Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Legenda baseballu Pinky Diras z małej drużyny Hamtramck umiera w wieku 75 lat

Legenda baseballu Pinky Diras z małej drużyny Hamtramck umiera w wieku 75 lat

Art „Pinky” Diras, „największy zawodnik ligi juniorów” na świecie, zmarł w niedzielę wieczorem.

Jego syn, Adam, powiedział, że 75-letni Deras miał problemy z sercem od dwóch lat i zatrzymał się w weekend.

Metro Detroiters znają Dirasa jako kultowego melonika z niższej ligi, który poprowadził Hamtramcka do Mistrzostw Świata Małej Ligi w 1959 roku. Było to jedyne zwycięstwo stanu, dopóki nie wygrał Taylor North w 2021 roku.

Dla swoich synów Deras był oddanym i kochającym ojcem. Adam powiedział, że ledwo pamięta swój czas w niższej lidze.

Kolejna legenda Hamtramcka:Były tygrys Ike Blessitt nigdy nie zrezygnuje ze swoich marzeń ani rodzinnego miasta

„Zrobił wszystkie te rzeczy, o których nawet nie wiedzieliśmy” – powiedział Adam. „Nie wiedzieliśmy, jaki był duży, dopóki naprawdę nie zaczęli kręcić filmu dokumentalnego. Mimo wszystko, co zrobił, był tak cichy, że nigdy się nie dowiedziałeś. Był dobrym facetem… nigdy się tym nie chwalić, po prostu trzymał się sam i zrobił swoje”.

sztuka "mały palec" Diras, często nazywany najlepszym graczem drugoligowym wszech czasów, zmarł 5 czerwca w wieku 75 lat.

Diras został powołany przez St. Louis Cardinals i grał w niższych ligach. Następnie wstąpił do Gwardii Narodowej. Kevin, drugi syn Derasa, powiedział, że kiedy wrócił do domu, mieszkał w Sterling Heights i przez 29 lat pracował dla policji w Warren.

Opowieści o umiejętnościach Derasa w baseballu rozeszły się szeroko – otrzymywał listy od ludzi z wybrzeży i innych krajów, powiedział Adam.