Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Liddell nakazał zniszczyć czekoladowe króliki podobne do Lindt przez szwajcarski sąd | czekolada

Czekoladowy króliczek zawinięty w folię aluminiową od luksusowego producenta czekolady Lindt & Spruengli świętuje zwycięstwo prawne, po tym jak Sąd Najwyższy Szwajcarii orzekł, że zasługuje na ochronę przed podrabianymi produktami, w tym produkowanymi przez Lidla.

Sąd federalny w Zurychu nakazał niemieckiemu detaliście zaprzestać sprzedaży jego wersji słodyczy w kształcie królika i zniszczyć wszystkie pozostałe zapasy.

Czekoladowy króliczek Lindta – owinięty złotą folią, czerwoną wstążką i małym dzwoneczkiem, i kucany – jest sprzedawany w różnych rozmiarach i jest jednym z najlepiej sprzedających się produktów szwajcarskiej marki, zwłaszcza w okolicach Ferie wielkanocne.

Orzeczenie Sądu Federalnego uchyliło w zeszłym roku orzeczenie szwajcarskiego sądu handlowego, który orzekł przeciwko Lindt.

Producent czekolady w ramach swojej sprawy przesłał ankiety, z których wynika, że złoty królik Były one znane opinii publicznej, powiedział sąd federalny, dodając, że króliki Lindt i Lidl prawdopodobnie były zdezorientowane, chociaż istniały między nimi pewne różnice.

Sąd orzekł, że zniszczenie stada królików Liddell było „proporcjonalne, zwłaszcza że niekoniecznie oznacza to, że czekolada powinna zostać zniszczona jako taka”, powiedziała w streszczeniu swojego orzeczenia, sugerując, że można go przetopić i ponownie wykorzystane w jakiś sposób.

Co zaskakujące, czekoladowy króliczek Lindta jest Walki na sali sądowej nie są obce. W ostatnich latach Lindt kilkakrotnie zabiegała o ochronę swojego popularnego związku, którego co roku sprzedaje dziesiątki milionów.

Firma wystąpiła o znak towarowy na trójwymiarowy kształt swojego królika w 2000 roku, który został przyznany w następnym roku.

Pytanie, czy czekoladowy królik może być później znakiem towarowym Stanął przed Sądem Najwyższym EuropyEuropejski Trybunał Sprawiedliwości, po długiej walce między Lindtem a austriackim producentem czekolady Hauswirthem, który również produkował czekoladowe króliki w złotej polewie ze wstążką na szyi.

Hauswirth był Później zarządził dwór wiedeński aby przestać produkować swoje króliki.

Niemiecki Sąd Federalny orzekł w 2021 r., że złoty odcień foliowego opakowania królika jest chroniony znakami towarowymi.

READ  Palestyńczycy w Gazie opowiadają o „okrutnych” okrucieństwach izraelskich strajków | Wiadomości ze Strefy Gazy