Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Legend of Zelda sprzedaje się w 10 milionach egzemplarzy w trzy dni

Legend of Zelda sprzedaje się w 10 milionach egzemplarzy w trzy dni

  • Napisane przez Toma Gerkena
  • Reporter technologii

Nintendo ogłosiło, że jego najnowsza gra z serii Zelda sprzedała się w ponad 10 milionach egzemplarzy w ciągu zaledwie trzech dni.

Wyjaśniła, że ​​The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom stała się jak dotąd najszybciej sprzedającą się grą Zelda.

Dla porównania The Legend of Zelda: Ocarina of Time – Najwyżej oceniana gra Na agregatorze gier Metacritic – 7,4 miliona sprzedanych egzemplarzy w całym okresie.

Tears of the Kingdom zostało wydane na wyłączność Nintendo Switch w piątek.

Sprzedała już więcej egzemplarzy niż jakakolwiek inna gra Zelda, z wyjątkiem Breath of the Wild, której jest kontynuacją.

Pomiń zawartość Twittera, 1

Zezwolić na treści na Twitterze?

Ten artykuł zawiera treści dostarczone przez Twittera. Przed przesłaniem czegokolwiek prosimy o pozwolenie, ponieważ mogą one wykorzystywać pliki cookie i inne technologie. Może lubisz czytać Twittera Polityka Cookie I Polityka prywatności przed przyjęciem. Aby wyświetlić tę zawartość, wybierz „Zaakceptuj i kontynuuj”.

Koniec treści na Twitterze, 1

Pierce Harding-Rolls z Ampere Analysis powiedział BBC News: „Ogromna sprzedaż początkowa najnowszej gry Zelda sprawia, że ​​jest to jedna z największych płatnych gier, jakie kiedykolwiek wydano.

Przy całkowitej sprzedaży szacowanej na ponad 600 milionów dolarów [£480m]Ten tytuł jest porównywalny z niektórymi z najlepszych wydawnictw wszechczasów, ale trochę mu brakuje.

Na przykład Grand Theft Auto V przyniosło ponad 1 miliard dolarów sprzedaży w ciągu trzech dni od premiery.

„Zelda od dawna jest ukochaną serią fanów Nintendo, ale sukces konsoli Switch i ponowne wynalezienie serii w otwartym świecie zmieniło jej atrakcyjność”.