Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Lekarz opublikował film, w którym usuwa 23 soczewki kontaktowe z oka pacjentki, która zapomniała

Kalifornijski lekarz opublikował dziwaczny film, na którym usuwa 23 soczewki kontaktowe z oka zapomnianego pacjenta.

Film, na którym okulista dr Katrina Corteva wyciąga soczewki kontaktowe jedna po drugiej, stał się wirusowy z ponad milionem wyświetleń.

według Opublikowano na InstagramiePacjentka zakładała nowe soczewki kontaktowe codziennie przez 23 dni, ale nigdy nie zakładała innych soczewek.

Opublikowała na stronie California Eye Associates „rzadką okazję, gdy ktoś „zapomniał” zdjąć soczewki kontaktowe w nocy i po prostu zakładał nowe każdego ranka”. „Mam do zaoferowania mój zestaw soczewek kontaktowych.”

Dr Corteva powiedziała, że ​​nie mogła uwierzyć w to, co widziała, po tym, jak pacjentka zgłosiła się na ból i niewyraźne widzenie.

„Mój umysł przeskoczył do możliwości tego, co to może być: kawałek złamanej soczewki kontaktowej, zadrapanie na rogówce, infekcja, rzęsa lub resztki makijażu. Będę wiedziała na pewno dopiero po wykonaniu skanu ” powiedziałem od środka.

„Kiedy poprosiłem ją, aby spojrzała w dół, zobaczyłem sklejające się krawędzie pary soczewek kontaktowych. Po ich zdjęciu poczułem, że nadal widzę więcej i poprosiłem mojego asystenta, aby wziął mój telefon, aby nagrał zdjęcie.

„Kiedy poprosiłem pacjentkę, aby ponownie spojrzała na nią, zobaczyłem ogromną masę ciemnofioletowych soczewek kontaktowych w jej oku. Wyglądało to prawie jak druga źrenica. Delikatnie zacząłem używać patyczka do zdejmowania soczewek jedna po drugiej, jakbyś miał do czynienia z zestawem kart.

„Wychodzili w łańcuchu, zwisając z jej czapki. Było dużo soczewek kontaktowych – pomyślałem, że to może być moment rekordów Guinnessa. „

Dodała: „W mojej prawie 20-letniej praktyce nigdy wcześniej nie widziałam czegoś takiego. Pacjent nie mógł w to uwierzyć i zapytał, czy jestem pewien liczby, którą obliczam”.

Dr Kurteeva powiedziała, że ​​pacjentka została odesłana z kroplami do oczu i czuje się „naprawdę lepiej”.

READ  Cop27: Prezes Banku Światowego mówi, że nie jest „negatorem klimatu”. Protesty Sharm El-Sheikh - Siano | policjant 27