Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Liczba azerbejdżańskich startupów, które są już na polskim rynku – Sphere

Liczba azerbejdżańskich startupów, które są już na polskim rynku – Sphere

Baku, Azerbejdżan, 3 czerwca. Ambasador RP w Azerbejdżanie Rafał Poborski powiedział Trendowi, że Polska stała się atrakcyjnym miejscem dla innowacyjnych azerbejdżańskich startupów, które z powodzeniem weszły na ten rynek, zwłaszcza w dziedzinie technologii informatycznych.

„Rozszerzenie współpracy między Azerbejdżanem a krajami Grupy Wyszehradzkiej, zwłaszcza dzięki projektowi V4-Azerbaijan Tech Bridge, przyczynia się do zacieśnienia relacji i stworzenia nowych możliwości dla azerbejdżańskich startupów” – powiedział.

„V4-Azerbaijan Tech Bridge, który został uruchomiony w celu zacieśnienia współpracy w zakresie innowacji, stał się silną zachętą dla azerbejdżańskich startupów starających się wejść na rynki Grupy Wyszehradzkiej. Polska, która jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się krajów krajach tego konsorcjum, stał się pierwszym celem dla firm azerbejdżańskich.”

Według niego obiecujące azerbejdżańskie startupy IT z powodzeniem podbijają polski rynek.

„Innowacyjne rozwiązania i produkty azerbejdżańskie, które charakteryzują się wysoką jakością i konkurencyjnością szybko zdobywają zaufanie polskich konsumentów i przedsiębiorców. Otwiera to nowe horyzonty rozwoju azerbejdżańskich firm na rynku europejskim. Ale V4-Azerbejdżański Tech Bridge jest nie tylko w Polsce”.

„Ten projekt ma na celu pomóc azerbejdżańskim startupom rozszerzyć swoją działalność na inne rynki Grupy Wyszehradzkiej (Węgry, Czechy i Słowacja). Tworzenie mostów współpracy technologicznej między tymi krajami umożliwi azerbejdżańskim startupom dostęp do możliwości, inwestycji i partnerstw.”

Ambasador zauważył, że azerbejdżańskie startupy nadal wykazują duży potencjał, przyciągając uwagę społeczności międzynarodowej.

„Dzięki V4-Azerbejdżan Tech Bridge dostali możliwość pokonania granic i skutecznego wejścia na nowe rynki, przyczynienia się do rozwoju ekosystemu innowacji Azerbejdżanu i wzmocnienia międzynarodowej współpracy w dziedzinie technologii informatycznych” – powiedział.

Projekt V4-Azerbejdżan Technology Bridge (V4ATB) został zainicjowany przez Ambasadę RP w Baku i otrzymał dofinansowanie z Visegrad International Foundation (V4).

Inicjatywa jest realizowana od lutego 2022 r. przez konsorcjum, w skład którego wchodzą Fundacja Startup Hub Poland (Polska, kierownik projektu), AI Startup Incubator (Czechy), Startup Győr (Węgry), CIVITTA (Słowacja) oraz IdealHub Innovation and Technology Centre (Azerbejdżan) ) , z szeregiem wspierających partnerów z Azerbejdżanu, w tym z Agencją Innowacji i Rozwoju Cyfrowego (IDDA) oraz Azerbejdżańską Agencją Rozwoju Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

READ  Dramat uchodźczy „Zielona granica” trwa wrzesień w Polsce – ostateczny termin