Lekkoatletyka: złoty medal Crippy na 10 000 m na Euro – język angielski

(ANSA) – RZYM, 22 sierpnia – Yaman Kripa zdobył złoto na dystansie 10 000 metrów, co dało Włochom dziesiątkę na Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce w Monachium, cel przed imprezą.

25-letni zawodnik z Etiopii i Trentino, który cztery lata temu zdobył brązowy medal na 5000 m w Monachium i cztery lata temu zdobył brązowy medal, na ostatnim okrążeniu przejechał na łyżwach urodzony w Erytrei Norweg Zri Kprum Mizenge w ekscytującym stylu. przeciwnik rozpoczął z szerokim prowadzeniem.

Po złocie Kripy nastąpił brąz w sztafecie 4×100 m kobiet, co dało łączny medal Azzurri do 11.

Za Niemcami i Polską plasowały się Zainab Dosso, Dalia Kaddari, Anna Bongiorni i Alicia Pavez, która ostatnio zapłaciła mandat.

Kripa powiedział Raisportowi: „Jestem szczęśliwy, chciałem dobrze zakończyć Euro i wreszcie mogę powiedzieć, że zdobyłem złoty medal o wartości bezwzględnej.

„Kiedy jesteś w dobrej formie, możesz również odnieść sukces w osiąganiu tych wyników.

„Jestem w siódmym niebie. Kiedy zobaczyłem lidera (Mezngi) poruszającego się, również wystartowałem.