Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Levi Davis obawia się, że utonął u wybrzeży Barcelony, podczas gdy załoga statku opowiada o swojej próbie uratowania mężczyzny widzianego na morzu

Levi Davis obawia się, że utonął u wybrzeży Barcelony, podczas gdy załoga statku opowiada o swojej próbie uratowania mężczyzny widzianego na morzu

Zaginiona gwiazda X Factor, Levi Davis, utonęła w Barcelonie, policja uważa: zdruzgotana rodzina gracza rugby Mężczyzna zauważony na morzu przez załogę przepływającego statku – który na próżno próbował go uratować – został poinformowany, że jest Brytyjczykiem, który zniknął w październiku .

  • Rugbysta Bath i gwiazda X Factor zaginęła 29 października w Barcelonie
  • Załoga statku powiedziała, że ​​następnego dnia widziała na morzu mężczyznę odpowiadającego rysopisowi

Zaginiony gracz rugby Levi Davis prawdopodobnie utonął w morzu u wybrzeży Barcelony, poinformowała dziś wieczorem jego rodzina.

Jego matka, Julie Davies, powiedziała, że ​​policja powiedziała jej, że teraz wierzy, że mężczyzna, który zgłosił utonięcie w pobliżu miejskiego portu, był jej synem.

Funkcjonariusze rozmawiali z czterema członkami załogi statku wycieczkowego zacumowanego w Barcelonie 30 października o 6:30 rano – dzień po zniknięciu Leviego – którzy donieśli, że widzieli na morzu mężczyznę ubranego w taką samą jasną koszulę jak Levi.

Powiedzieli, że mężczyzna kilkakrotnie wzywał pomocy po angielsku. Rzucono w niego boją ratunkową, ale późniejsze poszukiwania policji i straży przybrzeżnej nikogo nie znalazły.

Istnieje obawa, że ​​Levi Davis (na zdjęciu) utonął u wybrzeży Barcelony po wyjściu z baru

Istnieje obawa, że ​​Levi Davis (na zdjęciu) utonął u wybrzeży Barcelony po wyjściu z baru

Śledczy powiedzieli również rodzinie Levy’ego, że odkryli również, że jego sygnał telefoniczny był ostatnio odbierany we wczesnych godzinach rannych 30 października w pobliżu portu.

Wcześniej sądzono, że telefon komórkowy – nieużywany od czasu jego zniknięcia – zrobił swoje ostatnie tłoczenie w pobliżu głównego dworca kolejowego w Saintes.

Ale detektywi mówią Jolie, że wyśledzili Leviego – który pojawił się także w Celebrity X Factor – idącego do portu po wizycie w irlandzkim pubie i Hard Rock Café na La Rambla.

Paszport Leviego został znaleziony kilka dni po jego zniknięciu, leżąc na ławce przed portem.

W oświadczeniu wydanym dziś wieczorem MailOnline, jego matka Julie powiedziała, że ​​ona i jeden z bliskich przyjaciół Levy’ego, Richard Squire, spotkali się w poniedziałek z policją Mosso D’esquadra, aby uzyskać aktualne informacje na temat poszukiwań.

Powiedziała: „Podjęto szeroko zakrojone prace, aby prześledzić ruchy Levy’ego w nocy 29 października, i oni (policja) są w stanie potwierdzić, że po jego ostatnim widzeniu w Hard Rock Café, Levy wrócił na La Rambla i wpłynął do portu handlowego .

Jego ostatni telefon został nagrany we wczesnych godzinach sobotnich 30 października na wieży telefonicznej na drugim końcu portu, najbliżej wejścia do morza.

Raporty o człowieku w wodzie zostały zbadane przez personel statku wycieczkowego, który wpłynął do portu o 6:30 rano 30 października.

Czterech pracowników potwierdziło, że widziało mężczyznę w wodzie, podając szczegółowe informacje, w tym prośbę o pomoc w języku angielskim i kolor jego ubrania.

Ze statku wyrzucono kamizelkę ratunkową, a służby ratownictwa morskiego i powietrznego przeszukały okolicę, ale nie mogły go znaleźć.

Śledztwo wciąż trwa i mamy nadzieję, że Policja Portowa pozwoli na dalsze poszukiwania na wodach i innych niedostępnych obszarach Portu.

READ  Strona internetowa skłaniająca się ku prawicy Drudge przedstawia Trumpa w pomarańczowym kombinezonie pośród narastających nieszczęść prawnych

Chcielibyśmy podziękować firmie Mosso d’esquadra i konsulatowi brytyjskiemu w Barcelonie za ich nieustającą ciężką pracę.

W tej chwili nie będzie żadnych dalszych komentarzy. Nadal wzywamy prasę do poszanowania uczuć i prywatności rodziny i przyjaciół Leviego w niezwykle emocjonalnie traumatycznym czasie.

Na filmie widać, jak Levi Davis wychodzi z irlandzkiego baru w Barcelonie przed swoim zniknięciem

Na filmie widać, jak Levi Davis wychodzi z irlandzkiego baru w Barcelonie przed swoim zniknięciem

Levi Davis zaginął 29 października po podróży promem z Ibizy do Barcelony

Levy grał w angielskim związku rugby Premiership w Bath w latach 2017-2020, kiedy dołączył do Ealing Trailfinders

Levi Davis zniknął 29 października ubiegłego roku, zaledwie kilka godzin po przybyciu do Barcelony w Hiszpanii

Levy przebywał z panem Squirem w jego domu na Ibizie, ale 29 października sam popłynął promem do Barcelony.

Ostatnio widziano go wychodzącego z The Old Irish Pub na La Rambla w Barcelonie, ruchliwej ulicy pełnej barów i restauracji.

Kamery bezpieczeństwa uchwyciły go wychodzącego z pubu zaledwie 35 minut później o 22:05. Zamówił piwo podczas oglądania piłki nożnej w telewizji.

Przejdź niewielką odległość na północ La Rambla do Hard Rock Café, po czym skręć ponownie na południe w kierunku portu.

Levy grał w angielskim związku rugby Premiership w Bath w latach 2017-2020, kiedy dołączył do Ealing Trailfinders. Rok później podpisał kontrakt z Worthing Raiders.

Zagrał w Celebrity X Factor w 2019 roku wraz z innymi gwiazdami rugby Benem Fodenem i Tomem Evansem w grupie śpiewającej Try Star. Był także na E4’s Celebs Go Dating w 2020 roku.