Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Liczba zgonów z Covid w Stanach Zjednoczonych przekroczyła hiszpańską grypę z 1918 r.

Liczba zgonów z Covid w Stanach Zjednoczonych przekroczyła hiszpańską grypę z 1918 r.

Aktualizacje dotyczące pandemii wirusa koronowego

Liczba Amerykanów, którzy zginęli COVID-19 Liczba zgonów z powodu hiszpańskiej pandemii grypy przekroczyła 1918, gdy Stany Zjednoczone walczą, aby zareagować na odrodzenie się wirusa.

To ponure osiągnięcie zbiega się z nową falą ciężkich chorób i hospitalizacji wśród w dużej mierze nieszczepionych osób w południowych i środkowo-zachodnich stanach Stanów Zjednoczonych. Zaowocowało to siedmiodniowym cyklem Wskaźnik Od codziennych zgonów na Covid-19 do około 1900 – poziomy niespotykane od śmiercionośnego skoku zeszłej zimy.

Eksperci ostrzegają, że rozprzestrzenianie się wysoce zaraźliwego wariantu delta popycha systemy opieki zdrowotnej w krajach najbardziej dotkniętych kryzysem i zagraża ożywieniu gospodarczemu w Stanach Zjednoczonych. Mówią, że polityczne spory dotyczące noszenia masek, nakazów szczepień i dawek przypominających nadal komplikują walkę z pandemią i stwarzają ryzyko jej przedłużenia.

Liczba ofiar śmiertelnych w Stanach Zjednoczonych z powodu Covid-19 osiągnęła 675.446, zgodnie z najnowszymi szacunkami z Johns Hopkins University opublikowanymi w poniedziałek po południu. Według szacunków Centers for Disease Control and Prevention, to mniej więcej tyle samo, co całkowita liczba amerykańskich zgonów z powodu hiszpańskiej grypy, najbardziej śmiertelnej pandemii we współczesnej historii, która zabiła co najmniej 50 milionów ludzi na całym świecie.

„Kontrola epidemii zależy od dwóch czynników: przywództwa zapewnianego przez rząd i zachowania publicznego” – powiedział dr Ali Miqdad, profesor zdrowia na świecie na Uniwersytecie Waszyngtońskim. „Na obu frontach Stany Zjednoczone radziły sobie słabo w porównaniu z innymi krajami”.

Miqdad zauważył, że śmiertelność była wyższa podczas pandemii hiszpańskiej grypy, która rozpoczęła się w 1918 roku, biorąc pod uwagę, że populacja USA stanowiła mniej niż jedną trzecią obecnej wielkości 328 milionów. Powiedział jednak, że rosnąca liczba ofiar śmiertelnych z powodu Covid-19, która według instytutu przekroczy 775 000 do 1 stycznia, pozostaje szokująca, biorąc pod uwagę dostępne dziś lepsze standardy higieny i opieki medycznej.

READ  Chiny przestają upamiętniać zmarłego przywódcę Jiang Zemina | Chiny

Pomimo cieszenia się priorytetowym dostępem do szczepionek przeciwko Covid-19, Stany Zjednoczone pozostają w tyle za innymi bogatymi krajami pod względem szczepień. Eksperci mówią Częstotliwość szczepień wśród wyborców republikańskichoraz, w mniejszym stopniu, niektóre społeczności czarnoskóre i latynoskie są napędzane przez rozpowszechnianie dezinformacji. To sprawiło, że ludzie są podatni na infekcje, ponieważ tylko 54,6 procent populacji zostało w pełni zaszczepionych w całym kraju.

Niektóre szpitale w najbardziej dotkniętych stanami racjonują opiekę ze względu na ostatnią falę Covid-19. W Idaho urzędnicy ostrzegli w zeszłym tygodniu, że hospitalizacje z powodu Covid-19 dla zasadniczo niezaszczepionych osób wzrosły do ​​rekordowych poziomów, zmniejszając podaż personelu, łóżek i dostępnych zasobów.

Nieco ponad 40 procent ludzi w Idaho jest w pełni zaszczepionych, co jest jednym z najniższych wskaźników w Stanach Zjednoczonych.

„To bardzo rozczarowujące, że stoimy w obliczu kolejnego wzrostu rozprzestrzeniania się Covid w szpitalach, któremu można było zapobiec” – powiedział Matthew Chrysilius, pielęgniarz oddziału intensywnej terapii, który pracuje w szpitalu w Michigan. Około 99 procent pacjentów z Covid, których widzimy na OIOM-ie, nie jest zaszczepionych. . . To efekt dezinformacji”.

