Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Liczba szefów NHS zarabiających 250 000 funtów lub więcej skacze 50%

NHS England twierdził, że jest to „jeden z najbardziej Sprawność usług zdrowotnych Na świecie”.

Jednak pan Hunt napisał w Telegraph, wzywając rząd do wykazania swojej zdolności do finansowania i reformy usług zdrowotnych.

„Sprawy finansowe. Ale bez reform jest marnowane, jak odkryły niezliczone rządy”.

Dane dostarczone przez Edwarda Argara, ministra zdrowia, w odpowiedzi na pytanie Liama ​​Foxa, byłego sekretarza obrony, wykazały, że obecnie jest 7018 dyrektorów NHS z pensjami od 80 000 do 129 999 funtów. Spośród nich 1071 zarabia od 130 000 do 19 999 funtów, 114 od 200 000 do 249 000 funtów, a 36 z nich zarabia 250 000 funtów lub więcej.

Ogólnie rzecz biorąc, liczba „top managerów”, definiowanych jako prezesi zasiadający w radach powierniczych i inni podlegli swojemu prezesowi, wzrosła z 944 we wrześniu 2009 r. do 2788 w zeszłym roku, zgodnie z najnowszymi danymi.

Ujawnienie płac „osłabia wiarygodność”

Dr Fox, były lekarz pierwszego kontaktu, powiedział: „Nikt nie uważa, że ​​NHS nie musi być dobrze zarządzana. Jednak zwiększanie tej liczby na tym poziomie jest stresujące dla wiarygodności i cierpliwości podatników.

Jestem pewien, że publiczność nie spodziewała się za to zapłacić, kiedy Wzrost ubezpieczenia społecznego zapytał ich.

„Kiedy prosimy stosunkowo nisko opłacanych ludzi o płacenie wyższych podatków na rzecz NHS, niedopuszczalne jest przyspieszenie liczby lepiej opłacanych menedżerów”.

Rzecznik NHS powiedział: „NHS jest jedną z najbardziej wydajnych usług zdrowotnych na świecie, z kosztami administracyjnymi wynoszącymi mniej niż 2 pensy za funt finansowania NHS, w porównaniu do 5 pensów w Niemczech i 6 pensów we Francji. Menedżerowie są niezbędni do upewnienie się, że NHS ma personel, właściwych ludzi, z odpowiednimi umiejętnościami do dostarczania ulepszeń pacjentom przewidzianych w planie długoterminowym”.

Ministrowie zdrowia podpisują pensje członków zarządu, którzy zarabiają ponad 150 000 funtów. Rzecznik zarządu powiedział: „Zdajemy sobie sprawę, że pensje seniorów muszą być ustalane na poziomie, który umożliwia NHS rekrutację, zatrzymywanie i motywowanie utalentowanych osób na stanowiska na poziomie zarządu, przy jednoczesnym zapewnieniu opłacalności dla podatników”.

READ  Podczas sprzątania domu rodzina znajduje milion pensów. Teraz próbują go sprzedać za ponad dwukrotnie wyższą cenę