Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Lądowanie załogi stacji kosmicznej: astronautka NASA Kate Robins i dwóch rosyjskich astronautów wylądowało na Ziemi

Rosyjscy astronauci Sergey Rijikov i Sergey Kud-Svershkov oraz astronauta NASA Kate Robins zakończyli w piątek 185-dniową misję na stację kosmiczną.

Ich odlot na pokładzie statku kosmicznego Sojuz MS-17 był transmitowany na żywo w telewizji NASA i stronie internetowej. Właz ich statku kosmicznego został zamknięty w piątek wieczorem po tym, jak załoga pożegnała się z innymi na stacji, odłączając się od stacji Port Poisk o 21:34 ET.

Trio zdołało powrócić przez ziemską atmosferę i wylądowało o godzinie 12:55 ET w sobotę (10:55 czasu lokalnego) na stepach Kazachstanu.

Astronauci powrócą do swojej bazy szkoleniowej w Star City w Rosji, a Robins poleci do jego domu w Houston.

Łączny czas załogi obejmował 2960 orbit wokół Ziemi i 78,4 miliona mil po ich przybyciu w październiku.

Mnóstwo czasu na pokładzie stacji kosmicznej

To był drugi lot Robins, co oznacza, że ​​spędziła teraz 300 dni w kosmosie, a drugi lot Rijikova pomógł mu osiągnąć łącznie 358 dni. Code Svershkov wykonał swój pierwszy lot kosmiczny.

Drugi eksperyment kosmiczny Robinsa obejmował setki godzin pracy nad eksperymentami na stacji kosmicznej. Pełniła również funkcję ambasadora nauki podczas wezwań na stację kosmiczną między innymi do National Science Foundation, National Institutes of Health i U.S. Centers for Disease Control and Prevention.

Była pierwszą osobą, która przeprowadziła sekwencjonowanie DNA w kosmosie w 2016 roku i kontynuowała pracę z kolejnymi sekwencjami podczas drugiego pobytu na stacji kosmicznej. Ta umiejętność może pozwolić astronautom na diagnozowanie chorób, gdy przebywają w kosmosie, a nawet identyfikację drobnoustrojów rosnących na stacji kosmicznej, aby określić, czy stanowią jakiekolwiek zagrożenie.

Próbki pobrano z różnych miejsc na stacji kosmicznej, aby poznać mikrobiom stacji kosmicznej. (Mikrobiom jest materiałem genetycznym dla bakterii, wirusów i innych drobnoustrojów, które żyją wewnątrz stacji kosmicznej, w tym we własnych mieszkańcach).

READ  Patrioci zwalniają miejsce na okładkę, restrukturyzując kontrakt Henry'ego Andersona

To wyjątkowe środowisko gościło przyloty i odloty setek astronautów przez 20 lat, podczas gdy pozostawali oni oddzieleni od Ziemi.

Robins pracował również nad badaniami kardiologicznymi w celu zbadania wpływu grawitacji na komórki sercowo-naczyniowe oraz hodował i zbierał rzodkiewki, aby lepiej zrozumieć wzrost roślin pod nieobecność grawitacji.

Pozostało siedmiu członków załogi

Astronauci zbierają rzodkiewki uprawiane na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Odlot Robinsa, Regikova i Kod Svershkov opuści stację kosmiczną z siedmioma członkami załogi.

Należą do nich nowo przybyli astronauta NASA Mark Vandy i rosyjscy astronauci Oleg Nowitzki i Piotr Dubrov, a także załoga historycznej misji NASA SpaceX Crew-1, która przybyła w listopadzie. Są to astronauci NASA, Victor Glover Jr., Michael Hopkins, Shannon Walker i astronauta JAXA Soichi Noguchi.
Zasubskrybuj tutaj Wonder Theory, naukowy biuletyn CNN

Kwiecień to pracowity czas na stacji kosmicznej, a załoga przyjeżdża i wychodzi jak obrotowe drzwi.

22 kwietnia obłożenie stacji kosmicznej ma wzrosnąć do 11 po przybyciu członków NASA SpaceX Crew-2, w tym astronautów NASA Shane’a Kimbro i Megan MacArthur, astronautę Jakksa Akihiko Hoshid i astronautę ESA Thomas Pesquet.

Astronauci na stacji kosmicznej przygotowali się dla nowej załogi, tworząc dodatkowe stacje sypialne i uwalniając porty na przybycie nowego statku kosmicznego.

Następnie załoga-1 ma wrócić na Ziemię 28 kwietnia, ponownie opuszczając stację kosmiczną z siedmioma członkami załogi.