Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Lady Bombers broni korony okręgu w zwycięstwie nad polskim Seminarium Duchownym | Sporty

Myślałam, że minęło trochę czasu, odkąd dziewczęca drużyna piłkarska Kenston Bombers spóźniła się na mecz i zdołały odeprzeć atak i strzeliły trzy gole bez odpowiedzi, aby powtórzyć tytuł mistrzów Division Two w wygranym 3:1 z polskim seminarium w zeszły czwartek wieczorem w Sojuszu.

Rok po zdobyciu pierwszego tytułu okręgowego w historii szkoły, Kinston wpisał się do księgi rekordów, zostając pierwszym dwukrotnym mistrzem piłki nożnej dziewcząt.

– Mieliśmy fantastyczny dwuletni bieg, wygrywając jedyne dwa mistrzostwa okręgowe w historii programu – powiedział trener Jonathan Kostov. „To była nasza szansa, aby w tym roku wrócić do gry regionalnej, ponieważ mieliśmy okazję pomścić to, co wydarzyło się w meczu Sweet Sixteen w zeszłym roku. To było naprawdę zabawne i ekscytujące bieganie.”

Próba obrony tytułu strefy przez Bombowców (17-0-2) natrafiła na przeszkodę, gdy Instytut Polski prowadził 1:0 w drugiej minucie po uderzeniu seniora Sedy Masucci po złamaniu seta.

– Broniliśmy bardzo dobrze przez cały rok, więc było to trochę przebudzenie – powiedział trener drugiego roku. „Mamy czterech kluczowych graczy, którzy rozpoczęli każdy mecz razem w ciągu ostatnich dwóch lat, więc wiedzieli, jak dopasować się i poderwać się nawzajem, i zrobili to, próbując zablokować w ciągu następnych 78 minut”.

Kostow, który spóźniał się tylko cztery razy w ciągu sezonu, powiedział, że dla Bombers nie jest idealne spóźnienie się wcześnie, ale wolałby, żeby stało się to najpierw, a potem w późniejszych fazach meczu.

Starszy pomocnik Kinston, Morgan Mintz, wyrównał w 15. minucie, kiedy po rzucie rożnym od pomocnika Skylara Cornella rzuciła piłkę do siatki.

Był to drugi gol w wielu meczach dla Montz po strzeleniu swojego pierwszego gola w karierze przeciwko Shaker Heights.

„To był świetny cel dla jednego z dzieciaków, które jest dumą naszego programu” – powiedział Kostov. „Morgan pracowała nad swoim ogonem, aby dostać się tam, gdzie jest, aby zobaczyć gracza, który pracuje naprawdę ciężko i nie zdobywa wielu statystyk ani nie strzela wielu bramek, ale broni na bardzo wysokim poziomie i rozdaje na wysokim poziomie. Zdobył gola, kiedy potrzebowaliśmy go bardziej niż kiedykolwiek. W sezonie był świetny.

READ  Rosyjskie federacje i sportowcy wielokrotnie wnosili apelacje przeciwko zakazowi organizowania imprez sportowych w czasie wojny z Ukrainą

Po tym, jak mecz zakończył się remisem, miotacze zaczęli się uspokajać i grać zgodnie ze swoją typową formą blokowania obrony i ograniczyli Polskie Seminarium do zaledwie dwóch celnych strzałów podczas meczu.

Nowa napastniczka / obrońca Leela Cornell wyprowadziła Kenstona na prowadzenie 2-1, gdy otrzymała podanie od czołowego obrońcy Aidana Milesa i wprowadziła bramkarza Bulldogs w jeden na jednego, dając Kenstonowi pierwsze prowadzenie tego wieczoru w 58. minucie .

Kopacze z polskiej szkoły ukradli zawodnika, a początkujący pomocnik/napastnik Paige Spykoza ponownie znalazł Lily na otwartej przestrzeni i pokonał bramkarza, zwiększając przewagę Kinstona do 3:1.

W ciągu zaledwie 17 sekund bombowce przejęły pełną kontrolę.

„17 sekund czasu było mikrokosmosem tego, jak chcieliśmy zagrać w całą grę” – powiedział Kostov. „Nie zabraliśmy się tak bardzo, jak chcieliśmy, aż do pierwszej połowy, ale w ciągu pełnych 40 minut drugiej sekundy zaczęliśmy grać dużo więcej i to był moment w czasie, ten 17-sekundowy okres będziemy nigdy nie zapomnij. To był wspaniały moment w jednej z największych gier w historii programu.

Po zdobyciu w tym roku 21 bramek, Lila ustanowiła nowy rekord szkolny pod względem liczby bramek strzelonych przez studenta pierwszego roku w sezonie, bijąc rekord swojej siostry Skylar w kampanii 2018.

„Myślę, że ludzie byli oszołomieni, kiedy powiedział im, że jest nową uczennicą” – powiedział Kostov. „Leila jest niesamowitym, pracowitym dzieckiem. Jej pewność siebie rosła i wiedziałem, że będzie miała naprawdę wielki rok. Wiedziałem to od pierwszego razu, kiedy zobaczyłem ją w grze, ale nie wiedziałem, czy będzie to taki ogromny sukces ale jej gra wciąż się rozwija”.