Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Leopoldo „Leo” „Paul” „Poldo” Habon Cortez, 99 |  Wiadomości, sport, praca

Leopoldo „Leo” „Paul” „Poldo” Habon Cortez, 99 | Wiadomości, sport, praca

Leopoldo „Lew” „robić siku” „Polska” Habon Cortez urodził się 15 listopada 1922 r. i zmarł 15 kwietnia 2022 r.

Żyj według tych fragmentów:

„Cokolwiek robisz, rób to wszystko na chwałę Bożą”.

1 Koryntian 10:31

„Pan jest moim pasterzem”– Psalm 23

„Chwała Panu, Alleluja” Jest to jego codzienny nabożny wyraz miłości i dziękczynienia Bogu.

Lat 99, urodzony 15 listopada 1922 w Ca-baritan Santa Lucia, Ilocus, Sur, Filipiny. Od 44 lat mieszka w Kahului na Maui na Hawajach. Zmarł spokojnie w swoim domu pod opieką osób starszych w otoczeniu kochającej rodziny, osobiście i praktycznie w Wielki Piątek 15 kwietnia. Jego rodzina była świadkiem jego siły duchowej w ostatniej godzinie, kiedy wziął ostatni oddech, gdy wypowiedział ostatnie słowo, „Alleluja”.

Mój ojciec był wiernym i rozmodlonym mężem Bożym i przez 42 lata był parafianinem Chrystusa Króla uczestniczącym w codziennej Mszy św. Poświęcał swój czas na codzienne odmawianie różańca i czytanie Biblii. W sobotę mój ojciec zgłosił się na ochotnika na sprzątanie naszego kościoła.

Mój ojciec służył naszemu krajowi podczas II wojny światowej i zdobył swoje fioletowe serce. Ukończył Uniwersytet Dalekowschodni w Manili na Filipinach z tytułem licencjata w dziedzinie edukacji. Od ponad 20 lat jest nauczycielem w szkole średniej im. Juana Nolasco w Manili na Filipinach jako nauczyciel zdrowia i wychowania fizycznego oraz nauczyciel CATS (ang. Combined Arms Training Strategy). Wykładał także w Christ the King College w Manili na Filipinach.

Mój tata poślubił miłość swojego życia Zinaidą i Cortezem i są małżeństwem od ponad 51 lat. Są pobłogosławieni pięciorgiem dzieci: Hendiną, Marilyn, Esther, Ferdinandem i Rosalindą. Przenieśli się na Hawaje 7 maja 1978 roku. Po przeprowadzce na Maui mój ojciec podjął trzy prace. Pracował w hotelu Intercontinental jako gospodarz, ochroniarz w Wackenhut Security i konserwator w Liberty House.

READ  Drugi dzień US Open | Reuters

Mój ojciec w 1988 roku przeszedł na emeryturę z pracy. Był zajęty pomaganiem w opiece nad wnukami. Tata cieszył się każdą minutą. Jest zapalonym miłośnikiem sportu w boksie, tenisie, koszykówce, lekkoatletyce i siatkówce. Weź udział w lekkoatletyce, siłowaniu się na rękę, tenisie stołowym, siatkówce i badmintonie. Mój ojciec jest utalentowanym strategicznym szachistą. Kochał taniec ludowy i był delikatnym tancerzem.

Był żonaty ze swoją ukochaną żoną Zinaidą i Cortezem przez 51 lat. Ocalałe córki ojca, Indiana (Mario) Parilla, Marilyn Mercado, Esther (Mark) Felipe, Rosalinda (Lawrence Jr.) Inamasu, Jr., Ferdinand (Kimberly) Cortez, Siostra, Magdalena Sanchez Wnuki, Diane Brisk, Dennis Hammersla, Darlene Montgomery , Angel Mercado, Barton, Nolan i Jamie Phillippe, Marisol Cassel, Cameron i Sheldon Canales, Christy, Jordan i Anisha Inamasu, prawnuki, Malia Brisk, Atlas, Apollo, Adonis Montgomery, Dallas Slan Cassel, Destiny Canales, Levi & Osun Inamasu, Joe Alisha i Alisha – Polska.

Nabożeństwa odbędą się w kościele Chrystusa Króla w Kahului na wyspie Maui na Hawajach w godzinach od 9:00 do 11:00, po których nastąpi msza święta o 11:00, a końcowe widzenie od 12:00 do 13:00.

Kalifornijska Msza św. Kościoła odbędzie się w poniedziałek 9 maja u św. Franciszka w Rzymie w Wildomar w Kalifornii.

Jego pochówek odbył się na cmentarzu Riverside National Cemetery w Riverside w Kalifornii.

Kondolencje można składać online pod adresem: www.ballardfamilymortuaries.com