Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

LDP to nie koniec kampanii Toure na rzecz zielonej przestrzeni green

Plan, który określi, co można zbudować w Aberdeen w ciągu najbliższych pięciu lat, został przesłany do zbadania przez rząd szkocki.

Proponowany przez Radę Miasta Plan Rozwoju Lokalnego (LDP) został przedłożony do rozpatrzenia przez wyznaczonego przez rząd reportera.

Posunięcie to nasili obawy społeczności o St Fittick’s Park w Torry i Doonie’s Rare Breeds Farm, gdzie jeden z czołowych działaczy przyznał wczoraj wieczorem, że stracił nadzieję na uratowanie terenów zielonych.

Wyimaginowane lokalizacje jako centrum nowego przemysłu na północnym wschodzie

Obszar ten, nazwany Strefą Transformacji Energetycznej (ETZ), skoncentruje się na sektorach czystej energii w nadziei na przeniesienie północno-wschodniej części kraju poza obecną zależność od miejsc pracy związanych z ropą naftową i gazem.

Sir Ian Wood ujawnił plany nowego centrum w styczniu zeszłego roku, z dwoma lokalizacjami zidentyfikowanymi jako najlepsze ze względu na bliskość nowego Portu Południowego o wartości 350 milionów funtów.

Najnowsze w tym tygodniu Wielomilionowa inwestycja w ETZ – 26 milionów funtów – została ogłoszona przez rząd szkocki, wyłącznie w tym poście..

Ministrowie mają nadzieję, że do końca dekady dzielnica będzie wspierać około 2500 zielonych miejsc pracy oraz kolejne 10 000 miejsc pracy w sektorach pokrewnych – a podobne kwoty zostały przeznaczone z Westminster na projekt.

Rada utrzymywała konsultacje w sprawie proponowanego LDP przez ponad trzy miesiące, aw zeszłym roku zwróciła się do technologii w poszukiwaniu rozwiązań, ponieważ Covid poważnie zakłócił legalny sondaż publiczny na sześć tygodni.

Ramy pięcioletnie, które mają wejść w życie w przyszłym roku i zastąpić plan z 2017 roku.

Nie sfinalizowana umowa: szef planowania podkreśla nadchodzącą analizę planów ETZ

Kanclerz Mary Bolton potwierdziła, że ​​nie podjęto żadnej decyzji w sprawie planów ETZ.

Koordynatorka planowania Mary Bolton powiedziała: „Mamy rozbudowany plan rozwoju lokalnego, który w przemyślany sposób odpowiada na przyszłe potrzeby miasta.

„To była bardzo interesująca, jednomyślna decyzja, która moim zdaniem pokazuje, że wszyscy rozumieją krytyczny moment, przez który przechodzi miasto, i potrzebę dalszego rozwoju na tej stronie.

READ  Jeff Bezos powiedział: „Jeśli możesz polecieć w kosmos, możesz zapłacić podatek”.

„Ważne jest, aby podkreślić, że jest to tylko opracowanie planu dla całego miasta, a wnioski będą nadal musiały być składane w miarę postępu prac, w tym związanych z St. Vitek.

„Strategiczny kierunek miasta, aby odejść od zależności od ropy naftowej i gazu oraz możliwości, jakie oferuje nowy South Harbor dla odnawialnych źródeł energii, muszą zostać zmaksymalizowane.

„Indywidualne wnioski nadal będą musiały być składane i będą obejmować procesy konsultacji prawnych, które dadzą ludziom możliwość wyrażenia swoich poglądów”.

Obrońca: Przewaga ETZ nie powinna odbywać się kosztem ostatniej zielonej przestrzeni w Tori

Pomimo powszechnie akceptowanej potrzeby, aby przemysł energetyczny na północnym wschodzie przestawił się na sektory odnawialne, setki mieszkańców Tori skrytykowało – twierdząc, że będzie to kosztować ich dostęp do natury.

Lokalny aktywista i ekolog, David Knight, powiedział: „St Vitic powinno pozostać społecznościową zieloną przestrzenią, a jej położenie obok portu nie ma żadnego znaczenia.

David Knight ze swoją żoną Kirsten i synem Ruaridem w St Vitice Park w Torrey.

„Około 10 minut od mojego domu w Torrey mogę dojść do obszaru przemysłowego Altens i zobaczyć puste jednostki na każdym rogu – wystarczająco dużo, aby obliczyć ETZ.

„Nadal popieram przejście przemysłu energetycznego z uzależnienia od paliw kopalnych na zieloną technologię – ale rząd powiedział, że chce„ sprawiedliwej i sprawiedliwej transformacji ”.

„Jeśli tak jest, nie powinno to odbywać się kosztem ostatniej zielonej przestrzeni Torrey”.

