale ostatecznie jest to decyzja UEFA.

Oczywiście Wielka Brytania ma już dobre wyniki w meczach piłki nożnej z widzami, więc jesteśmy do tego dobrze przygotowani.

„Jesteśmy bardzo otwarci, ale ostatecznie jest to decyzja, którą Unia Europejska musi podjąć, ale biorąc pod uwagę, że w tym finale są dwie angielskie drużyny. Z niecierpliwością czekamy na to, co mają do powiedzenia”.

Rozumie się, że angielska liga piłkarska jest otwarta na przeniesienie finału turnieju, również zaplanowanego na 29 maja, a także finału pierwszej i drugiej ligi, aby cały angielski mecz odbył się na Wembley pod koniec tego miesiąca.

Jerome Boateng z Bayernu Monachium świętuje zwycięstwo w finale Ligi Mistrzów UEFA 2013 na Wembley
obrazek:
Jerome Boateng z Bayernu Monachium świętuje zwycięstwo w finale Ligi Mistrzów UEFA 2013 na Wembley

Wembley było ostatnim miejscem w finale Ligi Mistrzów, kiedy Bayern Monachium pokonał Borussię Dortmund w 2013 roku i rozpoczął mecz dwa lata przed tym, jak Barcelona pokonała Manchester United w 2011 roku.

Był także gospodarzem meczów domowych Tottenham Hotspur w ramach zawodów, gdy Stadion Narodowy był tymczasowym domem Tottenham Hotspur w latach 2017-2019.

Stadion narodowy ma już tego lata gościć osiem meczów Mistrzostw Europy 2020, w tym półfinały i finał, który odbędzie się 11 lipca.

Villa Park została zaproponowana UEFA jako gospodarz tegorocznego turnieju, ale rozegranie tego meczu wymagałoby ogromnego wysiłku logistycznego, ponieważ obecnie nie jest on wyposażony w standardy UEFA na tak duży mecz.

Stadion Ataturk w Stambule będzie gospodarzem tegorocznego finału Ligi Mistrzów 29 maja
obrazek:
Stadion Ataturk w Stambule będzie w tym roku gospodarzem finału Ligi Mistrzów, ale stadion może się zmienić w związku z restrykcjami Turcji dotyczącymi koronawirusa.

UEFA potwierdziła swoje zobowiązanie do zorganizowania finału w Stambule i powiedziała, że ​​nadal współpracuje z władzami tureckimi w celu przeprowadzenia finałowego meczu na stadionie Ataturk pomimo ograniczeń dotyczących zamknięcia.

Sky Sports News Może to potwierdzić, że UEFA liczy na zdobycie co najmniej 4000 biletów dla każdego z finalistów Ligi Mistrzów.

Zwycięstwa nad Realem Madryt i Paris Saint-Germain sprawiły, że Chelsea i Manchester City zakwalifikowały się do finału, który będzie drugim anglojęzycznym finałem w ciągu ostatnich trzech sezonów.

W międzyczasie Manchester United i Villarreal zagrają ze sobą 26 maja w Gdańsku, a 9500 fanów ma wziąć udział w finale Ligi Europy na miejskim stadionie Energia.

READ  Zim dla globalnej sztafety w Polsce