Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Liczba przypadków wirusa w Szanghaju rośnie, ponieważ miliony pozostają zamknięte |  Chiny

Liczba przypadków wirusa w Szanghaju rośnie, ponieważ miliony pozostają zamknięte | Chiny

Przypadki Covid-19 gwałtownie wzrosły w Szanghaju, największym chińskim mieście, ponieważ miliony pozostają w izolacji w domu pod całkowitym zamknięciem.

Urzędnicy służby zdrowia w niedzielę zgłosili 438 potwierdzonych przypadków wykrytych w ciągu ostatnich 24 godzin, wraz z 7788 bezobjawowymi przypadkami. Obie liczby nieznacznie wzrosły w stosunku do poprzedniego dnia.

Chociaż małe według standardów niektórych krajów, dzienne liczby przypadków należą do największych od czasu pierwszego wykrycia wirusa w centralnym mieście Wuhan pod koniec 2019 r.

Szanghaj z 26 milionami mieszkańców w zeszłym tygodniu Wyłączenie rozpoczęło się w dwóch fazachMieszkańcy wschodniej części Pudong mieli mieć możliwość opuszczenia swoich domów w piątek, podczas gdy ich sąsiedzi w zachodniej części Puxi przeszli czterodniowy okres izolacji.

Pomimo tego twierdzenia, miliony w Pudong wciąż są zamknięte w swoich domach, skarżąc się na dostawy żywności oraz dostępność leków i usług zdrowotnych.

W zawiadomieniach dostarczonych mieszkańcom stwierdzono, że są zobowiązani do codziennego samodzielnego testowania Covid-19 i podejmowania środków ostrożności, w tym noszenia masek w domu i unikania kontaktu z członkami rodziny – środki, które nie zostały powszechnie wdrożone od pierwszych dni pandemii.

Urzędnik miasta przeprosił w zeszłym tygodniu w odpowiedzi na: Skargi na rządowe postępowanie w sprawie zamknięciaWicepremier zażądał znacznych ulepszeń podczas sobotniej wycieczki po Szanghaju.

Sun Chunlan, który zasiada w Biurze Politycznym rządzącej Partii Komunistycznej, wezwał „zdecydowane i szybkie kroki w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się COVID-19 w Szanghaju w jak najkrótszym czasie”, podała oficjalna agencja informacyjna Xinhua.

Jednak Sun podkreślił „niezachwiane zaangażowanie” w twarde chińskie podejście „zero COVID”, nakładając blokady i przymusową izolację wszystkich podejrzanych przypadków i masowych testów, nawet biorąc pod uwagę społeczne i ekonomiczne obciążenie, które ma miejsce.

„To zniechęcające zadanie i ogromne wyzwanie, aby zwalczyć zmienną omikronową przy zachowaniu normalnego działania podstawowych funkcji w megamieście” – powiedział Son.

Zaapelowała o ochronę kluczowych branż i instytucji oraz funkcjonowanie łańcuchów dostaw i przemysłowych w centrum handlowym, a także zapewnienie „podstawowych warunków życia dla ludzi i normalnych potrzeb medycznych”.

READ  Chińscy naukowcy znaleźli w Guangxi . głęboki na 630 stóp krater z całkowicie ukrytym lasem

Doniesienia mediów państwowych sugerują, że chiński prezydent Xi Jinping kieruje dalszym twardym podejściem, jednocześnie starając się uniknąć dalszych szkód dla słabnącej gospodarki i zapewnić ogólną stabilność przed zjazdem dużej partii, który ma się odbyć w listopadzie.