World

Lider Time’s Up rezygnuje po krytyce za pomoc administracji Cuomo w zarzutach molestowania seksualnego | Andrzej Kuomo

Roberta Kaplan zrezygnowała z funkcji prezesa Time’s Up po tym, jak znalazła się pod szeroką krytyką zarzutów, że doradzała administracji gubernatora Nowego Jorku Andrew Cuomo w sprawie zarzutów o molestowanie seksualne przeciwko niemu.

Kaplan, wybitny prawnik, który założył Time’s Up Legal Defense Fund i Reprezentowana przez E Jean Carroll W procesie o zniesławienie przeciwko Donaldowi Trumpowi zrezygnował w poniedziałek, aby zostać Ostatnia godna uwagi osoba rzucić palenie w następstwie skandalu, który ogarnął Cuomo.

Time’s Up powstaje w odpowiedzi na ruch #MeToo, aby promować równość płci. to była wiadomość Po raz pierwszy zgłoszony przez New York Times i potwierdzone przez organizację.

zeszły tydzień raport Od prokuratora generalnego Nowego Jorku stwierdził, że Cuomo molestował seksualnie 11 kobiet, okazało się, że Kaplan przejrzał projekt listu redakcyjnego, który miał zaatakować Lindsey BoylanJest byłym doradcą gubernatora i pierwszym, który publicznie oskarżył go o molestowanie seksualne. Wiadomość nigdy nie została opublikowana, ale stanowiła część szerszej wiadomości Wysiłek Raport wykazał, że wewnętrzny krąg gubernatora zdyskredytował Boylana.

W niedzielę główna doradczyni gubernatora Melissa DeRosa, która okazuje się być kluczową częścią wysiłków zemsty Boylana, zrezygnował z zarządzania.

Według The Times, Kaplan ogłosiła swoją rezygnację w poniedziałkowym liście, stwierdzając, że jako praktykująca prawniczka nie może publicznie odpowiadać na pytania dotyczące jej powiązań z Cuomo lub Derosą.

„Dlatego niechętnie doszedłem do wniosku, że aktywna praktyka prawnicza nie jest już zgodna z pełnieniem funkcji w Radzie Dyrektorów w Time’s Up w tym czasie, i niniejszym rezygnuję” – napisał Kaplan, zgodnie z The Times.

Jej rezygnacja przyszła jako grupa 40 osób, które przeżyły napaść na tle seksualnym Opublikuj list otwarty Dla Time’s Up krytykuje on zarówno Kaplana, jak i dyrektor wykonawczą organizacji, Tinę Tchen, o której również wspomniano w raporcie prokuratora generalnego.

„Piszemy do Ciebie jako zbiorowa grupa ocalałych i ofiar, którzy wierzą, że Time’s Up zawodzi społeczność ocalałych. Wierzyliśmy w Twoją misję i mamy nadzieję, że Twoja inwestycja w wyeliminowanie napaści na tle seksualnym i molestowania w miejscu pracy zmieni kierunek, aby nas wspierać w miarę postępów, ale jesteśmy rozczarowani” – napisano w liście.

Apeluje również o przeprowadzenie dochodzenia przez stronę trzecią, które „wykaże pełny zakres, w jakim skontaktowano się z członkami Zarządu i pracownikami TIME’S UP, doradzono im lub reprezentowano sprawców krzywdy”.

w obecnej sytuacji Time’s Up powiedział, że rezygnacja Kaplana była „właściwą i właściwą rzeczą do zrobienia”.

Raport prokuratora generalnego stwierdził, że Cuomo był nękany, akceptowany lub wygłaszał sugestywne komentarze na temat 11 kobiet, które łamały prawo, co skłoniło miejscowych prokuratorów do wszczęcia śledztwa karnego i ponownego wezwania go do rezygnacji lub postawienia w stan oskarżenia.

Dochodzenie, które trwało prawie pięć miesięcy, z udziałem 179 osób i było prowadzone przez dwóch prawników z zewnątrz, wykazało, że kierownictwo Cuomo było „wrogim środowiskiem pracy”, które było „pełne strachu i zastraszenia”.

Prawnicy Cuomo próbowali zaatakować integralność raportu, ponieważ gubernator stara się utrzymać swoją pozycję, pomimo narastających ponadpartyjnych wezwań do rezygnacji. ten Nowy Jork Izba Reprezentantów studiuje akty oskarżenia przeciwko gubernatorowi.

READ  Storm Ida: Co najmniej 58 zabitych w wyniku powodzi i huraganów nadal uderza w Stany Zjednoczone | Wiadomości z USA

About the author

Halsey Pearson

"Zapalony komunikator. Specjalista od internetu. Czytelnik przez całe życie. Ekstremalny fanatyk telewizyjny. Muzykolik."

Add Comment

Click here to post a comment