Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Lekarze mówią pacjentom, że zabrakło im miejsca w związku z możliwą przeprowadzką do Shrewsbury Health Center

Gabinet lekarski Marden
Gabinet lekarski Marden

Centrum zdrowia i dobrego samopoczucia Shrewsbury, które obejmuje sześć zamknięć i przeniesienie do nowej lokalizacji w Meole Brace, spotkało się z krytyką i obawami dotyczącymi połączeń transportowych i dostępności.

Teraz lekarze pierwszego kontaktu z Marden Medical Practice w Sutton Road – jednej z sześciu przychodni, które mogą się przenieść, jeśli propozycje otrzymają zielone światło – napisali listy do pacjentów, w których informowali, że chcą się przeprowadzić, ponieważ ich budynek „nie jest już odpowiedni”.

Powiedzieli: „Nasz obecny teren to dawny dom jednorodzinny wybudowany prawie 100 lat temu. W ciągu ostatnich 30 lat był kilkakrotnie rozbudowywany i modyfikowany, ale nie jest już dostosowany do potrzeb naszych pacjentów ani personelu. Nie jesteśmy. pozwolono przestać przyjmować nowych pacjentów (w przeciwieństwie do dentystów) Nasza klinika rozrosła się w ciągu ostatnich 10 lat z około 6500 do prawie 10 000.

„Mamy trudności z zapewnieniem wystarczającej liczby wizyt, ponieważ nie mamy wystarczającej liczby sal. Nie możemy wyznaczyć dodatkowego personelu medycznego lub administracyjnego, ponieważ nie mamy wystarczająco dużo miejsca, aby mogli pracować, a przestrzeń, którą dysponujemy, nie jest odpowiednia dla naszych potrzeb. Nie wszystkie sale kliniczne mają centralne ogrzewanie.Nie mamy możliwości zapewnienia dostępu do przebieralni dla dorosłych.Nie ma windy, więc nasi recepcjonistki i administratorzy muszą wchodzić po stromych schodach i pracować z dawnych sypialni na 1. i 2. piętrze, które nie zapewniały wystarczająco dużo miejsca, aby mogli zachować bezpieczną odległość podczas pandemii Covid-19. Zajmowaliśmy to miejsce Od lat osiągamy jego pojemność.

Dodali: „Proponowany nowy budynek będzie własnością NHS, a przestrzeń będzie dzielona między wszystkie praktyki, a także inne usługi zewnętrzne wybrane zgodnie z potrzebami lokalnej społeczności. Ten model własności pozwoli nam skupić się wyłącznie na w dalszym ciągu zapewniać naszym pacjentom wyjątkową opiekę, a nie zajmować się również kwestiami związanymi z budynkiem. Pomoże nam to przyciągnąć nowych lekarzy rodzinnych do pracy w ramach szerszej sieci świadczeniodawców opieki zdrowotnej i społecznej w nowoczesnym, dostosowanym do potrzeb budynku. nowi partnerzy lekarzy pierwszego kontaktu nie będą musieli ponosić osobistej odpowiedzialności finansowej za wynajem lub zakup własnego budynku, tak jak teraz. Maj Ma to znaczący pozytywny wpływ na przyciągnięcie nowo wykwalifikowanych lekarzy pierwszego kontaktu na stałe stanowiska w klinice, zamiast pracy w Locums.

„Wiemy, że niektórzy pacjenci obawiają się utraty kontaktu z lekarzem rodzinnym. Czy możemy zapewnić, że praktyki, które chcą przenieść się do ośrodka, będą nadal działać jako niezależne praktyki. Marden Medical Practice ciężko pracowała, aby zapewnić wyjątkową opiekę naszym pacjentom i bardzo zależy nam na zachowaniu naszej indywidualności To dla nas bardzo ważne Proponowana przeprowadzka do centrum nie będzie fuzją Nasza recepcja nadal będzie odbierać telefony, obsługiwać Państwa zapytania i rezerwować wizyty u lekarzy Marden Będziemy mieli wyznaczoną oraz wydzielone miejsce na praktykę lekarską Marden na terenie obiektu.