Reporter szkockiego rządu może zmienić recenzję Liberalno-Demokratówcrat

St Fittick’s – podobnie jak wiele innych miejsc na świeżym powietrzu – ma coraz większą liczbę odwiedzających od czasu zamknięcia, a jeśli lubisz to w Torry, ze względu na łatwo dostępny szlak, który pozwala ludziom o wszystkich umiejętnościach cieszyć się dziką przyrodą na mokradłach.

W Lokalnym Planie Rozwoju jest on określany mianem Opportunity 56 i jest jednym z kilkudziesięciu zagadnień, które wymagają większego wkładu ze strony reportera rządowego.

READ  „To dla dinozaurów”: Jak świat zareagował na udane rozbicie asteroidy NASA | przestrzeń
Park St. Vitik w Torre może ustąpić miejsca proponowanej Strefie Transformacji Energetycznej (ETZ) po uzgodnieniu lokalnego planu rozwoju.
Park St. Vitik w Torre może ustąpić miejsca proponowanej Strefie Transformacji Energetycznej (ETZ) po uzgodnieniu lokalnego planu rozwoju.

Następnie wróci do członków Rady do ostatecznego zatwierdzenia, wraz ze zmianami polityk i propozycjami.

Inne obszary z nierozwiązanymi problemami to Cove, gdzie istnieją obawy dotyczące dodatkowych mieszkań i Kingswells – gdzie spór o pozwolenie Planowany stadion Kingsford w Aberdeen FC szaleje.

Opublikowany w zeszłym roku plan LDP poprzedza plany rady miasta, aby klub znajdował się w niewielkiej odległości od centrum miasta – gdzie kierownictwo uważa za swój nowy dom teren przy plaży zajmowany przez pusty były Hilton Doubletree.

Ta strona nadal wyróżnia się jako miejska zieleń w najnowszym LDP.

Ale wracając do Tory’ego, Knight jest zaniepokojony, czy LDP zostanie zatwierdzony tak, jak „byłby” w ostatniej dużej przestrzeni społeczności – pomimo zapewnień pani Bolton, że ETZ będzie wymagało pozwolenia na planowanie.

„Chociaż może być konieczne planowanie, pojawiło się wiele zastrzeżeń dotyczących zmiany zagospodarowania parku i wydaje się, że tak się dzieje.

„Więc jeśli istnieją zastrzeżenia do planowania, może ono nadal posuwać się naprzód – a nawet jeśli zostanie odrzucone lokalnie, można je wezwać, a odwołanie może być kontynuowane.

„Nie mam nadziei, że wezmą pod uwagę lokalne nastroje”.

Prezes ETZ: Obiecaj, że osoby dotknięte przez region odniosą z tego korzyści

ETZ jest pomysłem Urzędu Rozwoju Gospodarczego Sir Iana Wooda, Opportunity North East (One), a wybitne postacie z tej organizacji dołączyły do ​​rady dyrektorów nowej firmy, zarejestrowanej jako Energy Transition Zone Ltd w Companies House w kwietniu.

Poszkodowani mieszkańcy okolicy odnieśliby korzyści, powiedziała Maggie McGinlay, dyrektor generalny ETZ Ltd.
Poszkodowani mieszkańcy okolicy odnieśliby korzyści, powiedziała Maggie McGinlay, dyrektor generalny ETZ Ltd.

Dyrektor naczelny Maggie McGinley nazwała jednogłośną aprobatę LDP przez radę „mile widzianym krokiem” – i obiecała najbardziej dotkniętym przez region, jeśli zostanie zatwierdzona, skorzystanie z jego budowy.

„Strefa Przemiany Energetycznej to ambitny i ekscytujący projekt, który zmieni pozycję północno-wschodniego regionu jako uznanego na całym świecie zintegrowanego konglomeratu energetycznego, a naszym wyraźnym celem jest osiągnięcie zera netto i rozwój długoterminowej zrównoważonej międzynarodowej bazy przemysłowej, która zapewni zrównoważone miejsca pracy i wzrost w regionie.

READ  40% zniżki na Lego The Guardian Ship: Galactic Black Friday

„Znaczące wsparcie ze strony rządów Szkocji i Wielkiej Brytanii pomoże zapewnić, że ambicja regionalnej transformacji energetycznej stanie się rzeczywistością i zasługuje na uznanie za naszą sprawdzoną zdolność i wyjątkową pozycję w Szkocji i Wielkiej Brytanii do wykorzystania tej ogromnej szansy.

Aby zrealizować tę ambicję, jest wiele do zrobienia, a rozbudowany program zaangażowania społeczności lokalnych i biznesu zapewni, że ambicje dotyczące przesyłu energii w regionie będą rozwijane zgodnie z potrzebami społeczeństwa, przemysłu i inwestorów.

„Kluczowym priorytetem dla ETZ Ltd będzie zapewnienie, że korzyści płynące z projektu są szeroko odczuwalne i dzielone wśród tych obywateli, którzy mieszkają i pracują w pobliżu proponowanej strefy transformacji energetycznej”.