Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Liczba pracowników powyżej 50 roku życia w Polsce spada

Liczba osób pracujących w Polsce w wieku 50 lat i więcej spadła w 2019 r. O 46 tys. W porównaniu z rokiem poprzednim, powołując się na najnowsze dane GUS – podał portal informacyjny Notesfrompoland.com.

Spadek ten jest w dużej mierze spowodowany wycofywaniem się kobiet z pracy. Biorąc pod uwagę sytuację demograficzną w Polsce, agencja statystyczna ostrzegła, że ​​może to stać się narastającym problemem.

„Wobec starzenia się społeczeństwa, zwiększanie zatrudnienia osób starszych bezrobotnych, a także ich profesjonalna realizacja stanie się priorytetem polityki rynku pracy” – zaznaczył.

Liczba osób w wieku powyżej 50 lat na rynku pracy – w tym zarówno poszukujących pracy, jak i poszukujących pracy – spadła do 4,6 mln w 2019 r., Co oznacza spadek o 1% w porównaniu z rokiem poprzednim. Stawka składki na pracę dla wszystkich osób w wieku powyżej 50 lat wyniosła 33,4% w 2019 r., 0,4 punktu procentowego niższa niż w 2018 r. I 22,9 punktu procentowego niższa dla ogółu ludności.

Spośród ponad 46 000 osób, które opuściły rynek pracy, 32 000 (70%) stanowiły kobiety. W 2019 roku cztery (26,2%) kobiety w wieku powyżej 50 lat były aktywne zawodowo, w porównaniu z 42,5% mężczyzn. Ludność Polski od dawna rośnie, bo Polacy dłużej żyją i zakładają rodziny z mniejszą liczbą dzieci. Do 2019 roku 37,4% populacji będzie miało ponad 50 lat.

Wspieraj BUDAPESZT BUSINESS JOURNAL

Tworzenie magazynu godnego tego miana to kosztowna sprawa. Od 27 lat wydawcy, redaktorzy i reporterzy Budapest Business Journal starają się przekazywać Ci wiadomości biznesowe, informacje, którym możesz zaufać, które są prawdziwe, dokładne i dostarczane bez strachu i przychylności.

Firmy prasowe na całym świecie starają się znaleźć model biznesowy, który pozwoli im na dalsze osiąganie doskonałych wyników bez uszczerbku dla ich wyników. Ostatnio niektórzy eksperymentowali z pomysłem angażowania swoich czytelników jako ich najważniejszych partnerów.

Chcemy zaoferować tę samą możliwość naszym czytelnikom. Chcielibyśmy zaprosić Cię do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości czasopisma biznesowego, którego potrzebujesz. Naciśnij nasz przycisk Wsparcie PPJ i możesz wybrać, jak często i jak często będziesz przesyłać nam swoje wkłady.

READ  Półfinały FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn: Polska vs. Brazylia-Xinhua