Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Licencja prawnicza Rudy’ego Giulianiego zawieszona za pomoc Trumpowi w ściganiu fałszywych zarzutów o oszustwa wyborcze

Sąd Apelacyjny Stanu Nowy Jork zawiesił licencję prawną dla: Rudy Giuliani, oskarżając go o składanie „ewidentnie fałszywych i wprowadzających w błąd oświadczeń” w jego dążeniu do unieważnienia Donald TrumpPorażka wyborcza 2020.

„Wnioskujemy, że postępowanie pozwanego bezpośrednio zagraża interesowi publicznemu i uzasadnia czasowe zawieszenie praktyki prawa w oczekiwaniu na dalsze postępowanie przed Komisją Apelacyjną Powoda”, Wydział Apelacyjny Sądu Najwyższego Nowego Jorku Napisał.

Giuliani, były burmistrz Nowego Jorku, był osobistym adwokatem Trumpa podczas jego prezydentury. Po tym, jak były prezydent przegrał wybory w 2020 roku, pan Giuliani rozpoczął Dziesiątki spraw sądowych Zakwestionowanie wyników, często przywołując ujawnione teorie spiskowe dotyczące oszustw wyborczych i skorumpowanych maszyn do głosowania. .

W czwartek sąd apelacyjny wyjaśnił, że to „fałszywe oświadczenia” Giulianiego w tych sprawach spowodowały zawieszenie jego licencji.

„Dochodzimy do wniosku, że istnieją niepodważalne dowody na to, że pozwany [Mr Giuliani] Sąd napisał, że przedstawianie ewidentnie fałszywych i wprowadzających w błąd oświadczeń sądom, ustawodawcom i ogółowi społeczeństwa jako doradca byłego prezydenta Donalda J. Trumpa i kampanii Trumpa w sprawie nieudanych prób reelekcji Trumpa w 2020 r.

Zgodnie z nakazem sądu Giuliani nie będzie mógł reprezentować klientów jako pełnomocnik, dopóki obowiązuje zawieszenie. Nie jest to wykluczone, ale niektórzy uważają, że może to nastąpić później.

„Biorąc pod uwagę pierwszą opinię wydziału, trudno sobie wyobrazić, że Rudy nie zostanie usunięty z urzędu po pełnym przesłuchaniu” – powiedział adwokat i komentator polityczny George Conway. ćwierkanie. „Jest teraz prawie nie do pomyślenia, żeby kiedykolwiek postawił stopę na sali sądowej jako ktoś inny niż oskarżony”.

Giuliani jest prawnikiem od 1969 roku. W 1983 roku awansował na stanowisko prokuratora amerykańskiego na Manhattanie, gdzie wraz ze swoim zespołem odniósł ważne zwycięstwa w walce z przestępczością zorganizowaną. Te sukcesy pomogły mu rozpocząć karierę polityczną, w której pełnił funkcję burmistrza Nowy Jork Od 1994 do 2001 i kandydowała na prezydenta w 2008 roku.

READ  Wenecja zakazuje występów dużym grupom wycieczkowym i prelegentom

To jego pomysłowe wysiłki w 2020 roku doprowadziły do ​​jego upadku z łaski. Zdecydowana większość spraw wyborczych Giulianiego została odrzucona lub odrzucona, a niektóre często ostre słowa Od sędziów, którzy wysłuchali.

„Ten sąd został przedstawiony z napiętymi, bezpodstawnymi argumentami prawnymi i spekulacyjnymi oskarżeniami, nie popartymi w skardze operacyjnej i niepopartymi dowodami” – sędzia z Pensylwanii Mateusz Bran, Republikanin, napisał odrzucając jedną ze spraw Giulianiego „z uprzedzeniem”.

niezależny Skontaktowałem się z prawnikiem pana Giulianiego w celu skomentowania, ale nie otrzymałem jeszcze żadnej odpowiedzi.