Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Liderzy ostrożnie postępują z wózkami golfowymi w Polsce | Wiadomości, sport, praca

Polska – Wieś może być na dobrej drodze, by stać się społecznością wózków golfowych, ale rada i mieszkańcy są podzieleni co do tego, czy dodanie nowego środka transportu ma sens.

Możliwość zatwierdzenia wózków golfowych we wsi pojawiła się podczas marcowego spotkania rady. Członek Rady Anthony Latanzio powiedział radzie, że Komitet Planowania Strategicznego omówił ten pomysł.

„Wszyscy mówili, że będzie to świetna funkcja. Na tym polega planowanie strategiczne; nasza dumna przeszłość i nasza obiecująca przyszłość to nasze centrum wszystkiego” – powiedział Lattanzio. „Mamy naszą dumną przeszłość, a to będzie coś na obiecującą przyszłość. Coś wyjątkowego, co odróżnia nas od innych społeczeństw, które podejmują kroki. ”

Zmienione prawo Ohio zezwala na używanie wózków golfowych na każdej ulicy z prędkością 35 mil na godzinę i poniżej, ale tylko wtedy, gdy lokalny rząd wyrazi na to zgodę. Wszystkie drogi wiejskie są publikowane z prędkością 35 mil na godzinę lub mniej.

Wózek golfowy musi być zgodny z prawem drogowym i zawierać przednie szyby, reflektory, tylne światła, światła hamowania, lusterka, reflektory, hamulec postojowy i pasy bezpieczeństwa.

Stan wymaga numeru z Departamentu Transportu stanu Ohio dla wszystkich pojazdów przystosowanych do ruchu drogowego, w tym wózków golfowych. Aby uzyskać zatwierdzenie przez ODOT i Ohio Office of Motor Vehicles, pojazd musi być zarejestrowany i ubezpieczony. Kierowca musi mieć również 18 lat i ważne prawo jazdy.

Rada będzie korzystać z istniejącego prawa stanowego z pewnymi modyfikacjami, takimi jak okres wyłączenia w godzinach porannych i wieczornych szczytu od 7 rano do 9 rano i od 16:30 do 18:30, a także zmieni roczny koszt przepustki na 50 USD zamiast zaproponował 100 dolarów. Rozporządzenie będzie również zawierało załącznik, zgodnie z którym operatorzy mogą przecinać lub omijać drogi stanowe, aby uzyskać dostęp do pobliskiej bocznej ulicy.

READ  Polska ogranicza liczbę osób niezaszczepionych, które mogą być jednorazowo w restauracjach i teatrach

Czy jest wsparcie?

„Celem są boczne uliczki, a wymagania dotyczące bezpieczeństwa są szalone” – powiedział Latanzio. „Celem jest jak największe ograniczenie go do głównych dróg i autostrad”.

Departament Policji wykona zarządzenie i przeprowadzi kontrolę pojazdu, aby upewnić się, że spełnia on rządowe przepisy bezpieczeństwa przed wydaniem rocznego zezwolenia.

Radny Michael Zimbor zapytał szefa policji Donalda Lamberta, czy poprze prawo, ponieważ będzie je egzekwował. Lambert powiedział, że go popiera, ponieważ „nie będziemy mieli z nimi setki osób”.

Zimbor powiedział, że z zadowoleniem przyjmie ten pomysł, dając wiosce szansę zaoferowania czegoś, czego nie mają okoliczne miasta, i chciał upewnić się, że mieszkańcy mają dostęp do możliwości już zatwierdzonych przez państwo.

Członek Rady Sam Movie zwrócił uwagę, że w wiosce nie ma prawdziwych miejsc docelowych, takich jak restauracje czy bary, do których ludzie mogą jeździć rikszą bez konieczności korzystania z głównej drogi, co jest niedozwolone. Pojazdy mogą przecinać główną drogę, ale nie mogą nią jeździć.

„Gdzie zamierzasz jechać, jestem po prostu ciekawa? Jeśli o tym pomyślisz, nie ma barów, restauracji ani sklepów, więc to naprawdę tylko żywa sprawa” – powiedział Movi.

Lattanzio powiedział, że widzi w tym opcję jazdy zwykłym samochodem w pogodny letni dzień lub odwiedzenia sąsiadów.

Recenzje rezydentów

Mieszkańcy Polski wyrazili to samo, co Movi w odpowiedzi na ankietę na Facebooku opublikowaną na stronie grupy sąsiedzkiej: 168 osób głosowało przeciw, 133 głosowało za, a 31 głosowało za opcją dodaną przez mieszkańca, który powiedział: „Oni dało nam 'gdzieś, żeby poprowadzić to na początek’” .

„Praktycznie nie ma nic w środku wioski, a obszar na szczycie obszaru Giant Eagle będzie niedostępny” – powiedział mieszkaniec Stephen Schlett. „Nie widzę żadnego pożytku z wózków golfowych, najpierw otwórzmy jakiś biznes w środku wioski”.

READ  Ryōy Kobayashi wygrywa Mistrzostwa Czterech Skoczni w skoczniach narciarskich

Niektórzy mieszkańcy obawiają się, jak dodanie wózków golfowych wpłynie na płynność ruchu, co według niektórych już stanowi problem.

„Im więcej czytałem, tym bardziej absurdalny stawał się pomysł wózków golfowych w wiosce; czyż nie mamy wystarczająco dużego problemu z ruchem drogowym?”, powiedziała mieszkanka Susie Kimmel Mayberry. Susan DeBero powtórzyła swoje oświadczenie, dodając, że dodanie wózków golfowych na drogach byłoby „koszmarem”.

Christina DeLuca powiedziała, że ​​wioska jest „bardzo zatłoczonym obszarem o dużym natężeniu ruchu, z mnóstwem naczep i pojazdów ratunkowych”. Powiedziała, że ​​nie widziałaby pozytywnego wyniku, gdyby do „zaśmieconego bałaganu” dodano wózki golfowe.

Chociaż niektórzy mieszkańcy stanowczo sprzeciwiają się temu pomysłowi, niektórzy uważają, że jest to dokładnie to, czego potrzebuje wieś.

Dopuszczenie wózków golfowych sprawi, że wieś będzie jedyna w swoim rodzaju, powiedział Luke Schuster, współwłaściciel wiejskiego biznesu i mieszkaniec miasta.

„Pomoże nam to wyróżnić się jako przyjemne i wspaniałe miejsce do pracy i życia, a nawet zwiększy zainteresowanie młodych nabywców domów przeprowadzką do Polski” – powiedział Schuster. „Myślę również, że pomoże to polskiej wsi odejść od reputacji wsi starych, wściekłych, brudnych starców krzyczących na dzieci, aby wyszły z ogrodu”.

W odpowiedzi na pytania mieszkańców, którzy najpierw prosili wieś o miejsce do jazdy, Isaac Shuster, właściciel innego segmentu komercyjnego, powiedział, że dodanie udogodnień, takich jak wózki golfowe, „przyciągnie świetny biznes”.

Zarząd skierował dekret do komisji do dalszej dyskusji. Gdy ostateczna wersja robocza zostanie przejrzana i zatwierdzona, przejdzie do pierwszego czytania i wymagane będzie specjalne spotkanie w celu wniesienia wkładu społeczności. Następne posiedzenie rady wiejskiej ma się odbyć 5 kwietnia o godz. 19.00 w ratuszu.

[email protected]

Dzisiejsze najświeższe wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczej