Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Latem 2023 roku w Morton Arboretum odbędzie się wielki pokaz rzeźby

Ogłoszono kolejną ekspozycję rzeźb plenerowych Morton Arboretum, której budowę zaplanowano na wiosnę 2023 r., a jej otwarcie zaplanowano na lato. Zatytułowany „From Earth” zostanie stworzony przez polsko-amerykańską artystkę Olgę Zymską z przewidywaną datą otwarcia 26 maja 2023 r., w piątek w weekend Dnia Pamięci.

Podobnie jak wiele wcześniejszych pokazów rzeźb, wystawa będzie składać się z pięciu wielkoformatowych prac, tym razem zbudowanych prawie w całości z drewna i innych naturalnych materiałów zebranych na terenie Morton Arboretum. Zostanie zbudowany przez artystkę i jej ekipę głównie na miejscu w ciągu kilku tygodni. Wszystkie będą zupełnie nowymi utworami, choć jeden będzie adaptacją „Stillness in Motion”, wystawianej już gdzie indziej. Będzie to największa tego typu wystawa, jakiej Ziemska się kiedykolwiek podjęła.

„Bezruch w ruchu” jest zbudowany z gałęzi drzew, pociętych, związanych i ułożonych w stos w taki sposób, że przycięte końce, patrząc bezpośrednio, przedstawiają kobiecą postać, a gałęzie rozpościerają się z tyłu, sugerując iluzoryczną prędkość. Ta osoba będzie witać gości w pobliżu wejścia. „To rodzaj specjalnej pracy dla Olgi” – powiedział Preston Bautista, wiceprezes Arboretum ds. nauki i zaangażowania. „To będzie jak billboard przez resztę programu”.

Dla tych, którzy są na dobrej drodze, Of the Earth zastąpi obecny pokaz dzieł sztuki na Ziemi, „Human + Nature” Daniela Poppera, który został zainstalowany wiosną 2021 roku i zostanie oficjalnie zamknięty pod koniec lutego. Bautista powiedział, że arboretum zamierza śledzić tę aktualizację co dwa lata.

„Jednym z powodów, dla których to robimy, jest zwiększenie frekwencji”, powiedział, „ale drugą częścią jest danie wszelkiego rodzaju artystom możliwości zaprezentowania swojej pracy”.

Zemska, której rodzina pochodzi z Polski, mieszka w Cleveland i po raz pierwszy dowiedziała się o Morton Arboretum podczas występu, który dała w Konserwatorium Franklin Park w Ohio. Bautista powiedziała, że ​​większość jej prac dotyczy kobiecej postaci, „nie w formie autoportretu, ale na podstawie jej własnego doświadczenia”.

READ  Tłum cieszy się jedzeniem, rękodziełem i muzyką w Edwardsville Pierogi

Pięć prac będzie zlokalizowanych wokół arboretum o powierzchni 1700 akrów na tym samym terenie Pracuje w „Człowiek + Natura”, A wcześniej słynne trolle. Chociaż rezerwat przyrody na zachodnich przedmieściach miał już rzeźby na swoich terenach, to właśnie „Polowanie na Trolle” przyciągnęło tysiące odwiedzających między latem 2018 a wiosną 2021 roku i zmieniło plan działania Arboretum – tak jak „Oświetlenie” cieszy się dużym powodzeniem Robiłem i robię na zimowe miesiące.

Witryny te równoważą również łatwość dostępu, zachęcając odwiedzających do wysiadania z samochodów i zobaczenia większej powierzchni.

„Naszą nadzieją i tym, co widzieliśmy w „Człowieku + naturze”, jest to, że ludzie będą chcieli się zbliżyć” – powiedział Bautista. „Tak, widzą to ze swoich samochodów, ale chcą podejść i wejść w interakcję”.

Oprócz Bezruchu w ruchu będzie jeszcze inne dzieło Ziemskiej Mind’s Eye, które powstało we włoskich Dolomitach. Nie będzie wyciętego okna, jak w tej pracy, ale będzie ono podobnie zbudowane z „ciasteczek” przekroju pnia drzewa i będzie przedstawiać dwie zwrócone ku sobie głowy.

Każda praca miałaby około 20 stóp wysokości lub szerokości, mniej niż trolle, ale na równi z rzeźbami poppera. Ziemska przesłała szkice wkrótce po pierwszej osobistej wizycie zeszłej wiosny, a rekomendacje i rozmowy ze żłobkiem właśnie stamtąd poszły.

Bautista powiedział, że wybór artysty zależy od wielu czynników. Oprócz zwykłej pracy tematycznej z Arboretum — „Of the Earth” wyraźnie koncentruje się na naturze — praca artysty powinna być zakrojona na dużą skalę i przetrwać w rejonie Chicago na przestrzeni kilku lat. (Biznes Poppera zbudowany jest głównie z betonu zbrojonego włóknem szklanym.) A na taki pokaz musiałbyś zmieścić się w budżecie arboretum, wynoszącym od 350 000 do 500 000 dolarów.

READ  Czy będzie sezon 2?

Bautista mówi, że chcieliby znaleźć lokalnego artystę do wystawienia w 2025 r. Zainteresowani mogą skontaktować się z kuratorką Amy Scott pod adresem [email protected]

Dla Ziemskiej jej powiązania z polską społecznością z okolic Chicago byłyby dodatkowym atutem; Bautista ma nadzieję na zorganizowanie wydarzeń specjalnych, takich jak wykłady artysty po polsku.

Podobnie jak poprzednie wystawy, Of the Earth będzie dostępna bezpłatnie dla zwiedzających w ramach ogólnego wstępu.

Ponieważ działają same, nie będą tak słodkie jak trolle, nie. Sztuka znajdzie swoich odbiorców, mówi Bautista, który został niedawno wydzierżawiony przez Morton Arboretum z Indianapolis Museum of Art, podobnie jak Man + Nature. (Nawiasem mówiąc, rzeźby Popper będą eksponowane co najmniej do końca lutego; część może wtedy trafić do prywatnych kolekcjonerów lub przenieść do galerii w innych miejscach). , W tym z pomocą wolontariuszy.

„Naprawdę chciałbym zrobić tutaj grafikę na wyższym poziomie” – powiedział. „Coś, co dodaje Chicago jako miejsca docelowego sztuki”.

[email protected]