Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Lądowanie dźwigu w Sztokholmie |  Vertikal.net

Lądowanie dźwigu w Sztokholmie | Vertikal.net

12.11.2023

Dźwig budowlany przewożący pięć osób do pracy na placu budowy w Sundbyberg w północnej części Sztokholmu w Szwecji spadł dziś na ziemię, poważnie raniąc pasażerów.

Do nowo budowanego budynku mieszkalnego został zamontowany 20-metrowy dźwig Alimak Scando 650, poinformował lokalny wykonawca i deweloper Andersson. „Według informacji, które otrzymaliśmy, w jednej z naszych lokalizacji miał miejsce wypadek i właśnie tam jadę” – powiedział dyrektor generalny Patrick Torresater. W tej chwili nie mam więcej informacji”.

Służby ratunkowe stwierdziły, że obrażenia wydają się być poważne, a policja wszczęła wstępne dochodzenie w sprawie wszelkich potencjalnych nieprawidłowości w miejscu pracy, ma się również rozpocząć pełne dochodzenie techniczne.

aktualizować

Zdjęcie otrzymane dzisiejszego popołudnia wydaje się pokazywać, że maszt zawalił się lub oddzielił gdzieś w pobliżu podstawy, co spowodowało przechylenie masztu i kabiny podnośnika na bok.
Mamy także aktualne informacje na temat stanu pięciu rannych. Trzej z nich odnieśli poważne obrażenia zagrażające życiu, a dwóch odniosło lżejsze obrażenia.

Potwierdziliśmy, że dźwig, który brał udział w zdarzeniu, został wykonany przez firmę Alimak. Jej dyrektor generalny, Olly Christian Goodale, wydał następujące oświadczenie:

„To niezwykle tragiczne wydarzenie, które trudno zrozumieć. Nasze myśli są przede wszystkim z osobami zaangażowanymi i ich rodzinami. W pełni współpracujemy z odpowiednimi władzami w toczącym się śledztwie, aby ustalić przyczynę zdarzenia”.

„Żurawem użytym w wypadku był Alimak Scando 650, czyli standardowy żuraw używany na placach budowy do transportu pasażerów i materiałów na wysokościach. Jest produkowany w tysiącach i jest używany codziennie na budowach na całym świecie.
Podczas instalacji dźwigu dostarczany jest protokół bezpieczeństwa zawierający jasne instrukcje. Protokół obejmuje również codzienne kontrole bezpieczeństwa, aby upewnić się, że winda działa zgodnie z przeznaczeniem, zanim zostanie oddana do użytku.

„Jesteśmy zasmuceni tym wypadkiem. W ciągu 20 lat użytkowania tego modelu nigdy wcześniej nie widzieliśmy czegoś takiego. Alimak oddał do dyspozycji zespół ekspertów, który ma ustalić przebieg wydarzeń i znaleźć rozwiązanie ustalić przyczynę wypadku.”

READ  Wiadomość o Burning Man 2023: Chaos, gdy uczestnicy festiwalu ścierają się podczas exodusu, gdy pojawia się imię zmarłego biesiadnika