Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Lewandowski wraca po kontuzji i zdobywa rekordowe bramki | Buffalo Sports

Monachium (AFP) Robert Lewandowski wrócił w środę do treningu z Bayernem Monachium, ponieważ polski napastnik chce pobić długoterminowy rekord większości bramek w sezonie Bundesligi.

Lewandowski kontuzjował więzadło kolana podczas zwycięstwa Polski nad Andorą w eliminacjach do Mistrzostw Świata w zeszłym miesiącu i przegapił dwa mecze Bayernu z Paris Saint-Germain w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

Trener Hansi Flick ma nadzieję, że Lewandowski w sobotę wróci do Bayernu Monachium w Moguncji w Bundeslidze.

Lewandowski strzelił 35 goli w 25 meczach ligowych, a przed końcem czterech pozostały cztery, pobijając rekord Gerda Mullera, który wyniósł 40 goli z sezonu 1971-72.

„Nie wiem, czy dam radę (pobić rekord), ale mam nadzieję, że kiedy już tam wrócę, będę mógł pokazać swoją formę od pierwszej minuty i od razu strzelić gole” – powiedział Lewandowski na stronie klubu.

Bayern mógł zdobyć mistrzostwo Niemiec po raz dziewiąty z rzędu po pokonaniu Moguncji. We wtorek Bayern powiększył przewagę do 10 punktów, pokonując Bayer Leverkusen i przegrywając w Kolonii z drugim w kolejności Lipskiem.

Copyright 2021 Associated Press. Wszelkie prawa zastrzeżone. Ten materiał nie może być publikowany, transmitowany, przepisywany ani rozpowszechniany bez pozwolenia.

READ  Sekret wyszedł na jaw: poznanie kratki ogrodowej | Wiadomości, sport, praca