Chrysilius powiedział, że psychologiczny wpływ bycia świadkiem tak wielu zgonów i chorób, zwłaszcza wśród młodych ludzi, zmusił go do szukania porady i zbadania innych możliwości kariery w opiece zdrowotnej.

Wykres liniowy szczepień przeciwko koronawirusowi (dawki skumulowane) według kraju w Wielkiej Brytanii, Izraelu, USA, UE, Kanadzie, Chinach i Indiach.  Stany Zjednoczone pozostają w tyle za innymi krajami z wyjątkiem Indii

Według A . pandemia spowodowała, że ​​jeden na pięciu pracowników służby zdrowia ponownie rozważył swoją karierę zawodową Ankieta 5000 pracowników w systemie opieki zdrowotnej Uniwersytetu Utah.

„Pielęgniarki na pierwszej linii są naprawdę na skraju wytrzymałości pod względem zdolności radzenia sobie” – powiedziała Amy Witkowski-Stampville, adiunkt w Rory Myers College of Nursing na Uniwersytecie Nowojorskim.

READ  Weather tracker: Fala upałów ogarnia północ Europy | Europa

„Jest wiele stresu i traumy emocjonalnej (…) przebywanie przy łóżku, widywanie wielu bardzo chorych pacjentów i widywanie pacjentów umierających samotnie, bez rodziny i bliskich”.

Obecny niedobór kadr w wielu państwach spotęgował poczucie kryzysu. Departament Zdrowia Tennessee wezwał Gwardię Narodową do udzielenia wsparcia w niektórych szpitalach, podczas gdy w Alabamie niektóre pielęgniarki tymczasowo wycofały się z pracy w tym miesiącu w proteście przeciwko niskim płacom i złym warunkom.

Lekarze są również zdenerwowani i wyrażają frustrację z powodu polityków i niepodjęcia przez społeczeństwo skutecznych środków ostrożności w celu rozwiązania kryzysu Covid-19.

„Ta fala jest tak trudna, ponieważ nigdy nie musieliśmy tego robić ponownie. Ogromna większość naszych patentów na naszym oddziale intensywnej terapii nie jest odporna” – powiedziała dr Jennifer Caputo-Seidler, lekarz pracujący w Tampa General Hospital na Florydzie.

Dodała, że ​​w pewnym momencie ostatniej fali pacjenci z Covid-19 w pełni wybudzeni i czujni musieli zostać umieszczeni na oddziale intensywnej terapii wraz z pacjentami na respiratorach ze względu na poważne ograniczenia przestrzeni.

Jennifer Caputo-Seedler © Alex Haney

Gubernator Florydy Ron DeSantis wydał w lipcu zarządzenie zakazujące obowiązkowego noszenia masek w szkołach, powołując się na wolność rodziców w wyborze sposobu edukacji swoich dzieci. Jest także jednym z kilkunastu republikańskich gubernatorów, którzy sprzeciwiają się mandatowi administracji Bidena Covid-19, który wymaga od pracowników sektora publicznego i prywatnego zapewnienia szczepień.

„Ukrywanie się to kolejny problem, szczególnie w naszym stanie, ponieważ nasz gubernator stanowczo sprzeciwia się nakładaniu masek w szkole… Teraz widzimy więcej dzieci hospitalizowanych niż kiedykolwiek wcześniej” – powiedział Caputo Seidler.

W ostatnich tygodniach liczba nowych przypadków i hospitalizacji na Florydzie zaczęła spadać, ale dzienna śmiertelność nadal jest bliska rekordowych poziomów.

Caputo-Seidler powiedział, że potrzebne jest silniejsze przywództwo, aby odwrócić losy Covid-19. Powiedziała, że ​​niektórzy nieszczepieni pacjenci mają przekonania religijne lub inne osobiste przekonania przeciwko szczepionkom, ale inni są zdezorientowani z powodu wszystkich mieszanych wiadomości.

„Jeśli ludzie zobaczą, że nasi przywódcy jednogłośnie promują maski i szczepionki i mają jednolite przesłanie, będzie to miało silniejszy wpływ niż każde państwo i miasto robiące swoje”.

Aktualizacja biznesowa wirusa koronowego

Jak koronawirus wpływa na rynki, firmy, nasze codzienne życie i miejsca pracy? Bądź na bieżąco dzięki naszemu biuletynowi dotyczącemu koronawirusa. Rejestracja tutaj