Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Lewandowski przypisuje Xaviemu „łatwą” decyzję w sprawie transferu do Barcelony

Polski napastnik Robert Lewandowski nazwał trenera Barcelony Xaviego głównym powodem jego przejścia do klubu La Liga, mówiąc, że pomysły i taktyka byłego pomocnika malują „fantastyczną przyszłość” dla hiszpańskiej drużyny.

Lewandowski, któremu pozostało 12 miesięcy kontraktu z Bayernem, przeniósł się do Barcelony za 45 milionów euro (45,84 miliona dolarów) i dołączył do zespołu podczas przedsezonowej trasy po Stanach Zjednoczonych.

Reprezentant Polski powiedział, że „zawsze chciał grać dla dużego klubu” w La Liga i pochwalił Xaviego, który doznał skurczu w zeszłym sezonie, gdy Barcelona była dziewiąta i wyciągnął go z zapaści, by ostatecznie zająć drugie miejsce w tabeli.

„Rozmawiałem z Xavim i od początku wiedziałem (o czym myślał) i jego przemyślenia” – powiedział Lewandowski mediom w Barcelonie.

„Łatwo było mi zdecydować się na przyjazd do Barcelony, ponieważ jestem facetem, który chce grać, który chce wygrywać i myślę, że jest to bardzo możliwe z Xavim.

„Wie dokładnie, jak trenować Barcelonę, ponieważ był świetnym graczem, a teraz jest bardzo dobrym trenerem. Ma niesamowitą przyszłość i chcę być tego częścią. „

Lewandowski, zdobywca dwóch ostatnich nagród Piłkarza Roku FIFA, jest drugim najlepszym strzelcem Bundesligi w historii. Strzelił dla Bayernu 348 goli w ośmiu sezonach, co roku zdobywając tytuł mistrzowski i Ligę Mistrzów w 2020 roku.

33-latek został zmuszony do przeniesienia się z Bayernu Monachium od maja i odczuwa ulgę, że oba kluby w końcu osiągnęły porozumienie w zeszłym tygodniu.

„Wreszcie jestem tutaj, jestem bardzo szczęśliwy, że jestem tutaj z Barceloną. Ostatnie dni były bardzo długie, ale w końcu zostało to uzgodnione”.

„Więc teraz mogę skupić się na nowym rozdziale mojego życia, nowym wyzwaniu”.

READ  Connie Lou Moore | Wiadomości, sport, praca