Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Lekarz został doceniony za uratowanie życia aspirującego piłkarza po zdiagnozowaniu rzadkiego raka

Matka obiecującego młodego piłkarza pochwaliła lekarzy ze szkockiego szpitala za uratowanie mu życia po rzadkiej diagnozie raka kości.

U 15-letniego Connora Elliotta w listopadzie 2022 roku zdiagnozowano chrzęstniakomięsaka i wymagał amputacji prawej nogi powyżej kolana, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się raka.

Ale ambitny student Akademii Królowej Małgorzaty, Ayr, miał trudności z podjęciem decyzji ze względu na swoje marzenia o grze dla Szkocji.

Jednak dr Rod Duncan, konsultant ortopeda dziecięcy w Royal Glasgow Children’s Hospital, zbudował zaufanie nastolatka i pomógł mu podjąć najlepszą decyzję.

Mama Conora, Pauline, wyjaśniła: „Pan Duncan był niesamowity, wszystko wyjaśnił Conorowi i że jeśli zdecyduje się na rekonstrukcję nogi, nigdy nie będzie mógł ponownie uprawiać sportu, wspomniał również o możliwości gry w piłkę nożną po amputacji.

„Conor kocha swój sport i chce nadal grać w piłkę nożną, więc po rozmowie decyduje się na amputację, co oznacza, że ​​może grać w piłkę nożną po amputacji”.

Teraz Connor „kwitnie”, ponieważ wrócił na boisko zaledwie cztery tygodnie po operacji.

Jego talent sportowy przyniósł mu uznanie drużyn Premier League, a Everton zaprosił 15-latka na sesję treningową.

Teraz ma nadzieję reprezentować swój kraj w piłce nożnej po amputacji, a tego lata planuje obóz treningowy w Polsce.

Pani Elliott dodała: „Nie mogę uwierzyć w czas rekonwalescencji, przez który przeszedł Connor, to niesamowite i nie mogę wystarczająco podziękować całemu zespołowi Królewskiego Szpitala Dziecięcego za wszystko, co dla niego zrobili”.

Opisała cały personel Szpitala Dziecięcego jako „troskliwy i współczujący”, ale dodała: „Pan Duncan ma złote serce i nie mogę mówić o nim wystarczająco dobrze. Pod koniec miesiąca przechodzi na emeryturę, co my jesteśmy sfrustrowani, ale chcielibyśmy mu podziękować za wszystko, co zrobił”.

READ  Kanadyjscy łyżwiarze olimpijscy – wszystkich typów – w centrum uwagi

Connor również wrócił do szkoły, spędzając czas z przyjaciółmi i oglądając w weekendy ukochanego Ayr United.

Menedżer Lee Bullen i dyrektor zarządzający klubu Ayrshire, Graeme Matty Connor, odwiedzili po operacji.

Jamie Redfearn, dyrektor ds. usług dla kobiet i dzieci w NHS Greater Glasgow i Clyde, powiedział: „Jakim niesamowitym mężczyzną jest Conor, jest inspiracją, a zespół Królewskiego Szpitala Dziecięcego w Glasgow gratuluje mu wszystkiego, co do tej pory osiągnął dzięki piłce nożnej po amputacji.

„Wszyscy mu kibicujemy i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co zrobi dalej w tym sporcie.

„Nasz oddany personel Królewskiego Szpitala Dziecięcego pracuje niestrudzenie, aby zapewnić najwyższy standard opieki naszym pacjentom i ich rodzinom, a to kolejny doskonały tego przykład”.