READ  Nowe laboratorium w USA tworzy kopie atomów, które nie zostały zarejestrowane na Ziemi | Fizyka cząsteczek

„Wiemy, że transport jest problemem dla wielu naszych pacjentów i dotyczy to również nas. Jest dla nas konieczne, aby kwestie dostępności nie dyskryminowały żadnego z naszych pacjentów otrzymujących doskonałą opiekę. Rozumiemy, że zespół projektowy współpracuje z Rada Shropshire w celu zapewnienia rozwiązania w zakresie wymogów transportowych Kwestie ogólne i drogowe w Meole Brace Poszukujemy gwarancji bezpłatnego parkowania dla pacjentów i personelu Zachęcamy do poruszania tych kwestii podczas konsultacji, jeśli dotyczą one Ciebie.

„Wierzymy, że proponowane centrum zdrowia i dobrego samopoczucia Shrewsbury może zapewnić Marden Medical Practice dom przyszłości, z zespołem oddanych i wytrwałych lekarzy pracujących w społeczności skierowanej do społeczności i ożywiającej, pełnej energii, życia i możliwości ”.

Propozycje spotkały się z krytyką radnych i działaczy, którzy organizowali protesty. Ale dyrektorzy ds. zdrowia twierdzą, że stanowiłoby to znaczącą inwestycję w miejskie usługi lekarzy pierwszego kontaktu.

Oczekuje się, że status roboczy zarysu zostanie przedłożony NHS England jesienią/zimą, a wkrótce potem odbędą się konsultacje społeczne.

Bez wątpienia zapoznasz się z naszą sugestią dotyczącą udziału w centrum zdrowia i dobrego samopoczucia Shrewsbury oraz z odpowiedziami lokalnych mediów na ten temat. Chcieliśmy spróbować skontaktować się z jak największą liczbą naszych pacjentów, aby zapewnić pewne wsparcie i odpowiedzieć na niektóre pytania, które możesz mieć.

Chcielibyśmy najpierw podkreślić, że pivot jest nadal propozycją. Stan roboczy zarysu nie został jeszcze przedłożony NHS England i nie przeprowadzono konsultacji społecznych. Stanie się to jeszcze w tym roku jesienią/zimą i zachęcamy jak najwięcej naszych pacjentów do wzięcia w nim udziału.

Jesteśmy jedną praktyką, która chce przenieść się do centrum, ponieważ nasz budynek nie nadaje się już do świadczenia usług poza nim. Nasza obecna rezydencja to dawny dom jednorodzinny wybudowany prawie 100 lat temu. W ciągu ostatnich 30 lat był wielokrotnie rozbudowywany i modyfikowany, ale nie jest już adekwatny do potrzeb naszych pacjentów czy personelu. Nie wolno nam przestać przyjmować nowych pacjentów (w przeciwieństwie do dentystów), a nasza klinika rozrosła się w ciągu ostatnich 10 lat z około 6500 do prawie 10 000. Mamy trudności z zapewnieniem wystarczającej liczby wizyt, ponieważ nie mamy wystarczającej liczby sal. Nie możemy wyznaczyć dodatkowego personelu medycznego lub administracyjnego, ponieważ nie mamy wystarczająco dużo miejsca, aby mogli z nim pracować, a przestrzeń, którą dysponujemy, nie jest dostosowana do naszych potrzeb. Nie wszystkie pokoje mają centralne ogrzewanie. Nie mamy możliwości zapewnienia dostępnych przebieralni dla dorosłych. Nie ma windy, więc nasza recepcja i personel administracyjny muszą wchodzić po stromych schodach i pracować z poprzednich sypialni na 1. i 2. piętrze, które nie zapewniały im wystarczająco dużo miejsca, aby zachować bezpieczną odległość podczas pandemii COVID-19. Od lat godzimy tę przestrzeń i teraz osiągnęliśmy jej pojemność.

READ  Zespół APNT / Space ma na celu zwiększenie możliwości nawigacji

Wydawałoby się, że najbardziej logicznym rozwiązaniem tego problemu jest dalsza rozbudowa naszych istniejących budynków, ale nawet jeśli właściciele dadzą nam na to zgodę, nie ma dostępnych środków na rozwój indywidualnych praktyk dostępnych w NHS England. Finansowanie proponowanego centrum jest dostępne, ponieważ jest to projekt pilotażowy, którego jest 5 innych w całym kraju. Shrewsbury ma szczęście, że udało mu się zostać jednym z nich. Nie możemy wydać tych środków w żaden inny sposób.

