Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Lekarz został doceniony za uratowanie życia aspirującego piłkarza po zdiagnozowaniu rzadkiego raka

Lekarz został doceniony za uratowanie życia aspirującego piłkarza po zdiagnozowaniu rzadkiego raka

Matka obiecującego młodego piłkarza pochwaliła lekarzy ze szkockiego szpitala za uratowanie mu życia po rzadkiej diagnozie raka kości.

U 15-letniego Connora Elliotta w listopadzie 2022 roku zdiagnozowano chrzęstniakomięsaka i wymagał amputacji prawej nogi powyżej kolana, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się raka.

Ale ambitny student Akademii Królowej Małgorzaty, Ayr, miał trudności z podjęciem decyzji ze względu na swoje marzenia o grze dla Szkocji.

Jednak dr Rod Duncan, konsultant ortopeda dziecięcy w Royal Glasgow Children’s Hospital, zbudował zaufanie nastolatka i pomógł mu podjąć najlepszą decyzję.

Mama Conora, Pauline, wyjaśniła: „Pan Duncan był niesamowity, wszystko wyjaśnił Conorowi i że jeśli zdecyduje się na rekonstrukcję nogi, nigdy nie będzie mógł ponownie uprawiać sportu, wspomniał również o możliwości gry w piłkę nożną po amputacji.

„Conor kocha swój sport i chce nadal grać w piłkę nożną, więc po rozmowie decyduje się na amputację, co oznacza, że ​​może grać w piłkę nożną po amputacji”.

Teraz Connor „kwitnie”, ponieważ wrócił na boisko zaledwie cztery tygodnie po operacji.

Jego talent sportowy przyniósł mu uznanie drużyn Premier League, a Everton zaprosił 15-latka na sesję treningową.

Teraz ma nadzieję reprezentować swój kraj w piłce nożnej po amputacji, a tego lata planuje obóz treningowy w Polsce.

Pani Elliott dodała: „Nie mogę uwierzyć w czas rekonwalescencji, przez który przeszedł Connor, to niesamowite i nie mogę wystarczająco podziękować całemu zespołowi Królewskiego Szpitala Dziecięcego za wszystko, co dla niego zrobili”.

Opisała cały personel Szpitala Dziecięcego jako „troskliwy i współczujący”, ale dodała: „Pan Duncan ma złote serce i nie mogę mówić o nim wystarczająco dobrze. Pod koniec miesiąca przechodzi na emeryturę, co my jesteśmy sfrustrowani, ale chcielibyśmy mu podziękować za wszystko, co zrobił”.

READ  Travis Trace, Dmitrik Trace zdobywają mistrzostwo razem w Polsce z WKS Śląsk Wrocław

Connor również wrócił do szkoły, spędzając czas z przyjaciółmi i oglądając w weekendy ukochanego Ayr United.

Menedżer Lee Bullen i dyrektor zarządzający klubu Ayrshire, Graeme Matty Connor, odwiedzili po operacji.

Jamie Redfearn, dyrektor ds. usług dla kobiet i dzieci w NHS Greater Glasgow i Clyde, powiedział: „Jakim niesamowitym mężczyzną jest Conor, jest inspiracją, a zespół Królewskiego Szpitala Dziecięcego w Glasgow gratuluje mu wszystkiego, co do tej pory osiągnął dzięki piłce nożnej po amputacji.

„Wszyscy mu kibicujemy i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co zrobi dalej w tym sporcie.

„Nasz oddany personel Królewskiego Szpitala Dziecięcego pracuje niestrudzenie, aby zapewnić najwyższy standard opieki naszym pacjentom i ich rodzinom, a to kolejny doskonały tego przykład”.