Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kwalifikacje do Mistrzostw Świata 2022: Ghana dołącza do Ido Zeldy Vico i polskiego Ipoh podczas trasy po RPA

Czterech nowych graczy zostało zaproszonych do dołączenia do Czarnych Gwiazd na wycieczkę do Johannesburga 6 września

Obrońca Zeldy Vigo Joseph Ido i napastnik Wisły Graco Yao Yeboh zostali wymienieni w czteroosobowym składzie na eliminacje Mistrzostw Świata 2022 w Ghanie przeciwko RPA.

Urodzeni w Niemczech bliźniacy Daniel Kofi Kiere i Brighton Manu nie zostali zaproszeni po raz pierwszy.

Czterech nowych graczy ma zastąpić mieszkającego w Anglii Daniela Amarde (Leicester City), Jordana Ive (Crystal Palace), Tarike Fosu-Henry (Brentford FC), Babę Abdula Rahmana (Reading FC) i Andrew Yodom. (FC Reading) Dopasowany 6 września w Johannesburgu.

Czarne Gwiazdy mają zagrać trzy dni po starcie Etiopii, w dwóch meczach grupy G, jako goście Bafana Bafana na stadionie Epiopi.

Kwintet z Wielkiej Brytanii będzie jednak dostępny na starcie z Etiopią na Cape Coast, centralnej stolicy regionu Ghany.

Idu, który grał w barwach Zeldy przeciwko sobotniemu Athletic Bilbao w hiszpańskiej La Liga, nie został powołany do reprezentacji po przegranej 0:3 z towarzyskim Mali w październiku ubiegłego roku.

Eboa, który w zeszłym tygodniu trafił na pierwsze strony gazet po genialnym samotnym golu Wisły Kraków w polskiej ekstraklasie, pełnił służbę międzynarodową z tymczasowym zespołem Ghany na obozie przedmeczowym przed Pucharem Afryki 2019. Był jedną z ofiar, gdy szef Black Stars James Quasi Appiah ogłosił ostateczną listę mistrzostw w Egipcie.

Gracze powracający ze służby międzynarodowej do krajów z czerwonej listy wirusa Corona, w tym RPA, muszą zostać odizolowani przez co najmniej 10 dni ze względu na wytyczne dotyczące bezpieczeństwa rządu Wielkiej Brytanii, a kluby Premier League zgadzają się na wypuszczanie graczy w meczach „niechętnie, ale jednogłośnie”. Ograniczenia mocy.

Według angielskiej federacji, decyzja ta wpłynęła na prawie 60 graczy z 19 klubów.

Prezydent FIFA Gianni Infondino wezwał rząd Wielkiej Brytanii do ponownego rozważenia swojego stanowiska w sprawie obowiązkowej segregacji międzynarodowych graczy z czerwonej listy wirusa Corona, tuż przed wydaniem przez Cuffa oświadczenia stwierdzającego jego niezadowolenie.

READ  Ciemne chmury gromadzą się w rosnącym Układzie Słonecznym w Polsce