Proponowany nowy budynek będzie własnością NHS (ICB1), a przestrzeń zostanie podzielona między wszystkie praktyki, a także inne usługi zewnętrzne wybrane zgodnie z potrzebami lokalnej społeczności. Ten model własności pozwoli nam skupić się wyłącznie na dalszym zapewnianiu wyjątkowej opieki naszym pacjentom, a nie na zarządzaniu problemami w miejscu pracy. Pomoże nam to przyciągnąć nowych lekarzy rodzinnych do pracy w ramach szerszej sieci świadczeniodawców opieki zdrowotnej i społecznej w nowoczesnym, dostosowanym do potrzeb budynku. Potencjalni nowi partnerzy GP nie będą musieli ponosić osobistej odpowiedzialności finansowej związanej z wynajmem lub zakupem własnego budynku, tak jak robią to teraz. Może to mieć znaczący pozytywny wpływ na przyciągnięcie nowo wykwalifikowanych lekarzy rodzinnych na stałe stanowiska w przychodni, zamiast pełnić ich funkcję.

Wiemy, że niektórzy pacjenci obawiają się utraty kontaktu z lekarzem rodzinnym. Proszę, czy możemy zapewnić, że praktyki, które chcą przenieść się do centrum, będą nadal działać jako niezależne praktyki. Firma Marden Medical Practice ciężko pracowała, aby zapewnić naszym pacjentom wyjątkową opiekę i absolutnie chcemy zachować naszą indywidualność. To dla nas bardzo ważne. Proponowana przeprowadzka do hubu nie będzie fuzją. Nasz zespół recepcjonistów nadal będzie odbierać telefony, obsługiwać Twoje zapytania i rezerwować wizyty, aby spotkać się z lekarzami Mardin. Jasno zdefiniowaliśmy i wydzieliliśmy przestrzeń gabinetu lekarskiego Marden w budynku.

READ  Naukowcy z Hongkongu i Makau gromadzą się, aby zarejestrować się na chińskie misje kosmiczne Xinhua

Poza wydzieloną przestrzenią dla indywidualnych praktyk, będą również istniały wspólne przestrzenie umożliwiające usługi oferowane przez naszą sieć podstawowej opieki zdrowotnej, takie jak lekarze pierwszego kontaktu, pracownicy socjalni i farmaceuci. Oprócz innych usług opieki zdrowotnej i społecznej, takich jak położnictwo środowiskowe, pielęgniarki środowiskowe, pielęgniarki rejonowe, upuszczanie krwi i prześwietlenia, aby wymienić tylko kilka.

Wiemy, że transport jest problemem wielu naszych pacjentów, tak samo jak my. Niezbędne jest dla nas, aby kwestie dostępności nie dyskryminowały żadnego z naszych pacjentów, którzy otrzymują doskonałą opiekę. Rozumiemy, że zespół projektowy współpracuje z Radą Shropshire, aby zapewnić rozwiązanie dotyczące wymogów transportu publicznego i problemów drogowych w Meole Brace. Poszukujemy gwarancji bezpłatnego parkowania dla pacjentów i personelu. Zachęcamy do zgłaszania tych kwestii podczas konsultacji, jeśli będą one dotyczyć Ciebie.

Kolejne kroki to poczekanie na wynik konsultacji społecznych i sprawdzenie, czy NHS England zgodzi się na finansowanie. Będziemy nadal przyczyniać się do proponowanego projektu budynku, aby zapewnić, że będzie on odpowiadał potrzebom naszych pacjentów i naszego zespołu. Kliniki medyczne Mardin i wszystkie inne praktyki, które chcą się przenieść, zmagają się z naszą obecną siedzibą. Podstawowa opieka ma problemy z zatrudnieniem, ponieważ młodzi lekarze rodzinni nie chcą uzyskać większej dzierżawy lub kredytu hipotecznego niż to, co płacą za swój dom.

Wiemy, że będą wyzwania i problemy związane z ząbkowaniem, ale wierzymy, że proponowane centrum da nam wszystkim możliwość dalszej współpracy, zapewnienia wysokiego poziomu podstawowej opieki, na jaki zasługujesz, oraz poprawy ogólnego stanu zdrowia i samopoczucia.

Wierzymy, że proponowane Centrum Zdrowia i Dobrego Samopoczucia Shrewsbury może zapewnić Marden Medical Practice dom o sprawdzonej przyszłości, z zespołem oddanych i wytrwałych lekarzy pracujących w ożywiającej społeczności pełnej energii, życia i możliwości.